Hinnad Tais

Kohe kohe minek Taisse ja sooviks uurida erinevaid hindu inimestelt, kes seal hiljuti käinud, et oleks mingi ülevaade sealsetest hindadest ja väga tüssu ei saaks. Olen erinevaid Tai teemasid siin lapanud ka ja eks hinnad käivad ka läbi, aga mõned postitused ikka päris vanad ja ma eeldan, et seal ka hinnad muutuvad. Huvitaks siis kõikvõimalikud hinnad, mis seal trippimise ja elu-oluga kokku käivad. Nt lihtsad basic bungalod või hostelitoad, rollerirent, õlle hind, söögid (nii tänaval kui restoranis), taksod, maššaaz,internetikohvikud, ka rongi-ja bussihinnad (kumb on odavam?)ja veel kõikvõimalikku, mis teil endil veel pähe tuleb. Piirkondadeks Bangkok ja edasi Koh Samui, Krabi ja sealne kant. Ette tänades!

Rongihindadest oskan niipalju vaid öelda, et Kuala-Lumpurist Taimaale magamiskohaga sõit maksis 13€. Tai siseseid otsi saad täpselt vaadata http://seat61.com/Thailand.htm . (See on muide igati hea lehekülg, sealtkaudu ostsin ka rongipiletid ning tegu ei ole tuumafüüsikaga) Muidu söökide poole pealt meie reisu puhul väga vahet ei olnud, kas hotelli toit või tänavalt võetud, tavaliselt piirdusid toidukorra hinnad 50-150 BHT. Oleks saanud ka odavamalt/kallimalt, aga ei hakanud igast suvalisest putkast tänaval ka süüa ostma ja kallimalt polnud ka vajadust. Krabilt PhiPhile 1 ots praamiga 300-400 BHT, Ao Nangist 4 Islant trip 500 BHT, PhiPhilt 4h tuur Maya Bayle, Monkey beachile, snorgeldama ja laguuni 250 BHT. Kõige odavam pudelivesi 1L 6 BHT, kallimad ja veidi suuremad kuskil 14 BHT ringis. Tai maššaas 1h 200 BHT, aga kui tahad õli/kreemi ka siis tuleb 100 BHT juurde. Ööbimise eest maksime keskeltläbi 20€ öö näkku- meil polnud aega ja tahtmist esimesel korral ringi trippida ja otsida, kuna aeg oli piiratud siis tahtsime võimalikult paljud asjad enne reisi kindlaks teha ja ka kvaliteedis veenduda. Kui uuesti minek, siis nii palju ei põeks sest koha peal leiab kindlasti soodsamaid pakkumisi aga oleneb millised on su enda ootused. Elevandimatk Krabi kandis 1h dzunglis koos Emerald pooli külstusega (selle aja sees jõudsime ka Blue pooli juures ära käia) 900 BHT.

Aitäh vastuse eest ja hea, et erinevaid trippe ka mainisid, need huvitavad mind ka. Keegi veel tahab infot jagada?

Krabi kohta on juba eelnevalt kirjutatud. Kui lähete Koh Samuile nt AirAsiaga, siis lennepileti hinna saate nende koduleheküljelt. Airasia lendab Surat Thanisse ja seal lennujaamas on üks müügipunkt, kus saab osta bussi+praami pileti, mis maksis 350 THB. Buss ootab lennujaama ees. Koh Samuile minnes peab arvestama ka sellega, et kell kuus õhtul väljub viimane praam. Meie sõime põhiliselt kohalikku toitu, nt pannkoogid igasuguste lisanditega (magusate või soolaste) maksavad alates 20 THB. Riisiroog või nuudlid, kas merandide, kana vms. alates 30 THB. Küpsetatud kana poolkoivad - 15 THB. Puuvilja shaked 20 THB. Muid jooke saab ka poest. Puuviljad - nt pool kooritud ananassi maksab tänaval 20 THB. Kookospiim 20 THB. Värskelt pressitud apelsini mahl on 20 THB - 330 ml. Koh Samuile jõudes ootavad sadamas taksod, mis on fikseeritud hinnaga. Meil oli 600 THB (6-le) Lamai beachi. Kuna meil oli söök-jook, shopping, massaaz jms. hotelli läheduses, siis me ei kasutanud seal lisatranspordivahendeid. Massaaz 200 THB, õlimassaaz 300 THB (mõnes kohas ka 250 THB). Bangkok - söögihinnad samad. Lihapulgad on Bangkokis kõige odavamad - 5 THB. Kui rahvast rohkem, siis tasub taksoga ringi sõita ja alati kasutada taximeter taksosid ja vaadata kindlasti, et taksojuht selle ka käima paneb. Tuk-tuk on suhteliselt kallis aga kui saate hinnas kokkuleppele, siis see on omaette elamus. Krabil AoNangis ostsime trippe kurvi peal olevast müügikohast, kuna seal andis kõige rohkem kaubelda. Oleme kolm aastat järjest Tais-Hiinas käinud ja selle aja jooksul ei ole küll märganud hindade tõusu, vaid meil on kogemusi juba omajagu ja teame kui palju midagi maksab ning seoses sellega ei lase me ennast pügada.

Kas keegi teab, kas Tais (Krabi piirkond) müüakse kristallidest ehteid. N. roosa kvarts

Oskan põhiliselt kommenteerida restoranide hindu, kuna tänavatoit väga ei sobinud meile ja väljas söömise peale läks oluline osa meie reisieelarvest. Õlle hind restoranides-baarides 100-150 THB, pearoad umbes samas hinnaklassis. Üldiselt keskmine restoraniarve jäi 800-1000 THB kanti kahele inimesele (söögid-õlled). Kusjuures mina erinevust Lõuna-Tai (Krabi piirkond) ja põhja piirkonnaga (ChiangMai ) ei täheldanud, lõunas tundus õlu isegi kohati odavam. Öömajad olid 13-35€/öö 1in, sõltuvalt ööbimiskoha tasemest, mis olid samuti väga erinevad. Rollerirent oli lõuna pool 150-200 THB päev. Bangkokis sõitsime Uberiga. Mingi 45 min pikkune tripp kesklinnast lennujaama läks 400 THB. Massaazhi, ühistranspordi jms hinnad juba eespool toodud.

Vana postitus, aga Remie tundub olevat käinud üpris kallistes kohtades. 2017 oli normaalne pooleliitrise õlle hind baarides kuskil 70-80 bahti. Odav peldiku ja kondita tuba alates 6€, Chiang Rais sai isegi 4€ eest.

Levinud turistirajoonidest sa küll õlut nii odavalt ei saa. Poes on juba 0,3 l purk 50-60....

Ise olime just Samuil 5 päeva ja saime nn. apartmendi köögi, suure voodiga, vannituba, rõdu, bassein. Kokku 5 ööd 62€, soovitan väga. Koha nimi Kiddee Condo Samui. Kui soovid ringi seigelda, siis soovitan võtta ikka ise rolleri, mis on nii 100-200 bahti ööpäev, mida rohkem päevi võtad, seda odavam. taksot ei soovita tellida hotellist, kuna tänaval sõidavad marsruut taksod ja korjavad inimesi peale, nii saab palju odavamalt. Rongiga sõitsime ainult Hua-Hinist Bangkoki ja rongipileti hind oli AINULT 44 bahti (250km). Samuil väga head restod asuvad Fisherman külas, saab prae nii 100 bahti eest kui ka 800 bahti eest :D Tänavatoidud on samuti väga maitsvad ja odavad, soovitan proovida ööturul erinevaid snäkke.

Esimese asjana kui Tai's tahad sootsalt reisida osta kohalik sim kaart.nädal netti 100 b. Hotellid algavad 10 eur öö . Õlu poes 0,5 l .50b tänaval 70 b klubis 100-200b. Rolleriga sõites peab olema rahvusvaheline luba muidu trahvid 400 b.Maksad ära sõidad edasi. Liiklusega soovitan olla väga ettevaatlik seal. Ja Hinnad tõusid tais Detsembris vähemalt vesi ja karastusjookidel. Söögi hinnad kohalik toit 100b Euroopa toit 300-400 b Hotellid olen broneerinud kohapealt läbi Agoda.

"kasutaja28"

  1. Ma olen üsna kindel, et selle raha eest korraliku kiirusega paketti Tais ei saa. Selle raha eest saab kohaliku kaardiga reaalselt kiiruse 384Kbit/s või ehk 512Kbit/s või siis on tegemist väga väikesemahulise paketiga (GB) (kui mul ei ole õigus, siis paluks viidet konkreetsele paketile).

  2. Rolleriga Tais ilma rahvusvahelise loata sõites on trahv KUNI 1000 b.

  3. Mina küll ei ole täheldanud kauplustes vee hinna muutumist kuust olenevalt (vahet pole, kas oktoobris, detsembris, veebruaris või aprillis) - kogu aeg olen nii 7/11 kui FamilyMart kauplustest 0,5L veepudeli kätte saanud 7 baatiga.

  4. Kohaliku toidu korraliku portsjoni saab kindlasti kätte ka alla 100 b. Kui just ei täpsusta, millisest toidust nimelt jutt (nt. Tom Yum'i või mingeid ägedamaid mereandidest toite võib tõesti olla raske leida alla 100b - kuigi see ei ole minu kogemuste põhjal mitte võimatu). Ja otse loomulikult on farangide meelispaikades ja kogunemiskohtades kohalikele roogadele reeglina mõnevõrra kallimad hinnad.