trip-krainetrip-ukraine-dark
Goast tulnutele!

Kas kellegil oli juhuslikult majutus hotellis Village Royal, millised kogemused ning veel kus kohast soovitatae ekskursioone võtta? Kas Travelist või kohalikelt? Kas Dubais vahemaandumisel lasti kolama ka või ei? Tänud vastajaile . . . Trip.ee parandas postituse keeleliselt ja viis kokku internetis tavaks olevate reeglitega!

Fly LAL kasutab selleks lennuks suhteliselt ebamugavat 3+3 istmekonfiguratsiooniga Boeing 757, videosüsteem ei tööta, ajalehti-ajakirju, alkoholi etc ei pakuta (pole võimalik ka osta). Dubais pidime tagasiteel esialgu peatuma umbes kaks tundi. Kuna väljalend Indiast hilines rohkem kui 12 tundi (lennuk ei saanud Tallinnast plaanitud ajal, pühapäeval 23:55 lumetormi tõttu väljuda), oli purseri andmetel plaanitud peatusaeg tund, tegelikult seisime lennuväljal üle kahe tunni; lennujaama reisijaid ei lubatud. Positiivse poole pealt: kahe nädala eest Tallinnast väljudes teenindas reisijaid, kelle hulgas palju vanemaid inglise keelt mitte oskavaid inimesi, ainult leedulastest koosnev meeskond, tagasiteel (teisipäevasel lennul) oli pardal ka eestlannast teenindaja. Kui inglise / saksa / prantsuse / vene keelt räägid (=eesti keelt valdava reisisaatja juuresolek pole tingimata vajalik), soovitan ekskursioone pigem osta otse korraldajatelt ja TravelInile vahendustegevuse eest mitte maksta. Kui ainult eesti keelega hakkama saad, tuleb paratamatult TravelIni nuumata ja loota, et nad Sind ekskursiooni toimumispäeval bussi peale võtmast ei unusta (paari tuttavaga viimase kahe nädala jooksul Goas niimoodi juhtus kahjuks.)

Pisut hirmuäratav, kas kokkuvõttes jäid vähemalt reisiga rahule.

Endalgi küsimus antud hotelli kohta. Kuna Travel In esimest aastat kasutab selle hotelli teenuseid, siis nad ei teadnud midagi tabavat öelda elu olu kohta selles hotellis. Endal minek viimase reisiga, seega oleks info teretulnud.

Kuidas lennukis istmevahed olid, kas on sellisel 190 cm inimesel võimalik ka pärast lendu jalad alla võtta või peab paar päeva lesima? Ega Travelin ise ei ole midagi maininud Dubais inimeste välja laskmise kadumise kohta? Kavatsen ka ise seda neilt uurida kui raha maksma lähen, aga võibolla on mõni infokild lendu lastud ...

Tulen 5 jaanuaril sellest hotellist, kui midagi enne kuulda pole siis kirjutan. Aga veel kes juba tagasi tulnud, milliseid ekskursioone soovitate, äkki keegi viitsib muljetada? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

foxx, muidugi jäin rahule, rahulolu sõltub ju sellest, mis endal kõrvade vahel ja mida kohapeal teed. Kui väga passiivselt TravelIni-le lootma jääda, siis võib rahulolu muidugi pisemaks kujuneda ;) ElCatole: eks see Sinu püstiolemisvõime sõltu Su enda treenitusest vist pigem ;) Istmevahed on tellimuslennu lennukile omaselt väikesed. Ise olen 183 cm ja minek oli eriti raske, sest vasakul küljel istus endine laevakapten, kelle kinnitamiseks teenindajad lisa-turvavööd pakkusid ja ees rase daam, kes kogu võimaliku aja tooli seljatuge all hoidis. Endal läks kohavalikuga veidi nihu: palusin TravelInilt kohta avariiväljapääsu TAGA (selle istmerea ees on suurem jalaruum), kuid sain koha hoopis avariiväljapääsu ETTE (sellesse ritta, kus istmed üldse alla ei käi ja jalaruum tavalisest justkui veel pisem). TravelIn selle kohta, miks Dubais lennujaama jalutama (ja poodlema;)) minna ei saa, ei maininud midagi. Lennuki purser (stjuuardesside pealik) rääkis poole sõnaga midagi /lennufirma või reisi tellijaks oleva turismifirma/ puudulikust paberitööst. Kui eelmisel kevadel Finnairi liinilennuga Delhisse lendasin, toimis kõik hästi - reisijad said Dubai vahemaandumisel lennukist väljuda.

Ega eriti suuri mugavusi ei loodagi. Nende tellimuslendudega kaldub see jama olema, et maksimaalselt istmeid ja minimaalselt ruumi. Seetõttu oligi alguses hea argument Dubai vahepeatus, kus saaks jalgu sirutada. Sest treenitud võib ju olla, aga kindlasti mitte lennukis istuma:)

Tulime just Goast, võtsime kohalikust reisibüroost Sunny Holidays ekskursiooni Hamppisse. Reisi maksumuseks oli 4000 kohalikku ja sinna tasuks kindlasti minna, sest näete natuke tõelist Indiat. Templid olid vägevad ja rongisõit, mis kestis 7,5 tundi elamusterohke. Džunglituuri tegime läbi ühe päevaga taksoga ja kahe peale läks see maksma 2000 kohalikku. Büroo kaudu arvestasime , et oleks tulnud um 11000 kohalikku.Öises dzunglis oli aga päris elamusterohke - kellel näris rott kotti augu sisse, kelle padja all oli sisalik, keda hammustas skorpion(kes küll õnneks polnud mürgine) ja kui sinu telgi kõrval juhtub olema elevant ja ta mõtleb aeg-ajalt peeru lasta, siis see 9000 kohalikku, mis kahe reisi vahe on pakub elamusi küll.Elamusi pakkus ka Palolemi rand, kuhu võiks minna kohe 3-4 päevaks. Taksoga kohale umbes 1500 kohalikku ja teie soovil võib sama takso mitme päeva pärast järgi tulla.Elada võib seal rannahüttides, mille hinnad koos wc ja duššiga maksab umbes 300 kohalikku öö eest. . . .

Mõtleme postituses ka lugeja peale. Trip.ee lisas suured algustähed ja muutis vägevad "temlid" templiteks.

ja kindlasti ei soovitaks Travel In-i nuumata sellega, et neilt ekskursioone ostate. Koha pealt saate kordades odavamat ja kvaliteetsemat teenust. Meie jaoks oli juba 15 h lend õuduste tipp. Lennuk teeb kaks vahemaandumist, laseb rahvast maha ja võtab peale, aga sina istu nagu tola. Dubais ei tohtinud kohalt püstigi tõusta, rääkimata lennukist väljumisest. Üks asi on mugavus, aga teine asi on reisijate turvalisus! Paar päeva ära puhanud, nägime enda hotellis reisiesindaja Liinat v Riinat ja küsisime, on tal infot selle kohta, kas tagasilennul lastakse lennukist välja või mitte. Selle peale vastas proua, et tema tõesti ei tea ja see pole praegu ju üldse oluline. Oluline on reisid paika panna! Lubas endale selle info kirja panna, et järele uurida, aga ei jätnud mainimata, et me ise kindlasti küsiksime, sest ta võib nii ebaolulise asja muidu ära unustada. Põhimõtteliselt, kui ta kuulis, et me pole Goas esimest korda ja ei kavatse ühtegi reisi osta, olime tema jaoks tühi koht. Suhtumine oli pehmelt öeldes ebaviisakas. Küsimusele, kas Vagatori saab ka paadiga või ainult taksoga, vastas proua, et tema pole seal ei ühe ega teisega käinud ja ei kavatse ka minna. Ei meeldi viriseda, aga kuna mitu aastat käidud Soome kaudu, siis vahe on ikka väga suur. Reisiga jäime loomulikult väga rahule, milles ei saa küll kahjuks Travel In-i süüdistada. Minu arust on ikka täielik saavutus, et Goasse on võimalik lennata 15 h. Aga käisid juba kahinad, et see on viimane hooaeg, mil ta sinna reise korraldab. no eks näis!

jokkerile-viitsid täpsustada palolemi ranna kohta,endal ka mõte sinna minna aga,et ööbimisega selle peale ei tulnudki...

tagasiteel Dubais lennujaama? Kui sai, mis seal teha oli ja kui palju aega anti?

et välja ei lastud ja ei hakatagi laskma. Ise ostsime reisi juba aprillis ja info, et vahemaandumistel lastakse Dubais välja ( mis on ju ka täiesti loogiline), rippus kodulehel kuni nov. alguseni. Nädal enne esimest reisi info lihtsalt kadus.

Tere , tulin just sõpradega Goast ja paremat reisi poleks osanud ette kujutada . Võtsime hotelliks colonia de braganza mis asus calangute rannas . Hotell oli hubane ja puhas. Rentisime rollerid kaheks nädalaks ja sõitsime terve goa ranniku läbi. Peatusime ka Palolem-i rannas kus ööbisime hüttides. Hütid väga odavad ja elamus omaette. Jäime hüttidesse nädalaks , kuna nii hea oli ,et ei tahtnudgi enam ära tulla. Magades oli taustaks lainte murdumine rannal. Eestikeelsed reisijuhid olid kohapeal olemas kellele ei ole samuti midagi ette heita. Kindlasti soovitan Goat ja eriti hütipuhkust .

Kindlasti lähen veel . Ilusat reisi.

Hotell lihtne ja keskusest eemal... Esimesel päeval saime hotellis küll shoki.... putukaid oli voodi täis ja kapid nii tolmused jpm., et kohvrid jäid lahti pakkimata... Eestis asuva reisikorraldaja (Heli) ja kohapealse esindaja(REENA)abil vahetati meil tuba ja lõpp- kokkuvõtteks olime õnnelikumad oma "perifeerias" kui kesk-Goa möllu olijad.. (buss viib randa, taksod on üliodavad, kohapealsed teenindajad on VÄGA mõnusad...nö...Omad;)) Rand...Calangute... on kohalikke (avalik rand),lehmi, koeri, skuutreid, nafta-haisu jne.täis... nii, et harjusime taksoga hommikuti seiklema minema - vaatamisväärsused, shoping ja privaatrannas pleesitamine(Mortimi rand... ei teagi, kuidas kirjutatakse..)...ühesõnaga Kilpkonna ranna kõrval olev rand.. ja kogu päeva eest õhtuks taksojuhile 800 kohalikku (jaga 4 peale.. so.50 EEK) Ekskursioonid... Eesti kaudu ainult Dzungli-tuur ja seda ka ainult kindlalt Reenaga!!!... kauges kaares võite ringi käia Liinast!!!... (kuigi ta valdab oma ajalugu hästi, on ta giidi või reisikorraldajana täiesti "mõttetu"!!!... mul juba teine kogemus temaga ja lihtsalt aru ei saa, miks tal Eestis pensionit välja ei lasta teenida...!) Teisi reise (kirikud, ööturg, käsitööturg jne.) võite vabalt taksoga teha ja olete rohkem rahul... kui Liina "jahumisega"... Muidu reis väga tore ja koju ei tahnudki enam... aga LEND oli üks minu hullemaid... 15 tundi nagu vanglas (Dubais jalgu sirutama ei lastudki...kuigi on paketis sees!!)ja tagasiteel olid Leedu lennusaatjatest näitsikud nagu kaarnakullid iga ühe kallal, kes julges püsti tõusta... (ka Dubais lennuki seismise ajal).... see oli küll jube kogemus! India Goa...aga super ning Inimesed seal ja lained ...nagu hellitav, rahulik ja leebe siid.........

Travel In-i palgal olevalt inimeselt poleks saanudki teistsugust kommentaari oodata. Reisiesindajad olid tõesti kohapeal olemas(Liina), sellega nende tegevus ka piirdus. Sõna "hubane" on antud hotelli kohta küll väga huvitav kirjeldus. Esiteks asub ta mitte rannas vaid rannast c 500 m kaugusel. Meil näiteks puudus toas riidekapp. Oli kaks kapikolakat, mis olid keeratud uksed vastu seina. polnud ka ühtegi riidepuud. Oli küll puhas. Jätsime igal hommikul muidugi raha ka voodile. Akendel puudusid sääsevõrgud. Sääskede tõttu oli suht raske magada, nii et ostsime kohe reisi algul apteegist mingit kohalikku moskiitokreemi, mis selle probleemi lahendas. Paar aastat tagasi sattusime soomlaste loteriiga Bagas asuvasse Beira Mar`i 2*, mis andis sellele hotellile küll kordades silmad ette ja oli tõesti hubane ja puhas.

Mis hütid need sellised on ja kus, kus 300 kohalikku öö? Plaan tagasi minna, kuid kavas seekord ainult lennukipiletid vaadata. Kohalikud teenivad kõigi oma liigutusega turistide pealt ja kui näiteks taksolt öömaja küsida, siis pean ilmselt kahekordse hinna maksma...Koht ei peagi nii odav olema, peaasi et konditsioneer ja duss sees. Ja kahest nädalast on vähe ka 3-4 nädalat paras. Soov oleks Candolim piirkond Goas.

Hütte palolemis on tõesti seinast seina.Osad hütid asuvad natuke rannast eemal um 300 meetrit ja kuulsime, et seal saaks hüti kätte 200 kohaliku eest.Olid sellised hütid, mis olid kõrgetel postidel ja kõikusid iga liigutuse peale, kuigi ka see tundus omamoodi romantiline.Eelpool mainitutel vett sees polnud.Pakuti ka teise korruse hütte , mis super-vaatega otse merele aga selle eest küsiti 1500 kohalikku.Eriti huvitavad olid sellised hütid, kus esimesel korrusel olid elu-ja pesuruumid ja teisel korrusel täiesti avatud magamistuba, milleni viis trepp.Üleval siis ainult voodi ja selle kohal sääsevõrk.Ööd seal kottpimedad, nii et elamus oleks see omaette.Õhtuti pakutakse otse rannas elusaid krabisid ja lopstereid, värskeid kalu.Koos garneeringuga beebihai ja suur krabi maksid 700 kohalikku, lisaks sellele ütlemata hea teenindus, kogu ranna restoranid tuledes ja küünlavalgus laual.Mõnda aega peate seda vaid ette kujutama aga...Kirjutad sellest ja tahaks juba tagasi

Tagasi justnimelt tahangi, ei suuda enam kuidagi siia ellu sisse sulanduda... oeh... Samas võib ju ööbida ka mitmes kohas. Jah, tõsine depressioon siin.Loodan, et hiljemalt paari kuu pärast tagasi seal siis. Ega ei oska öelda, kuidas selle kuumusega siis?

Küsimus neile, kes just tulid tagasi Goast - kas te malaaria tablette ka võtsite?

Malaariatablette hakkasin võtma, aga kohapeal olles asi täiesti ununes ja nüüd ongi üle poole paki järel..hoian siis järgmiseks korraks. Sääski on muidu väga vähe ja malaariat pidi levitama ainult ühte liiki moskiito, mida on kõikidest ainult 2%