Hääletamine Euroopas

Tere! Lugesin siin igasuguseid põnevaid ja vähem põnevaid postitusi hääletajatelt. Siis aga avastasin, et pea kõik kommentaarid on mitme aasta tagused. Kui keegi viitsib kribada, siis ülimalt hea meelega loeks teie seiklustest, nii auto peale saamis võimalustest/raskustest, ööbimistest, raha vajalikkusest, kõigest mis tundub oluline , vajalik ja/või ka põnev. Juba ette t'nades:) . . . Trip.ee oli veendunud, et 2 suurt algustähte nii pika teksti peale on vähe ning lisas neid juurde!

Siin mul artikkel selle kohta kuidas häälega euroopas käisin!

Meeldivat lugemist!

http://www.eeva.ee/client/default.asp?wa_object_id=1&wa_id=1506&id_key=

Super. Suur aitäh. Kas lugu jätkub ka? Lugesin kaks osa ära ja oli tõsine äratundmine, eks seepärast tuleb ilmselt see tripp ära ka teha. Samuti juuni teine pool oleks sõbrannaga plaan. . . . Trip.ee soovitab vähendada kirjavahemärkide kogust tekstis!

Mul tekkis mõte-küsimus...et need kes käinud lõuna pool häälega...Olen aru saanud, et tihtipeale võib telgi püstitamisega probleeme olla. Et pole kohta, kuhu telki panna või siis lihtsalt ei tohi. Niisiis osad soovitavad lihtsalt magamiskotiga. Aga kes lageda taeva all maganud, kas te olete ostnud kaasa putukavõrgu vmt, mida saab siis kusagilt puu otsast alla riputada või kuidas? või putukaid polegi nii häirivalt? Ja teine küsimus, et kui kuskil pargi pingil, rannas või kus iganes magad, kas sellist kartust pole, et keegi su asjad sinu sügava une ajal ära pätsaks? Loomulikult igasugu muid häid nõuandeid loen ka alati huviga;) Aitäh kõigile, kes viitsivad kribada:)

Telgi jaoks koha leidmisega pole küll probleemi kunagi olnud. Põhitarkus on kõikjal sama, ära ole nähtaval, otsi võimalikult varjatud koht. Teel või asulatest väljas pole sellega probleemi, alati on võimalik pimeduse katte all kuskile varjuda, kus sa kellelegi silma ei jää. Hommikul keegi ära ajama tuleb siis on ükskõik, öö on ju juba ära magatud, märksa sandim on kui keegi avastab sind kohe peale uinumist ja minema kupatab. Suuremates kohtades on raskem, suurte linnade parkides ööbimine on suti riskantsem (ja legaalsus oleneb riigist saksa/prantsuse on okei, aga itaalia/hispaania pinnal ilmselt tulevad onu politseinikud kimbutama) linnas on seevastu vastupidine tehnika, ööbi nähtaval (linnas on nagunii kõik peidus kohad täis kustud-situtud). Minu üks sedasorti kogemus oli Pariisis otse Eiffeli torni kõrval pargis ööbides, politseipatrulle liikus seal nii palju, et kurikaelad sinna oma nägu ei näidanud ja neid avalikult magajaid oli seal teisigi. Aga kui linn on vähegi mõistliku suurusega siis võid püüda ööbimiskoha leidmiseks linnast välja kõndida, või leida kaardi abil mõni suur park või botaanikaaed kuhu pimeduse katte all magamiskoht leida.

Kes on läbi ajanud ilma hotellide-hosteliteta ööbimised. Kuidas ja kust te olete leidnud võimaluse enda pesemiseks? Kui päevas vähemalt korra oled harjunud dušši all käima, siis paarinädalasel reisil vist nõudmisi liiga kõrgele ajada ei tohi, kuid siiski mingi hügieen võiks ju ikka säilida? :P

Aga milleks siis pensukad on? Isegi eestis on pensukas dušš olemas, köhi pappi ja küüri ennast puhtaks. Aga üldiselt ma euroopas hääletada ei soovita, tehke seda parem siin kohalikel valmistel :P

Varahommikuses Pariisi südalinnas oli Seine kallas telkijaid täis. Telgid olid peenikeste vaiadega sillutise vahele kinnitatud. Hambaid saab pesta muuseumis, kuid suuremat kümblust seal ette võtta ei saa. Aeg-ajalt tasub ikka mõni odav öömaja vaadata või siis võõrastemajas kokku leppida, et käid väikese tasu eest vannis. Bensiinijaamad on samuti võimalus, kuid nendesse satud tavaliselt siis, kui pole isu kümbluseks. Reisile võta kaasa marker, et saaksid sihtkoha papitükile kirjutada. See kiirendab oluliselt reisi kulgu. Kui tead oma sihti, võetakse Sind paremini peale. Sihtkoht on kasulik ka pealetükkivate juhtide vastu. Alati võid luisata, et sõbrad ootavad ja kui kokkulepitud ajaks ei saabu, teatavad politseisse.

Hääletajatele on loodud uus huvitav lehekülg - http://hitchwiki.org

Saksamaal on suurte Autobahnide äärsetes bensukates alati ka dušširuumid. Kasutan neid alati. Maksad 2-3 EUR ja võid päris korralikult selle raha eest lobistada. Sama kehtib ka Austrias, Norras ja Rootsis.