Guatemala

Hei!

Detsembris minek Guatemalasse esimest korda.
Kui ohtlik seal reaalselt on? Kas keegi oskak jagada näpunäiteid kuidas ettevalmistuda ja kuidas ohtudest hoiduda?

Guatemala ei ole ohtlik, kuid mõned kohad on seda küll. Guatemala Citys peale pimeda saabumist ringi liikumine pole kõige targem mõte, mujal probleemi pole. Aga demonstreeri igal võimalikul juhul oma kallist kaamerat ja ehetekollektsiooni ning keegi huviline leiab sind kindlasti üles.

Guatemala City on turvaline, ka pimedas. Vabalt võib jalutada. Kaks piirkonda, kuhu ei soovitata minna, on Zona 3 ja Zona 18. Kuna seljakotireisi ei harrasta, siis ei oska nendel teemadel aidata. GC lennujaamast on tasuta transfer teatud hotellidesse. Rendiauto on mõistliku hinnaga, kütus odav, söök-jook maitsev ning hind odavam kui meil. Tänaval pakutavat sööki ei maitsnud.
Ja kõige olulisem: ainult USD kaasa ning maksta kaardiga kui sularaha napib. Eurodega ei ole seal midagi teha.

Küsimus - kas keegi on kasutanud shuttle bus´i Guatemala City lennujaamast Antiguasse? Kui palju neid busse siis on ja kui täis need lähevad?
Saan aru, et need peaksid päris tihti liikuma kuni kl 20-21ni. Samas on kirjas ka see, et võiks kaaluda pileti ettebroneerimist (?), sest eriti pikamaalendude saabudes võivad bussid täis olla.

Kas see vastab tõele? Minek detsembris Madridis, maandume GC-s 25.12:)

Guatemala City on sarnane ülejäänud Ladina-Ameerika (või Kesk-Ameerika) linnadele, kus tasub ilma kohaliku sõbrata slummidest eemal hoida, uurida eelnevalt ohtlikumate piirkondade kohta ning mitte demonstreerida kõigile oma rahalist seisu :)

Hei, Tip!

Sõitsime lennujaamast Antiguasse 5päeva tagasi. Ei olnud ette broneeritud ja saime ilusti peale. Täpselt enne kui lennujaamast väljuda jääb sinna üks box kus naine hõikab "Antiigua! Antiigua!" Küsib 10$ ja annab vastu tšeki. Tšekki ootab lennujaama ukse taga kohe driver, kes juhatab ka sõidukisse ja Antiguas paneb su maha sinu
Hotelli ees :) meil tegelikult polnud ka hotell broneeritud aga juht oli nõus ootama kuniks me igas peatuses endale tuba küsisime :D Lõpuks sattusime juhuse tahtel võrratusse kohta nimega Capitan Tom. Omanik on venelanna ja räägib hästi inglise keelt. 25ndal on siia toa bookinud veel ühed eestlased !

Qreete, 25.12 sinna toa bronninud eestlased olemegi meie:):)

Tänud info eest, kulub marjaks ära. Ei hakka siis ette broneerima.

Milline teie reisikava on? Jaga muljeid palun:)

ma tean vähemalt ühte kohta, kus 25-l peoks läheb!! :)

Antigua Hotelliga olete igatahes hea valiku teinud , saate tunda omanike Tanya ja Vladimiri piiritut hoolitsust :) Ja arvatavasti ööbivad seal endiselt Ron ja Wingler? kes on valmis vastama kõikvõimalikele küsimustele.

Meil puudus ja puudub endiselt igasugune reisikava v broneerigute jada. Igas linnas ületab pakkumine nõudlust ja pole vast oluline teil ka väga ette organiseerida ja jätta kõik võimalused avatuks. Ringi liikumine ja vaatamisväärsusteni jõudmine on tehtud väga lihtsaks, jääb üle ainult hind allapoole kaubelda :)

Raha kohta ütleks seda et kindlasti ei tasu vahetada Quetzale lennujaamades kus kurss on 6,8 Antigua keskväljakul pangas on kurss 8,8 aga parima kursi leidsime üldse Florese hostelis nimega Los Amigos ( väga väärt ööbimiskoht!) baaris saab maksta eurodes kursiga 9,5. Enamik kohti võtavad ka vastu dollareid.

Kirjuta mulle kui on küsimusi , ei hakka vast kõike ka ära rääkima. ;)

Qreete, suured tänud! Saan õigesti aru, et lennujaamast Antiguasse bussisõidu eest saaks USDides maksta siis? Ideaalis muidugi ei vahetaks raha lennujaamas. Kui jõuad koju tagasi enne 22.12, võid mulle mõned quetzalid tuua:)

Meil kava hetkel paigas kuni aastavahetuseni - Antigua, Atitlan, FLores ja Tikal. Kuna see on suhteliselt kõrgperiood, tundus mõistlik natuke ette planeerida. Peale seda ca 10 päeva vaba kava, mida plaanime sisustada Guatemala, natukese Hondurase (Copan) ja natukese El Salvadoriga (tagasilend sealt).

Aitäh infot jagamast:)

Jaa, bussisõidu eest saab maksta dollarites ! Tegelikult ma väga ei mäletagi kus otseselt ei oleks saanud, lihtsalt mõnes kohas võetakse vastu halvema kursiga.

Kusjuures liikusime täpselt samas järjekorras. Atitlanis olime ainult pool päeva ja meie jaoks sellest ka täitsa piisas. Sinna sõit Antiguast varajase chikenbussiga oli väga äge kogemus , täitsa omartte elu toimub nendes bussides :D

Reisiplaneerimisel tasub arvestada ka sellega et kella kuuest juba läheb õues kottpimedaks, et pole ehk parim aeg uude linna maanduda ja ööbimist otsima hakata.