Gümnaasiumi lõpureis

Tere! Mina ja mu klass oleme lõpetamas see aasta gümnaasiumit ning otsustasime veel enne pikka, kuid mitte viimast lahkuminekut teha ühe ühise ettevõtmise. Hetkel on kuskil poole klassi mõttes sõita nädalaks Bulgaariasse (umbes 450€+muud kulutused). Probleem on selles, et veidi alla poolele klassile pole see majanduslikel kaalutlustel võimalik. Äkki Teie oskaksite soovitada meile midagi? Ma mäletan, et käisin vanematega mitu aastat tagasi Jurmala kandis, ööbisime kuskil metsa sees sellises kämpingukompleksis. Seal olid imeilusad metsad ning rand. Ma ei oska kuskilt sellist öömaja kahjuks otsida. Samuti võiks selle asukoht olla kuskil, kus oleks midagi igaühele teha: vaadata vaatamisväärsusi, minna linna jalutama, võtta päikest, ujuda jne, ühesõnaga nautida üksteise seltskonda. Olla seal näiteks 3-5 ööd ning hakata kodu poole naasema kodupoole. Uurisin erinevaid reisifirmade reisi ning lennureisid jäävad liiga kalliks. Bussireiside jaoks oleks meil liiga väike grupp (umbes 20) ning bussireisid on liiga konkreetselt planeeritud. Reis võiks olla pigem taskukohane, Eestist väljas olev aktiivne puhkus kus poleks kellelgil igav. Võibolla tasuks äkki isegi võtta reis ette autodega? Olen väga tänulik kõikidele kes meid aitavad hädast välja. Püüan hoida postitustel võimalikult palju silma peal, et vastata ning täpsustada asju kui tarvis. Absoluutselt kõik abi on teretulnud. Aitäh :)

Hea valik muidugi, noortel inimestel on mõttetu väikest varandust kauge reisi peale kulutada, peaasi on ju sellise reisi puhul ikka seltskond ja koosolemine. Käisime töökaaslastega ükskord kapsauss-rongiga (Valga-Riia-Valga), see oli eriti lõbus, tagusime kaarte, sõime suitsuvorsti, jne. Nalja sai rohkem kui rubla eest. Bulgaariasse jõuad naiste ja lastega hiljem küll ja küll minna.

Ja Jurmala kämping on siin: http://www.nemo.lv/en/par_mums.html

Sõitke Riiga liinibussiga (Simple Express) , sealt edasi linnalähirongiga - kõige taskukohasem. Jurmalas leidub mõnusat tegemist ning suurlinn Riia oma laialdaste võimalustega on kohe kõrval. Kohapeal on ka üsna mõistlik hinnatase, eriti kui peatänavalt kõrvale astuda. Läti on ka täiesti välismaa ning sobib teile sihtkohaks suurepäraselt.

Ma soovitaksin samuti Riia ja Jurmala piirkonda. Väga ilus kant, tegevusi leidub palju ja hinnad enamasti OK. Soovitaksin samuti ka bussiga Riiga ja sealt Jurmalasse või isegi kohe alguses rongiga Riiga ja siis edasi. Rongis saab kindlasti huvitavamalt aega veeta kui bussis.

Jurmala kant on väga kena.

Peale jaanipäeva algab Jurmalas nn. tippaeg ja majutusega tuleb raskusi.Kui otsustate Jurmala kasuks(mina isiklikult soovitan ka),siis proovige bookida majutus varakult.Ohtuti on Jurmalas muidugi fantast-kõiksugu klubid,kohvikud, baarid ja tänavatelgi õige lõbus. Ei ütleks muidugi ,et hinnad ok,pigem väheke kirves-ikkagi turismiaeg-ja piirkond.Üritage majutus saada odavam,hoiate kokku. Sõit,majutus(2-ks. õõks),söök-jook,õhtused väljaminekud jne. Kokku umbes 200-250 eur. Proovige tellida väiksem buss( ei tea, kas olete maa-või linnakool). Maakohas lihtsam, koolilapsi vedaval bussijuhil on suvel nagunii tööd vähem ,ehk ei küsi palju pappi. Samas saate sööki jooki kaasa võtta.Majutus proovige saada ühte kohta. Omaette lahe oleks ka klassiga Jurmala Veepargi külastus(veidi vanamoodne ja hind 1,5korda kõrgem,kui Eesti spaad), kuid teile kindlasti meelelahutust pakkuv.Nädalavahetustel tehakse Jurmala Spahotelli lähistel vabaõhu tantsuõhtuid.Palju vene turiste,kuid eksootika missugune. Üldiselt on Jurmala rahulik ja mõnus õhtuti-agressiivsust ja ebameeldivusi ei kohta(kui just neid ise ei tekita). Edu planeerimisel.

NB! Võin öelda,et Jurmala majutuste hinnad ei ole odavate killast. Katsuge saada mõni väikesuvila,kuhu kõik ära mahute.

Jurmala on ilus piirkond, kuid odav see küll pole, ikkagi kuurort. Rongid käivad tihedalt, Riga-Sloka on rongil kirjas, mõni kaugem sihtkoht veel. Jurmala-nimelist peatust pole olemaski, keskuses on peatuse nimeks Majori, kolm peatust pärast kuulsat veeparki http://www.1188.lv/satiksme/vilcieni/saraksti?from=R%C4%ABga&from-id=2051475&fc=0&to=Majori&to-id=2051500&tc=0 . Teele Reisibüroo korraldab õpilastele mitmepäevaseid nii kodumaiseid kui välisreise väga mõistliku hinna eest. Võiksite nendega konsulteerida, enne kui omal käel midagi ette võtate (mis võib reisi tunduvalt kulukamaks teha) http://www.teele.ee/index.php?go=prd1&cid=6

Kuna meid tulemas on umbes 20tk, siis hetkel on mõttes isegi minna autodega. Uurisin, et SimpleExpressiga tuleks riiga edasi-tagasi 26€. Kui autos oleks 5 inimest, saaks seal tavalise 10 l/100km võtva autoga edasi tagasi ära käidud 30€ inimese kohta, ning jääks üle umbes 300km käia mõni päev Riias ning mujal läheduses. Öömajaks oleks näiteks eelnevalt soovitatud koht: http://www.nemo.lv/en/par_mums.html kus saab ühe inimese kohta öö 10€. Kui teha 4 ööline reis, siis läheks maksma umbes 70€ inimese kohta. Söögikulutusteks arvestaksin mina umbes 60€, sõltub inimesest muidugi. Vaatasin, et ka Ozolkalnsi või Sigulda seikluspark jääks üsnagi Jurmalasse sõidu tee peale. Koos Jurmala veepargiga peaksid need maksma minema umbes 40€ maksimaalselt. Kindlasti võib arvestada ka muude kulutustega, mis sõltub individuaalselt jällegi, minul isiklikult umbes 4-50€ (alkohol, riided, maiustused, suveniirid, mida iganes). Kokku võttes läheks ilusalt ümmarguselt maksma see 4 päevane reis umbes 200-250€ inimese kohta. Kui mõni arvestus on vale võite muidugi ka paika panna mind. Tänud hea informatsiooni eest siiamaani.

Kui otsustate Teele reisibüroo kasuks ,siis tehke otsus õige kiiresti ja rääkige nendega kohe läbi.Oletan,et neilgi on majutuse otsimine 2-3 ks. ööks ühte kohta päris keeruline.Muidu pakutakse magamist mingi kooli spordisaali põrandal.Kõigepealt tehke endale selgeks kõigile vastuvõetavad reisikuupäevad.Mida varem peale lõpuõhtut ,seda parem.Hiljem tuleb ettearvestamata faktoreid ja te ei saa klassi enam kokku. Bookingit jälgides on võimalik momendil majutada umb. kaks 10-gruppi Jurmalas sees. Hinnaks a`12-17 euri öö in.kohta."Teelega" läbirääkides öelge kohe välja omad soovid.Neil kergem lahenduse otsimisel.Ärge üle pakkuge ,muidu jäätegi maksma.

Teil ei ole mõtet bussi rentida viieks päevaks ainult selleks, et kohale jõuda - see on väga kulukas. Jurmalas ja Riias on teil piisavalt tegevust. Oma autodega kohale sõitmine on hea mõte ning pole ka mingit pointi reisibürood angažeerida - saate oma majutuse ka ise broneeritud ja muid teenuseid ei vaja.

Oma autoga enne Jurmala piirkonda sisenemist tuleb maksta nii öelda "sillamaks" enne jõge. Eelpool toodud Nemo asukoha kaardi peal on paremal "Police", umbes selle koha peal, minnes Riiast Jurmala poole, paremal pool enne silda (veekeskust) on parkimisautomaatide moodi asjandused, kuhu tuleb sisestada läti mündid ja vastu saad Jurmalasse sisenemise kaardikese. Selle kehtivusena oli kirjas üsna vähe tunde (Majori infopunktist saab autoga Jurmala piirkonnas kohalviibimise aega vist juurde osta). Kohalik politsei on üsna varmas kontrollima "võõramaalaste" autosid. Võimalik, et meid päästis trahvist hotelli broni näitamine või sattusid meile lihtsalt sõbralikud pollarid.

Midagi pole vaja juurde osta - pilet kehtib kuni sa Jurmalast ei välju. Iga kord kui sisse sõidad, siis ostad uue pileti, kasvõi viis korda päevas.

Aaaa, me mõtlesime et vaatame mis Jurmalast edasi ka on. Sõitsime edasi ja jõudsime jubedasse nõukaagsesse paneellinna, kus aeg oli seisma jäänud paarkümmend aastat tagasi. Sealt tagasi sõites peataski pollar enne Jurmala piirkonna algust auto kinni ja ütles, et see Jurmalasse sissepääsu pilet on kehtivuse lõpetanud ning meil tuleb trahvi maksta. Kui ma ei eksi, oli Jurmala sissepääsupiletil kirjas vaid 1 tund. Me olime Jurmalas olnud juba mitu päeva. Auto seisis hotelli parklas, Riias käisime rongiga (tihe graafik, kiire ja pole vaja oma auto parkimisega jännata). Seletasin, et sõitsime hotellist väljudes kogemata vales suunas ja nüüd läheme õiges suunas Riia peale tagasi. Hotellist välja sõites oli ühesuunalise tänava siht Jurmalast edasi, mitte Riia peale:)

Ei ole kirjas 1 tund. Kuna Jurmala pikkus on 3o km, seega suure tõenäosusega peeti teid kinni ikkagi juba Jurmala piirkonna sees, mitte enne seda. Jurmala ei piirdu Bulduri, Dzintari ja Majoriga, mida enamus eestlasi Jurmalaks peab, vaid algab Priedainest ja lõpeb Sloka ja Kemeriga.

to oliver69-le.

Plaanid majutuse kohta on teil head,kuid võin öelda,et juba enne jaanipäeva on see Nemo kämping silmini täis ja telke sealkandis ei lubata.Palju sõltub muidugi ilmast,kuid reeglina on ta alati täis. 20 nägu ära majutada ehku peale minnes on prakt. null. Kuidas te selle majutuse asja ära lahendate seal kämpingus,mina ette ei kujuta.Ilmselt tuleks seda kohe teha.

Tutkaonuga 100% nõus - majutuse peate ära broneerima (võimalik ka, et ette maksma) juba väga kohe. Te peate väga kiiresti ära otsustama, mida soovite teha ning kohe tegutsema asuma.