Hääletamine Hispaaniasse

Tere tere. Küsiks siis pisut nõu inimestelt. Kaks tüdrukut, mina ja mu sõbranna, soovime minna augustis Hispaaniasse häälega. Oleme 17 aastased, vb see tekitab probleeme. Aga tahaks pisut kuulda nõu ja häid nippe, kirjutada võib nii negatiivset kui ka positiivset, igasugustest riskidest jne :) Jään vastuseid ootama :)

Kahjuks tuli meil ainult negatiivne kommentaar, midagi positiivset ? :)

Tee Hispaaniasse on pikk, edasi-tagasi 7000 km. Ehk siis nagu 15 korda edasi-tagasi Tallinnast Tartusse sõita. Ka Eestis on võhivõõrale autole istumine risk, võib juhtuda nii positiivset kui negatiivset. Hispaaniasse minekul korruta siis see risk 15ga. Kui enne pole häälega Euroopas käinud, siis soovitan lühemaid distantse, juba Tšehhi või Ungarini ja tagasi on tubli tulemus.

Olen juba terve Eesti läbi hääletanud, sellepärast mõtlesimegi kuhugi kaugemale suunduda :) Aga tänan sind nõuande eest :) !

Erinevalt Buldoozast ei arva mina, et hääletamine Hispaaniasse oleks oluliselt riskantsem kui teha seda nt Eestis. Inimesed on ikkagi kõikjal ilusad ja head.

Teemaalgatajale: Paar näpunäidet tuleb pähe ehk.. Esiteks, kuna olete tütrekesed noorukesed, siis peate kindlasti arvestama sellega, et erinevaid ettepanekuid teile kindlasti tehakse ning selleks peab olema valmistunud, kui olete otsustanud sellisel viisil reisida. Hoidke külma närvi ning juukselakk käeulatuses..

Teiseks.. ärge iial laske tekkida juhusel, et üks teist lahkub autost ning teine jääb autosse. Kui juhil on kurjad kavatsused, on tal väga lihtne ühega teist minema sõita (ka teie mõlema maise varandusega). Püsige koos, sest koos olete tugevamad ;).

Veel.. Juhul kui hääletate ilma sildita.. Kui peatate auto, küsige juhilt enne, kuhu tema suundub. Sellisel juhul, kui tekkinud esmamulje autojuhist on kahtlane, on teil tema vastse peale võimalus öelda, et tänan ei, aga otsime pikemat küüti või küüti teise sihtkohta.

Ehk meenub hiljem veel miskit :) Edu ja päikest maanteedel!

Tänan sind,lõpuks miskit positiivset :) !

Alaealised tütarlapsed ei peaks hääletades Hispaanias teravaid elamusi asuma otsima. 17-aastat võib endale tunduda juba piisav kogus tarkust, kuid nii juriidiliselt olete te ikkagi veel lapsed ja ei peaks niisuguseid plaane pidama. Hispaanias jääb igal aastal üsna palju inimesi teadmata kadunuks ( ka lapsi). Mina ei julgustaks sel viisil reisima oma lapsi ega ka Teid. Mõneti on mul isegi häbi lugeda, et Ida-Euroopa noor ei oska ega ei taha reisiraha teenida vaid läheb juhuseid otsima. Kui tahate reisida, uusi ( mees) tuttavaid, siis otsige mõni Saksamaa reisifirma, mis pakub Saksa noortele bussireise Hispaaniasse ja liituge nendega. Neid pakkumisi on palju. Ka lennukiga Tallinnast saab Hispaaniasse, nt Vueling lennufirma edasi-tagasi pilet maksab 150 eurot. Kuu aega tööd teha ja ongi minimaalne reisiraha olemas.

Päris hea selleteemaline postitus Lonely Planeti reisifoorumis on siin: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/europe-western-europe/topics/hitchhiking-in-spain-49285065-ed19-467f-9739-08c021198e5d?page=1.

Olin ise sel kevadel korduvalt Lõuna-Prantsusmaal ning Hispaanias ning nõustun foorumis öelduga: hääletamine on tänaseks päevaks selles piirkonnas praktiliselt kadunud.

Osaliselt on põhjuseks odavad lennu- ja rongiühendused, osalt autojagamise (carsharing) levik, osaliselt mitmed rünnakud naishääletajate vastu (googelda Alcasser Girls). Samuti olen nõus foorumis öelduga, et Ida-Euroopas on hääletamine endiselt elujõuline.

Ma ei taha kindlasti olla oma kommentaaridega negatiivne, hääletamine on fun ja endalgi see kogemus noorusajast olemas. Küll aga tean ka omast kogemusest kui raske võib sellise pika maa läbimine olla, eriti kui kogemus piirdub Eestiga, sestap soovitan pigem hääletada nt Ungarisse ja nautida nii reisi kui ka reisikaaslasi, kui et kohe Hispaania sihikule võtta, kuhu jõudmine ja kus ringi liikumine tunduvalt vaevarohkem.

Lõpetuseks ka üks kasulik link nõuannetega hääletajatele, koos ülevaatega sellest kui kerge või keeruline on erinevates riikides hääletada: http://wikitravel.org/en/Tips_for_hitchhiking

Mina tegin kunagi Eesti-Amsterdam-Barcelona-Eesti koos neiuga läbi. Kuu aega oli umbes tripp. Muidugi on ohte ja mitte kunagi ei saa mina öelda, et teiega läheb kõik hästi. Palju saab ise selleks ära teha ja ülejäänud on elu poolt pakutav bingo loto.

Üldiselt ma eriti ise eriti hoiatajaid kahjuks ei kuula ja usun headesse inimestesse ja õnnelikusesse. Olen rumal.

Nautige elu ja tehke seda, mida õigeks peate. Lihtsalt tehke endale selgeks kõik asjad, mis võivad juhtuda ja leppige kokku, kuidas käitute.

Minek on teie otsustada. Aga kui lähete, siis mitte mingil juhul ärge laske end eraldi autodesse kaubelda. Meil kunagi selline olukord oli-rekkajuhid tahtsid kumbki oma autosse meist üht, kaht ühte autosse ei võtnud. Teised rekkad võtsid, probleemideta. Piiridel peate maha astuma ja jala üle minema-vähemalt siis oli nii. Edu!

to ariadne

Hispaaniasse minekul mingeid piire enam pole.