trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Oktoobris 2019, telefonis oli tehtud check-in, koos pagasi äraandmisega anti pardakaardid, maksta ei tulnud midagi.

Kohapeal on lihtne, igasugused vahendajad on nagu takjad sul kannul ja neist on päris raske lahti saada...iseasi  kui usaldusväärsed need on...Soovitan Stephenit, meie saime 4 inimese 3-päevase Masai Mara safari 290 dollarit inimene, sisaldas korralikku öömaja kämpingus, head sööki ja joogivett safariautos.

Stephen Ndavi, leiad fc-st.  Saab tingida. Meie saime privaatsafari väga hea hinnaga ja jäime väga rahule. 

Kasutasime samuti Stephen Ndavi firma safariteenuseid. Leidsime soovituste järgi  FB-st. Maksime 290 dollarit inimese kohta, 3 päeva. Hinnas toit, transfeer, sissepääsud ja majutus kämpingus. Autos olime 4kesi. Jäime väga rahule, autojuht oli super. Veel käisime Lamu saarel ning Watamus. Superrannad mõlemas kohas, kasutasime siselende.

Tere! Missuguse lennufirmaga Nairobist Lamu saarele lendate ja kas piletid on mõttekas ette ära osta? Meil minek märtsis. Aitäh!

Panen veel paar casasoovitust, mis meile väga meeldisid:Vinjaleses - Casa Carmelo y Olga. Olga on kohalik inglise keele õpetaja. Email: olgadiaz@nauta.cu.Cienfuegoses - Atenea Marina. Email: marinamvera@nauta.cu. Marina ise inglise keelt ei räägi, poeg oskab. 

Kuu alguses veetsime 3 ööd Dra Nora Esquivel casas. Email: noraesquivel15@yahoo.es. Koduleht: www.casalaterraza.com. Asub vana Havannas, Maleconi lähedal. Üks õdedest räägib vabalt inglise keelt. Majutus selline tagasihoidlikum, kuid puhas. Pererahvas sõbralik ja abivalmis.

Kuubalt tagasi. Tõepoolest Air Canada jagas kõikidele turistikaardid. Helsingis küsiti, kas kaardid on olemas, näha ei tahetud.

Aitäh! Meil samuti lend Soomest, Lufthansa + Air Canada. Jääme lootma, et Soomes norima ei hakata. Lend juba esmaspäeval.

Tere! Kes hiljuti Kuubal käinud, kas vastab tõele, et lennates Air Canadaga jagatakse lennukis Kuuba turistikaarte tasuta. Lend läbi Toronto.

Meil minek 05.märtsil kahekesi.

Jään samuti teemat jälgima, lend märtsi alguses Air Canadaga Frankfurdist.

Aitäh, AndresR, see on vajalik info, ei teadnud. Minek märtsis, nii et vara veel neid osta. Aga küsimus ka - kas turistikaardid personaalsed ei ole? Kas ongi nii, et käin reisil ära ja pärast müün võimalusel edasi?

Tere! Kas raamat ja turistikaardid veel alles? Oleks huvitatud.

Minul 2 piletit Helsingi-Havanna 05.03.-22.03.2018 olemas ja confirmed.

Minu reis eelmisel sügisel Costa Bravasse õnnestus selle reisifirmaga ilma igasuguste tõrgeteta. Hotell oli ootuspärane, transfeer toimis. Paaril korral suhtlesin meili teel teenindajaga, vastused olid kiired ja ammendavad.

Kas Langkawilt praamiga Ko Lipele sõites 15-päevase viisa saamisel on vaja midagi maksta ka ja kas on vaja dokumendifotosid või lüüakse lihtselt tempel passi?

Käisime Bohol - Anda - Panglao - Siquijor - Cebu - Bantayan. Olime 3 nädalat. Siquijori sõitsime laevaga Tagbilaranist, Tagasi tulime laevaga Cebusse, sealt umbes 4,5 t bussiga sadamasse ning täpselt ei mäleta, aga tunni ringis laevaga Bantayanile. Samal päeval Siquijorist Bantayanile jõuda on kahtlane just laevade graafiku tõttu. Meie veetsime öö Cebu linnas, et hommikul varakult startida. Mulle meeldis Bantayan käidud kohtadest kõige enam. Siquijor on hästi vaikne ja rahulik, isegi söögikohtade leidmine on pisut keeruline. Meie majutuse juures vette minna ei saanud, kuna vajusid põlvini nagu mutta, eemalt vaadates oli imeilus lumivalge liivaga rand. Bantayanil on samuti päeval vaikne, kuid õhtul avatakse nö söögikohtade tänav, on võimalik erinevaid kohti külastada. Rand ka imeilus ja peaaegu inimtühi. Autoga minu arust kiiremini kui bussiga ei saa, sest liiklus on väga tihe, vahet pole, kas oled autoga või bussiga. Bussijuhid kihutavad nagu ralliässad. Bussid tuubitakse reisijaid puupüsti täis, istuvad üksteisel süles, ainult meie "valgete" kõrvale ei paigutatud miskipärast kedagi, lasti laiutada.

Kuna endal seisab sama teekond märtsis ees, küsisin viisaasjaTai saatkonnast Helsingis järgi. Vastus siis järgmine: Estonian passport holder enter Thailand at the immigration checkpoints which border neighboring countries will be allowed to stay for 15 days each time. If you would like to stay longer than 15 days, should apply for a tourist visa.

Seoses lennuaegade muudatustega on CheckMyTrip-s meie lendudega suur segadus (samaaegselt isegi lend nii Kuala Lumpurisse kui ka Singapuri), kuid lennufirma (Turkish) kodukal kõik õigesti. Muudatuste osas suhtlesin otse lennufirmaga, algsed piletid ostetud vahendajalt ja korra andsin vahendajale teada ka, et lennud muudetud. Kas piisab, kui lennufirmal õiged andmed?

Aitäh vastanutele! Pöördusin Turkishi Tallinna esinduse poole, kust pakuti välja kaks lennuvarianti, mis ei ole just kõige paremad. Esimese puhul ööpaev Singapuris ja teisel öö Kuala Lumpuris, sealt jätkulend Langkawisse. Eks peab mõtlema, mis teha. Kui pakutud variandid ei sobi, lubati piletiraha tagastada.

Ostetud piletid Turkishiga (kogu lend ühel piletil) Tallinn- Istanbul -Kuala Lumpur-Langkawi. Algselt oli Istanbulis lendudevaheline aeg 1 t 15 min. Sain aga teate lennuaegade muudatusest ning nüüd ümberistumiseks Istanbulis aega vaid 40 minutit, Kas selle ajaga on kuidagi võimalik Istanbulis järgmisele lennule jõuda?

Momondost Paravion.uk.com lehelt Turkish Airlinesi piletid Tallinn-Langkawi-Tallinn ostetud, kusjuures sama krediitkaardiga Ticets.ee lehelt osta ei saanud. Väideti, et kaardil pole piisavalt vahendeid. Tulid samuti venekeelsed teavitused, raha maha ei läinud. Saatsin igaks juhuks infomeilile palve broneering tyhistada ja seda ka tehti.

Tulime nädal tagasi Filipiinidelt. Lendasime Boholi saarele, sealt kõigepealt Panglaole, majutuse broneerisime White Beachile. Sellega meil vedas, sest edaspidi ringi sõites tundus see parim rand – vaikne, puhas, ilusa valge liivaga pikk-pikk rand. Möll käib Alona Beachil, seal korra käisime, kuid ei meeldinud – ülerahvastatud, rand paate täis jne. Siis sõitsime rolleriga Boholi saare vaatamisväärsused läbi - shokolaadimäed, tarsierid, riisipõllud. Rolluring kujunes ca 200 km pikkuseks, kõige ägedam looduslikult oli sõit Carmenist Jagnasse – riisiterrassid, kurvilised mägiteed. Tarsierid, liblikafarm ja shokolaadimäed erilist muljet ei avaldanud, turistikas.

Seejärel läksime Siguijour saarele (majutusime San Juan's) – ilus vaikne ja mõnus saareke, lumivalge liivaga paradiisirand, kuid vähemalt seal, kuhu meie sattusime vette minna ei saanud, sest põhi vajus (nagu valge muda).

Väga mõnus oli Andas, supersooja veega ilus puhas rand, peaaegu inimtühi ja muidu ka igati tore kant. Tegime rollutiiru, käisime mägedes, ilusad vaated. Kõik hinnad olid Andas kallimad, kui mujal. Teekond bussiga Tagbilaranist ca 3 tundi.

Viimaseks ja ka meie lemmikkohaks kujunes Bantayan saar. Majutusime Santa Fe's. Suurepärane rand, ennelõunal vette minnes oli vesi rinnuni, õhtuks olid sama koha peal liivaluited. Kui igal pool mujal oli natuke probleeme hea söögikoha leidmisega, siis siin on restoranidetänav, õhtuti käis melu ja oli võimalik erinevaid söögikohti proovida.

Algselt oli veel plaanis ka Malapascua saarele minna, kuid kohalike sõnul olevat see saar viimastes tormides kõvasti kannatada saanud, jätsime minemata, nautisime Bantayani mõnusid.

Hinnad – tingima peab kohalike taksodega, eriti lennujaama ja sadama juures. Bussisõit on väga odav, laeva/praamipiletid suhteliselt kallimad (Tagbilaranist Cebusse kuskil 3,5 euri), võib lisanduda veel igasugu suvalisi makse, kuid summad on väikesed. Sõime ainult korralikes kohtades, keskmised prae hinnad 4-5 euro kanti. Kohalik väga hea rumm olematu raha eest, õllega ühes hinnas.