trip-krainetrip-ukraine-dark
Hea ja kerge fotokas.

Olen ise peegelkaamera kasutaja, aga reisidel on päris tihti juhtumeid, kui ei jõua aparaati kotist õigel ajal välja võtta ja hea moment läheb kaotsi. Lisaks pelgavad paljud inimesed sind, kui oled suure kolakaga neid sihtimas. Küsisin rebaseonult, et millist kaamerat ta Aafrika sõidul kasutas (päris head pildid on välja tulnud) Ta soovitas Panasonic LX-2. Kas kellelgi on veel häid soovitusi aparaadi valikul või on keegi sattunud mõne tõeliselt hea toote peale?

kui tahad 10 x optilist zoomi kompaktse kaamera juures, siis rohkem valikuid eriti ei tule meelde...uus mudel on DMCTZ3 5999.-

Fuji kompakte oma superCCD-ga kiidetakse, F31-te eriti, aga see on juba vana mudel ja raske leida. Kui lainurka ja pikka zoomi tahad, siis peale panasonicu oleks valikus veel ricoh oma caplio seeriaga.

Kui ise (reisi)digiseepi otsisin, siis oli kindlaks kriteeriumiks lainurga olemasolu. Enamike seepide zoom algab kusagilt 35 mm juurest, 28 mm valik on päääris väike. Veidi rohkem paistab neid olevat Panasonicul (aga nende miinuseks on tavaliselt väga mürane pilt), teistel tootjatel on samuti üksikuid mudeleid. Hea abimees valikul www.dpreview.com, eri mudelid on võrdlemiseks kenasti reas ning põhjalikud ülevaated-hinnangud samuti olemas (kuigi kostub, dpreview kirjutatud reviewed on kinni makstud).

Konkreetselt Rebaseonu kaamerast (pana LX1) - olin seda juba ise ostma hakkamas, kui kusagilt ridade vahelt tuli välja, et 28 mm lainurka saab kasutada vaid 16:9 formaadis, teiste formaatide puhul cropitakse servad maha. Muude omaduste ja näidispiltide järgi otsustades tundub tõesti hea kaamera olevat. Muide, kiirpilk idealo.de'se näitas, et LX1 peaks saksast tellides 4000.- eest kätte saama.

Ricoh Gaplio oli samuti kaalumisel, aga valik jäi digimaailmas veidi tuntumale firmale. Kunagi müüdi teda Photopointis, aga kas hetkel teda üldse Eestist osta saab, ei tea.

on Optio WP mudelid.

Väike (triiksärgi taskusse mahub).

Vee ja tolmukindel. Saab ka vihmaga ja snorgeldades pilti teha.

Pildid minu arust päris head.

ei taha pahasti õelda, aga mis mõtet on pakkuda siin vanat mudelit, mille lõpumüük isegi meil oli hulk aega tagasi ja sai seda LX1 müüdud alla 4 tuhande, sama hind oli ka LX2 l, st alla 4... Ja Optiot ei tasu küll soovitada, väike ta võib ju olla, aga inimene otsis kaamerat, millel ikka mingi optika ja stabilisaator ka on... Kui Panasonic ei sobi, siis vaata 6x optilise zoomiga Canon Powershoti mudeleid, teevad ka päris häid pilte. Ma ei ole küll mingi fotospetsialist, aga elukutse tõttu saab neid iga päev müüdud.

Soovitan samuti lainurka, stabilisaatorit. Hea on küll ka optiline pildiotsija, aga seda on tänapäeval üsna vähe leida. Omaduste järgi otsimsieks kasuta nt. http://www.dpreview.com/reviews/compare.asp

OnOff-is hetkel u. 4600.- LX3 Euronics´is u. 6000.-. Ise ostsin just LX2-e ja esimeste piltide järgi tundub väga OK olevat. Otsisin fotokat samasugustest kriteeriumitest lähtuvalt - lainurk ja optiline stabilisaator ning vähemalt 10x zoom olid olulised. Lisaks on tegemist suhteliselt õhukese aparaadiga, mida saab edukalt ka pintsaku või jope taskus kanda.

Panasonicul ju terve sari - travelzoom olemas. Ehk siis Lumix TZ3 momendil peaks olema uusim esindaja. TZ-3 omab lainurka, on suure suumiga (10X) ja loomulikult stabilisaatoriga. Kõigile lumix sarja kaameratele on omane see, et nad kasutavad LEICA objektiive. Üsna hää ja reisil kasutatav peaks olema ka panaka fz-18, selle iseärasuseks on suum 18X, kusjuures maksimaalsuum peaks reaalselt ka kasutatav olema tänu pildistabilisaatorile. Kaamera on siiski suurem võrreldes tz3-ga ning seetõttu võib mõnigi seda liig suureks pidada.

Jutt panasonicu mürasusest tuleks nüüdseks juba unustada, panasonic on võtnud (kahjuks!) kasutusele samavõrd efektiivsed müratasandusalgoritmid, mida teisedki kasutavad. Kahjuks, sest pildid on muutunud pisut pehmemateks, kadunud on panakale iseomane väga hää pildi teravus (selles suhtes oli ja on momendil parim fz-30, muuseas üks vähestest digikaameratest, mille hind järelturul on tõusnud!)

Dets. Taisse minek.Tahaks osta HDD videokaamerat-ja nüüd ei teagi, kas osta siit kuskil 7-10t või oodata ja osta aparaat Taist.Palju sealt saab odavamalt-on keegi sealt elektroonikat ostnud

Taist nüüd küll osta pole mõtet. Kaamerat ei osta üheks aastaks ja garantii maksab ka midagi. Ainuke variant tiba soodsamalt osta on sel juhul kui lennuk teeb vahemaandumise mõnes Araabia lennujaamas. Näiteks Dubais või Qataris saad tax freest kaamera ehk 20-30% odavamalt võrreldes meie poehinnaga. Üldiselt on seal hind umbes meie hulgihind ilma käibemaksuta, samas kui hindadega kursis pole võid ka kallimalt saada:P

Vahemaandumine on Kuiveidis ja Delhis --kuda nende hindadega

..ja seal võib valikuvõimalus kasin olla..

Kuveidi kohta ei oska midagi õelda, riskivabam on siit ikka kaasa osta...videokaamerate hinnad on nii langenud, et 7000.- saad juba 30 kõvakettaga Sony või Pana kätte ja 8 tundi maksimumkvaliteediga muretut filmimist.

Kuulge, tahaks asjalikke kommentaare fotoaparadi kohta, aga mitte seda, kas Taist saab midagi odavalt.

Kui aparaati kotist välja ei saa siis ehk mingi muu probleem? Kui kaamera on õlal, käes või kaelas siis sellist probleemi nagu ei teki. Samamoodi, kui sul on seebikas ja see on kotis, siis erilist ajavahet peegelkaameraga ju pole selle kättesaamisega.

Mu meelest seebika ainus eelis on see, et ta on väike ja ei pea suurt kola tassima. Samas pildikvaliteet on ka vastavalt kehvem ja suurem probleem on see, et seebikaga on mu meelest palju keerulisem kiiresti pildistada (grab shot). Samas inimesele, kes tahab mingeid rohkem- või vähemsuvalisi reisipilte teha automaatrežiimis, sobib seebikas paremini.

Otsin ise just suurele peeglile reisialternatiivi, mis oleks vööl kantavalt väike ja kerge, suure zoomiga ning laseks kasutada manuaalseid settinguid. Ja kui ära varastatakse, siis mitte nii kallis, et pagasikindlustus seda ei kataks. Valik polegi teab mis suur, pärast pikemaid tsinguid on sõelale jäänud kaks kaamerat - Canon Powershot SX100 ja Sony Cybershot H3. Mõlemad maksavad 4K kandis, zoom 10x (35 mm ekvivalent kuskil 38-380 mm), stabikas. Kumba eelistada, maitseasi, minu valik kaldub pärast arvustuste lugemist ja kaamerate katsumist Canoni kasuks - mugavam käes hoida, SD kaart ja inimsõbralikum menüü. Sony on jälle kiirem ja tugevama korpusega.

Rebaseonule. Ma ei viitsi küll kogu päeva rasket aparaati kaelas kanda. Selleks tahangi lisaks head väikest rinnataskusse, et head situatsiooni tabada.

Oleme ka fotoka otsingul, mõtlesime Olympus E410 peale, oskab keegi öelda, jääb see ka oma suuruse ja raskusega segama ? Millisel seebikarbil võiks sama hea kvaliteet olla, kui minna mägedesse ?

"Selleks tahangi lisaks head väikest rinnataskusse, et head situatsiooni tabada."

Selle ma vihjasingi, et taskus oleva kaameraga on raske head situatsiooni tabada, olgu ta siis seebikas või peegel... :)

Ma ei tea, mis sa seal mägedes teed või kaua oled, aga.

  • kas raskusega segab? pool kilo seljakotile juurde, see on umbes 2-3%, ei sega.
  • kvaliteet? kui suuri suurendusi mõtled teha? hea valguse käes on a4 jaoks vist enamik seebikaid OK.
  • mis seebikarbi? ma ise valiks võimalikult laia nurgaga aparaadi, ehk siis: kas panasonicu "28mm" mudelid või canoni 850is.
  • olympuse peeglit ma ei ostaks.

peegel vs kompakt valik peaks käima sinu harjumuste või loodetavate harjumuste pealt. kas taha teravustada läbi prisma või LCD? kas zoomi keerad käsitsi või nupust? kas säri, ava, kompensatsiooni tahad ise seada või usaldad mõtlemise fotokale?