Gruusia raha

Hei!

Oleks selline küsimus hiljuti Gruusias käinutele, et mis on EUR-lari vahetuskurss kohapeal vahetades ning kas Tbilisi lennujaamas on mõni rahavahetuskoht kus ka öösel oleks võimalik larisid soetada? Oodatud ka soovitused kus soodsam raha vahetada - lennujaamas või pangas?

Vahetuskurss on kohapeal kindlasti soodsam. Täpset kurssi küll ei mäleta.

Tbilisi lennujaamas on rahavahetuskoht avatud ka öösel, seal on soovitav vahetada välja vaid summa, mida kasutad kesklinna või vajatud kohta saamiseks (nt taksoraha). NB! Väga hea on, kui lennujaamast suudate kaubelda taksojuhiga hinna 20 lari peale (max 25, aga see on juba natuke palju). Seda on soovitav teha juba siis, kui olete takso peale alles minemas.

Kõige parem on vahetada ülejäänud raha välja linnas olevates vahetuspunktides. Seal on võrreldes muude kohtadega odavam. Ise pole pangas vahetanud, selle kohta ei oska öelda.

Edu!

Hinnavahe oli lennujaama ja muude vahetuspunktide vahel 0,03 maksimum.Enamasti küsitakse dokumenti rahavahetusel,kui kolate linna peal siis on parem pass ligi hoida. Kui ei raatsi takso peale raisata,siis esimene buss linna läheb 7.00,hind vist mingi 1,5 lari.Nägin magajaid ja hommiku ootajaid eskalaatorite all,seal kunstmuru )))

Raha Gruusias

Tere, kas Gruusiasse on mõtekam võtta kaasa eurod ja need seal vahetada või larid Eestis kasa? või raha kohapeal automaadist väljavõtta?

Laisemad võtavad kohapeal automaadist, usinamad vahetavad kaasa. Mõlemal puhul võib tekkida probleem, et sularaha jääb hirmus palju järgi, sest kohalikud ei taha seda vastu võtta või tahavad ise maksta :)

Nt Tbilisis on rahavahetuspunkte praktiliselt igal sammul ja sama tänava peal võib olla ka päris mitu putkat, kurss paari sendi jagu siia-sinna. Augusti alguses oli kurss umbes 1 EUR - 2 Lari. Kõikus siis 1,95 - 2,05 Lari vahel. Eestis on kurss kindlasti seal odavamas otsas. Et kui siis takso jagu võib ju ette vahetada või uurida, äkki kellelgi on üle jäänud, aga ülejäänu on mõistlik kohapeal linnas vahetada.

Kui kaasa sulaeurod, siis kindlasti kontrollige, et need oleksid absoluutselt terved, sirged, ilma suuremate murdmisjoonteta. Minul oli sellega Tbilisis nii pangas kui ka rahavahetuspunktis probleeme, pooled rahatähed praagiti välja ainuüksi murdejoonte pärast. Tegu oli siis 50-eurostega.

Kas Eestis on kohta, kus vahetada kaasa Gruusia raha? Olen otsinud, aga ei leia. Ja kas on mõtetki, kui koha peal olevat rahavahetuspunkte küllaga.

Eurex vist vahetab. Ehkki mingit erilist põhjust vahetamiseks ei ole - seal on kerge vahetada ja saab ka osadest automaatidest

Nagu eespool on kõlanud - rahavahetuspunkte on igal pool suuremates keskustes, niisiis soovitan siit eurod kaasa võtta. Aga esmalt tasub ka väike ring peale teha, sest nende pakutav kurss võib erineda. Niisiis kui aega on, jaluta enne ringi ja siis mine sinna, kus kõige kasulikum.

Taksojuhtidega tuleb ALATI enne pealeistumist hinnas kokkuleppele jõuda (lennujaam-keskus suunal on 20 lari okei) ja reeglina küsivad nad alguses vähemalt 2 korda kallimat hinda.

Käisin just sügisel ja vahetasin suurema osa rahast Tbilisi lennujaamas. Kurss oli umbes 1€=2,2 lari, Bank of Georgia. Seal on mitme panga vahetuspunktid, vahe väga väike.