Genoa & Cinque Terre

Tere,

Kes on käinud Liguurias? Jagage soovitusi nädalaseks reisiks, kuhu minna, mida vaadata? Autot rentida ei plaani, mõte on rongiga liigelda.

Hei! 

Käisin küll ammu aga kui seal sadade aastatega nii väga ei ole muutunud, ju see mõni aasta ka suht sama on. 

Rongiga on tore, sõitsime tagumisse külla ja tagasi jalutasime. Kui enam ei viitsinud, rongiga tagasi. Järgmisel päeval jätkasime. Tol korral öömaja oli hoopis Biassas (kus oli üks söogikoht, aga seal olid mõnusad terrakota taldrikute vahel küpsetatud leivad, nimi ei tule praegu meelde). Oluliselt odavam kui Cinque Terre, bussiga sai küladesse ja õhtul tagasi. Söök väga hea. Mereannid ja valge vein ja pesto eriti. Matkarajad igati jõukohased ja vaated igal sentimeetril lihtsalt üliilusad. Vernazza kiriku juures ujumine oli eriti tore, pärast uhusid soolase vee kiriku all dušiga maha ja vaatasid jäätist söövad inimesi kiriku trepil päikest võtmas. 

La Spezia jahtklubi oli ilus. Muidu nagu mingi suvaline sadamalinn. Genova võib huvitav olla. Tõesti nii max 2 päeva. Aga Cinque Terre'st ei saanud liiga palju. Külad küll kõik mõnes mõttes ühesugused, aga sellest ei saa liialt saada lihtsalt. Mingi 3 päeva võtaks ma Cinque Terre jaoks, saaks rahulikult kõik külad üle vaadata, süüa ja rannas mõnuleda, kui selleks soov on.

0
0

Cinque Terre külasid ühendavad erineva pikkuse ja raskusastmega matkarajad. Ma käisin seal juulikuus, seega ärkasin vara, et mitte keskpäevase kuumuse käes ära kuivada. Alustasin kell 7 ja liikusin Manarolast Cornigliasse, kokku läks 2.5h. Hommikul oli ka üsna palju tillukesi sääski, kes liikudes ei häirinud, puhkehetkel oli päris vastik. Matkarajale tasub kindlasti matkamiseks sobilike jalatsitega minna - plätud ega tossud ei sobi, sest neid ei toeta jalga piisavalt hästi. Matkarajad on netist leitavad, nt siit: http://www.reidsitaly.com/destinations/liguria/cinque_terre/index.html

Iga linn on veidi oma nägu. Mulle meeldis enim Corniglia ja Riomaggiorre, aga mul on hea meel, et külastasin ka teisi. Linnade vahel liigub väga regulaarne ja mõistliku hinnaga rong. Pileti saad automaadist või telefoni kaudu veebist.

Suvalisse toidukohta sisse astumine ei ole soovitav - elamused jätavad soovida. Uuri enne veebist, Google Mapsist või küsi oma airbnb hosti käest. Ofc, võid ka suvalt sisse astuda, aga hoia ootused sel juhul väga madalal.

Majutuse mõttes on need külad unikaalsed. Kuna nad on väiksed ja eraldatud, siis suured brändid puuduvad. Enamasti on tegu kodumajutusega. Toad on väiksed ja kõiki võimalusi ei ole. Samas leidub palju kena vaate ja rõduga kodusid. Asukoha valikul tasub silmas pidada, et mõned uhkemad (rohkem pinda ja taimedega kaunistatud aed) majutused asuvad linnade kohal ning on mõeldud eelkõige autoga külastajatele (linnad asuvad üsna ranniku ääres, neid ühendab raudtee, kuid linnasid ühendav autotee kõrgub ca 100 m linnade kohal).

Päike loojub merre ja loojangud on seal väga kenad. Kui sul on binokkel, siis see võta kaasa.

La Spezia on üsna igav, kuid seal on palju soodsaid kohti, kus ööbida, et võtta ette külastus Porto Veneresse. Sinna saab kohaliku bussiga. Porto Veneres on jahisadam, mida ääristavad baarid, kus on mõnus niisama 3-4 tundi mööda lasta ja inimesi jälgida. Rohkem selle koha kohta öelda ei oskagi.

Head reisi!

2
1

Tõenäoliselt leiad matkaradade staatuse kohta kõige täpsema info siit: https://www.cinqueterre.eu.com/en/footpaths-cinqueterre

2
1

Tere! Jagage mõtteid, palun. Minek Liguuriasse ja kunagi sai La Spezia poole peal käidud. Kas ja mida teha teisel pool Genovat? On seal sama kaunis? Oleme rendiautoga, tuleme Bergamo- Aosta org ja sealt alla rannikule. Tahaks väikelinnu ja loodust. Kõik soovitused on abiks. Aitäh!

0
1

Meie teisele poole Genovat ei sattunud. Genovas 3 ööd ja La Spezias 4, sealt sai siis kõik külakesed üle vaadatud. Ilm oktoobri lõpus väga mõnus ja merevesi ujutav, ca 20 kraadi.

0
0

Tere.

Lähme sinna juulis. Andke soovitusi. Oleme La Spezias 3 ööd.

Kas tasub ka rongi päevapiletit osta? Oleme autota.

0
0

Võta Cinque Terre Card: rong ja rajad 18.20 päev. Kui kõiki radu ei viitsi ette võtta, siis sõidad rohkem kui kaks korda rongiga. Siis juba päevakas odavam ja muretum.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased