Heathrow lennujaamast linna...

Tean et see teema siin kuskil üleval ja arutamisel juba olnud, aga küsin ikka:) Nimelt kas Heathrow lennujaamast linna on pikk maa ja millise trantspordiga kõige odavam. Asi selline, et edasilennuks USA-sse peame öö veetma Londonis ja hommiku mingi 9 ajal läheb lend edasi. Ei tahaks väga kaugele rännata ja mitte väga kallilt. Aitähh abipakkujatele;) . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt(sh. lisas suured algustähed)!

Tube ulatub Heathrow'sse, minu teada. Sellega saad linna kuhugi, kust istud ümber mõne teise metroo peale, millega sobivamasse kohta sõita, või sõidad otse Picadilly Circus'esse.

http://www.colonialvoyage.com/viaggi/londontubemap.gif

4 naela. Sõitsime märtsis. Uurisime, kas odavamalt ka veel saaks ja vastati: Oh, yes, You can walk:)

löö otsingusse sisse oyster card, sellega tuleb ots metroos lennujaamast kesklinna vast odavam kui 4 naela.

Ma täiendaksin küsimust, et kui nüüd metrooga minna, siis kaua sõidab Heathrowst metroo Victoria Stationisse?

Endal küll paari aasta tagant kogemus, aga ei usu et vahepeal suurt muutund on. Metrooga oli vist veits pealt 4 naela pilet ning Victoria Station jääb talle tee peale. Sõit võtab umbes 30-40 minutit mu mäletamist mööda. Oyster kaarti vast pole mõtet tegema hakata, kui aint 2 otsa sõidate. Oyster nagu rohkem neile, kes päevas rohkem metrooga sõidavad.

Line, mis Heathrowst l2heb, ei s6ida Victoriast l2bi. Tuleks s6ida Green Park peatusesse ja seal istuda Victoria Line peale, yks peatus ja oledki Victoria jaamas. Kui plaanid s6ita n2dalavahetusel, soovitan j2rgi kontrollida, kas need liinid vajalikel l6ikudel ikka s6idavad, sest meil siin ulatuslikud raudtee remondit66d ja ikka on n2dalavahetustel yks ja teine liin teatud l6igu ulatuses liikluseks suletud.

Olen äsjaselt Londoni-reisilt tagasi ja tahaksin veidike tagasisidet anda, saate seda infot ehk edaspidi kasutada. Kohalejõudmine oli väga sujuv, võibolla esmakordselt Londonisse minejale ning sellisele, kellel eelarve pingeline (nagu minul oli) väike tip - Heathrow Lennujaamas, 4. terminalis tuleb lihtsalt otsida undergroundi silt, eskalaatoriga alla sõita, osta kassast pilet (mina ostsin Oyster kaardi - kaardi deposiit 3£ + lasin sealsamas kassas raha peale kanda, 15 £ piisas neljal õhtul mitmeid mitmeid kordi metrooga sõitmiseks) ning platvormile minna. Kesklinna saamiseks valida Piccadilly line rong ja sõita. Sõit võtab ca 1 tund aega kuid kahtlematult odavaim, lihtsaim ja mugavaim viis kesklinna saada. Hotell oli Jolly St Ermins, suht-koht normaalne - valisin 6 korruse, st olen suitsetaja ja seal on suitsetajatele eraldi korrus. Väheke võiks ju norida- sest polnud tegemist odavklassi hotelliga - (kardinad veidi määrdunud, vannitoas mingi toru tilkus natuke jne) kuid üldjoontes suhtkoht hea hotell ja superhea asukohaga vähemalt minu vajadusi arvestades (metroojaama St James Park ja minu koolituspaiga kõrval). Toas oli kaks voodit, kirjutuslaud, telekas, mängupult, föön, veekedukann koos lahustuva kohvi, tee, suhkru ja koorega; vannitoas vann ja dušš, kätepesugeel, šampoon, seep ja dušigeel minipakendis, samuti oli numbris minibaar ning pükstepressija. NB Eestlastele on oluline, et internet ei ole harjumuspäraselt tasuta, vaid tuleb eraldi maksta all receptionis. Hommikusöök oli superlux - English breakfast oma tõelises headuses - peekon, vorstikesed, kala, küpsetatud juust, munapuder, tomatid, küpsetatud seened puuviljad, koogid, krõbuskilett, juurviljalett, võileivalett, pirukalett jne jne Iga päev käis koristaja ja tegi toa niimoodi korda, nagu ma oleks välja chekkinud ja kuna ma pole eriti hotellides ööbinud, oli see veidi imelik. Ühel päeval panin lingi külge "do not disturb" sildi ja õhtul oli ukse all pikk ja viisakas vabanduskiri, kuidas nad ei saanud mu tuba koristada, ja kui ma peaks abi vajama, et ma siis kohe kutsuks kedagi jne. See oli armas. Liftid ülitillukesed, kergelt vanaaegsed. Mida ma ise teeks täna teisiti, kui sama reis oleks vaja ette võtta: ma jätaks broneerimata viimase öö hotellis, sest kui tahta olla Heathrows 2 tundi enne lennuki väljumist (st kell 05.35) siis ainukesed võimalused Heathrowsse saamiseks on kas takso või Paddingtoni jaamast kell 05.10 väljuv Heathrow ekspress. Takso lennujaama on ebanormaalselt kallis (min 60£, aga ka 100£). Hotellist Paddingtoni saamiseks tuleb muide ikka takso tellida (16£) ning ekspressipilet maksis 18£.

2 tundi enne lennuki väljumist Heathrows 8vähemalt 4. termnalis) EI OLE PIISAV AEG! Ma pidin (omamata kogemust Heathrow lennujaamaga) peaaegu lennukist maha jääma - lennujaamas valitseb kohutav segadus, kohe liftist väljudes suunatakse sind koos pagasiga mingisugusesse ülipikka järjekorda, check-ini normaalses mõistes ei toimu. Sellest esimesest järjekorrast suunatakse iga inimene personaalselt edasi järgmisse järjekorda peale pikka ootamist, seal käivad täiesti juhuslikul alusel ringi mingid töötajad, vist klienditeenindajad, kes küsivad, kas teil pardakaart on olemas. Sa vastad, et kuidas, ma pole ju veel check-ini saanudki, mind aeti kohe mingisse järjekorda, no siis võtavad nad su dokumendid, kaovad nendega kuhugi ja tagasi tulles on neil sind check-initud. Siis jääd lolli näoga vaatama, et mis siis pagasist saab, vahepeal on sind juba suunatud baggage dropp-off järjekorda, su lennukini on 30 min, pardaleminek on alalnud, kuid sa pole veel pagasist lahti saanud ja pikk-pikk saba veel seista. Täielik hullumaja. Kui peaks veel olema soov enne tagasi müüa oma Oyster (nagu minul) või pagasit kaaluda (nagu minul), siis on tõenäosus maha jääda ülisuur!!! Ära võib samuti unustada mõtte kulutada mündid lennujaamas, sest selleks, ega WC-s käimiseks, ega kohvijoomiseks või poeskäimiseks aega ei jää. Turvakontroll võtab ära tikud, tulemasina (mida ei tehtud ei Prahas ega Tallinnas ega Ateenas ega Frankfurtis - minu viimasel aastal läbitud lennujaamad), samuti tuleb saapad ära võtta - seda samuti mujal ei ole nõutud; iga normist (Chezh Airlines 20kg) ületatud pagasikilo maksab 20£, mis ka ikka röövellik taks. Minu kokkuvõte- Oleks ma seda kõike varem teadnud, oleksin võinud säästa 1 hotelliöö pealt 1970 kr; - kusjuures hommikusöök jäi mul ju nagunii viimasel korral kasutamata; taksole ja Heathrow ekspressile kulunud raha 541 kr ning sõita viimase metroorongiga lennujaama, oleks saanud korralikult pagasit kaaluda, vajadusel rahulikult ringi pakkida, oleks aega olnud ka shoppamas käia lennujaamas, oleks nii raha kui närve kõvasti kokku hoidnud. Nagunii sellel viimasel ööl eriti magama ei julgenud jääda, sest kartsin sisse magada, nii et see oli mõttetu kulutus minu jaoks. Muide, kuna Londonist saabumine ja Prahast väljumine on väga lähestikku ja vaevu jõuab enne pardalemineku lõppemist õigesse väravasse, siis ei tasu ka loota, et oma pagas kodus kätte õnnestub saada. Igatahes minul läks see lootus tühja, minu pagas jõudis alles järgmise päeva Praha lennukiga. Hea asi on see, et Tallinna lennujaama pagasiteenindus toimetab hilinenud pagasi ise koju kätte. Aga muidu, muidu läks kõik hästi :) Häid jõule!