Hommikune Riiga sõit (neljapäeval)

Lend 11.40 hommikul. Ecolines jõuab Riia bussijaama 10.30. Paberite järgi lennujaama 11.30 ehk siis tiba problemaatiline. Lux Express Special sobiks kui välja arvata 450 eeku hind.

Ehk siis küsimus: teab keegi veel mingeid alternatiive, mis hiljemalt kella 11ks Riia lennujaama viiks? Eelnevalt on kasutatud hommikust/öist bussi, mis juba 5am paiku kohale jõuab, mitte kõige parem lahendus. Samas hetkel parim.

Ehk siis, ideid?

Cheers
Eif

Sulle näib sobivat hommikune Hansabussi Business Line, mis Riias 10.45. Ise kasutasin Riia lennujaam jöudmiseks päev varem marsruuti Tln - Viljandi (Edelaraudtee) - Valga (SEBE) - Riia (Pasazieru Vilksniens). Päev läheb ära, kuid kui aega piisavalt, siis huvitav alternatiiv Via Balticale. Hinnaks kokku 20 €. Riias ööbimiseks kasutasin Friendly Franks Hosteli km kaugusel vanalinnast Daugava kaldal, hind körghooajal 5 €!!! Igati meeldiv puhas koht, hinna sees oli ka tervitusölu ning kiire internet. Püüti ka minu soovi peale Confed Cupi finaali ülekannet 32+ " LCDl otsida, aga no kes seda vöistlust üldse peale Riias mitte leviva ERR üle kandis? Ise olen alternatiivina hostellidele Kesk-Euroopas sel nädalal ööbinud "hotellides" Park, Öötramm ja U- ning S-Bahn, ilmad kuumad ning kuidagi ei kisu nelja seina vahele, allesjääva raha saab järgmisel päeval maitsvale ning pöhjamaiselt körgest aktsiisist puutumata Schwarzbierile kulutada.
Head reisi!

Variant on ju ka Riia bussijaamast kohe takso võtta ja siis jõuaksid u 11-ks lennujaama, kui liiklus sujub ja mingit jama ei teki. See peaks ehk mõned kroonid odavam tulema kui 450 eeki. Iseasi, kas see mõnikümmend säästetud krooni seda närveerimist väärt on. Ise võtaksin küll selle 450 eeguse Eurolinesi Lux Express Special bussi...saad mugavalt kohale ja ei pea pabistama kas jõuad või ei.

KUi võtta Riia Bussijaamast takso ja loota 30 minuti peale et teha check-in ja/või turvakontroll, siis on see küll ekstreemsuse tipp. POole tunniga jõuad ehk ainult läbi transfer koridori TLL-ist väljuvalt lennult ümber istuda.

Soovitan samuti bussi.
Alternatiiv, info www.bussireisid.ee

06:20 TALLINN - RIIA 10:45 Täispilet: 350.00
ETKNR 21 TALLINN-RIIA (BUSINESS LINE) HANSABUSS AS, Ekspress

Võiksid minna sellega kui soovid 100EEK kokku hoida.
Samas LUX mugavustest oled ilmselt ilma.

Pole see nii ekstreemsus midagi kui 11 paiku lennujaama jõuab ja lend 11.40 väljub. Kui äraantavat pagasit pole saab eelnevalt web check-ini tehes kohe turvakontrolli ja väravasse minna ning aega on veel ülegi.
Ja see 10.45 saabuv Hansabussi buss jõuab sel kellaajal BUSSIJAAAMA mitte lennujaama...siis läheb tõesti kiireks.

Kahjuks on märkimata kust vaja Riiga jõuda. Tallinnast läheb keskööl Eurolinesi buss, mis jõuab Riia lennujaam kell 5, see peaks sobima kõigile hommikustele lendudele minejatele. Samas öö bussis ja Lõuna-Eestist suht mõttetu Tallinna sõita. Kunagi sai vaadatud ka rongi aegu, aga selleks et hommikuse Riia rongi peale saada tuli vist öö Valgas veeta.

Oma kogemusest võin öelda, et Ecolinesi Tartu-Riia buss jõuab bussijaama enne 10:30 isegi, aga siis teeb bussijuht seal pausi ja edasi lennujaama sõidab nii, et jõuaks sinna täpselt 11:30.

Kui pagasit pole ja online checkin tehtud võb tõesti jõuda lennujaama 30 min enne väljumist (turva järjekord ainult). 10:30 jõudes ei pea bussijaamast isegi taksot võtma kui juhtub sobiv liinibussi aeg ka klappima (info netis olemas).

Lisaks tasuks suvel arvestada igasuguste teeremontidega ja tõesti hinnata, kas on riski ja närvikulu väärt see paarsada krooni.

Tänud seniste kommentaaride eest. Ning pool tundi enne lendu lennu jaama jõudmine pole tõesti mingi probleem....käsipagas ja online tsekkinn. Hansabuss ei lähe lennujaama, ja ecolines teeb teadlikult mingid delayd sisse. Ja 10 mintsa kohalejõudmise ja lennu vahel on tõesti tiba vähe...eriti siis arvestades et tõesti ei tea kunagi teada kus võivad mingid suured teetööd olla, või on lihtsalt riia ringil ummik.

Teoreetiliselt minek ilmselt Pärnust. Aga kuna ma tegelikult suurema osa ajast niikui nii tartus elan, siis ka sealt liikumine poleks üldse mingi probleem. Tallinn on variant kuigi mitte liiga hea. Tavaliselt Tlna bussid tulevad ka Pärnust läbi, Lux special vist seda isegi ei teinud vähemalt graafiku järgi ehk siis tal mõni probleem rohkem kui lihtsalt suurem hind.

Takso...võib mõelda.

Peab veel tiba uurima ja siis ilmselt kella 2-sele bussile homme öösel minema hehe, ei ole ka liiga hull. Ilmselgelt saab otsus taas viimasel minutil tehtud. Nagu tavaliselt.

Aga mõistlik oleks kui bussifirmad ka jõuaksid arusaamale et neil üks kellaaeg veel puudu millega saaks tegelikult kindlasti raha teenida.

Ah jaa, kui keegi nüüd kogemata peaks avastama et ta autoga liigub samal hommikul varakult siis...