Hinnad Barcelonas?

19.oktoober minek 1nädalaks Barcelonasse. Mis maksab väljas söömine, palju maksavad sigaretid ja alkohol poes ja klubides ning pubides? Palju oleks vaja 1 inimese kohta raha kaasa?

Ette tänades, Veltz

Läheme juba septembris, tõsi, Barcelonasse ei kavatse pikalt jääda, siirdume edasi Tarragonasse. Meie, kaks väikese söömaga naisterahvast, arvestame 30 euri kahele söögi peale päevas, hommikusöögid ööbimise hinna sees juba olemas ja turult natuke näksimist peaks ka usutavasti selle raha sisse mahtuma. Ega üle ühe korra palavaga suuremat sööki nagunii manustada ei suuda. Lisaks veel muuseumid (hinnad saab eelnevalt netist välja surfata ja kokku lüüa), transport (taas abiks surfamine) ja kodustele nänni (vastavalt sellele, palju kulutada raatsib-saab). Pubis-klubis kolaja ei ole, ei suitseta ka, aga mahlapakki meenutava veini saab marketist kätte ka eurosentide eest. Seni on need kõik sõltumata hinnast koos juustu või muu näkiga hotellirõdult päikeseloojangut nautides täiesti manustatavad olnud. Minu meelest jäävad kulud nii marketis kui ka väljas süües väiksemaks, kui Eestis sama elukorraldust rakendades. Aga eks sealgi ole erineva hinnakalssiga poode ja samas poeski hindu seinast seina, söögikohtadega sama nali. Valikuid tasub teha kohalikelt mõõtu võttes, siis saab parima hinnaga parima kvaliteedi osaliseks.

Süüa Barcelonas saime kesklinnas 8.90. - kõik hinnas, kaasa arvatud joogid ja teed-kohvid-puuviljad. Sõber kebab aitas elada, see oli tublil Liibanoni- Türgi tasemel ja 5 Euro kanti. Alkohol nagu meil, sigarette ei piilunud. Metroo ja muu transpordi pilet T-10 ehk 10 korra pilet 7.70.- Rahakott kadus kohe küll teisel päeval, taskuvargad on tipptasemel. Õnneks oli kaasas ainult 60 raha. Muuseumipiletid 10-15 Eurot.

Aga kes ikka teab mis maksavad seal sigaretid?

Täpselt ei mäleta, kuid odavaimad olid vist nii 2.5 EUR pakk.

Teil plaan minna 19 okt. meil esialgu 20 +- mõni päev plaan alles toores). Tekkis aga selline arutelu, et kuigi meil sinna ja tagasi kulu 3000.- eeku nägu on arvestatud, kuna mööda maad väikebussiga plaan minna, siiski tahaks teada mis ilma sealkandis selajal loota võiks? Et kes on vanad Hispaaniahundid andke teada, mid võiks oodata okt lõpus-nov alguses. Keegi hirmutas, et võib ju olla et ongi veel ca 20 soojakraadi aga ilmselt sajab juba vihma. Plaan siis paikneda Malaga'sse nädalaks.

Tavaliste suitsude hindu ei tea, aga sigarillod on väga odavad. Kui meil maksab AlCapone ca 80.- pakk, siis seal 2.40 eur.

Sept.-oktoobris on siin ilmad muutlikud. Selle kuu 14 lâks jârsult kûlmemaks(33 pealt 21 peale). Iga pâev on tugevat tuult ja natuke vihma olnud. Samas vôib isegi oktoobris uuesti palavaks minna.

Sigaretid maksavad vastavalt margile tubakapoes 3 EUR (+- 15 Eurosenti) ning baarist automaadist ostes 3.20 (+- 15 Eurosenti). Barcelonas väljas söömine on minu arvates kallis (Üliõpilase arvamus:)), kuid alati leidub ka erandeid (näiteks kohalikud üliõpilased viisid mind hiinakasse, kus maksin menüü eest 4.50 EUR, milles oli 3 käiku, pool pudelit "peeti", 1 pits likööri, 1 kohvi ja 1 sigaret omanikult eneselt ning peab tunnistama et söök oli täiesti OK). Kohalikud ütlevad kah et BCN on kallis linn, kuid eks igaühel on oma arusaam ning mine ja kujunda oma arvamus ise :) Kõige odavam on poest süüa osta ja valmistada seda kuskil (Hispaaniasse minnes ole valmis suurtes kogustes saia sööma :)). Peab paika reegel, mida suurem pood, seda väiksemad hinnad. Barcelonas on palju Pakistani immigrante, kes on asutanud oma äri või müüvad tänaval kõiksugu asju. Nende poed on küll kauem avatud, kuid ole valmis maksma 2 või isegi 3 kordset hinda.

Olen samal ajal sinna minemas ja ilm peaks vägagi OK olema. Seda siis eestlaste jaoks.

Kasutan tihti seda saiti. Saab aimu, mis ilm mingil ajaperioodil ootamas on. http://estonian.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=malaga%20spain&wuSelect=WEATHER Oli ka mingi leht, kus sai vaadata aastate lõikes min ja max temperatuuri koos aastaarvudega jne. Lisaks veel http://www.accuweather.com/world-city-list.asp . Näeb kahe järgmise nädala ilmaennustust. Minu mäletamist mööda on ta viimastel aastatel ainult paar korda puusse pannud. Mõnikord ennustab tunni täpsusega, mis kell hoovihm tuleb.