Hong Kong

Tere

Plaan siis külastada vahepeatusena märtsis Hong Kongi, ning seoses sellega sooviks kellegi värskemaid mälestusi sealsetest hindadest võrreldes Eestiga. Plaanis on soetada lisa varustust fototehnika näol. Olen lugenud palju kommentaare, aga enamus on viie aasta tagused. Loomulikult sooviks nõu vähe kvaliteetsemate rõiva turgude kohta, kui seda seal ültse on :). Hetkel on ka plaanis külastada disnilandy. On kellelgi värskemaid kogemusi ja raatsib neid jagada siis ootan neid huviga. :)

Fototehnikat on mõistlik osta Mong Koki tehnikatänava kauplustest. Nathan Roadil aetakse sulle pigem jama, pannakse ootama ning püüakse lõpuks midagi muud müüa. Mängitakse selle peale, et pakutakse hullult head hinda, mida sa siis mitu päeva ootad. Lõpuks on aeg otsas, närvid läbi ja ostadki mingi jama ära. Mida kallimaid asju ostad, seda rohkem võidad mitte ainult rahas, vaid ka proportsionaalselt. Võid arvestada Eesti hindadest keskmiselt ca 20-30% maha. Üks tore koht on veel Ocean World. Kui jääb päev üle, võid käia Macaus.

Mina ei julgenud HK lõpuks ikka fototehnikat osta, see 20–30% soodsam hind oli minu jaoks liiga väike allahindlus, et garantii puudumise riski õigustada.

Shoppasime põhiliselt igasugustest kesklinna kaubamajades. Turult soetatud kotid nt on kõik ammu lagunenud :)

Hong Kongist ostes on tehnik enamjaolt ka rahvusvaheline garantii. Sony ja Apple toodete garantii kehtivust ka Eestis kontrollitud ja toimib. Tagaliselt mida kallim on näiteks objektiiv, siis seda suurem tuleb % hinnavõit Eesti hindadega.

Kui aega on siis käi Kanton'is ära, kiirviisa 100uss'i rongiga pooleteise tunni sõit. Hinnad tehnikal Hong Kongiga võrreldes 20/30% odavamad. Mis puutub 'märgiga' riietesse siis ennemini saad petta Eestis kui Causeway Bay'l, Central'is.

Kuna jutt on fototehnikast, siis see on Hiina RV-s oluliselt kallim (k.a. Kanton ehk Guangzhou). Tegelikult on Shenzhen oluliselt lähemal, kui Guangzhou, kesklinnast tund aega linnalähirongiga ning nagu ühest siinsest foorimist loetud, oli võimalik ka rongijaamast odavalt viisa saada.

Küll võib mandri-Hiinast leida odavalt igasugu "sodi"-tehnikat ning sellel pole garantiiga mingit pistmist, kui veab, peab pool aastat vastu.

Canoni garantiitingimustega HK-s oli vist nii, et objektiividel oli ülemaailmne ja keredel Aasia garantii.

Canoni objektiivid, kaamerad olid Kantonis 30% odavamad kui HK'is. Linnas olemas selline tehnika kvartal kus on nn. sodi kui normaalset tehnikat, seinast seina kõike. Võid lasta enda silme all kokku keevitada 'iphone', funktsioonidega mida vajad, võid osta selle 'päris' mis on muide ka Hiinas kokku pandud. Garantii tõepoolest kehtib ainult mandri Hiinas.

Minu arust on seal pea iga asi vuhvel,nii kaubamajades kui ka turul-kui just päris keskusesse ei lähe soppama.))Seda muidugi riiete koha pealt...fototehnikat ei tea kommenteerida. Käisime veebruaris 2012.Mõned ostud tegime ka kesklinnaa butiikides aga kui ausalt siis on kallis-kohati isegi kallim kui meil.Turgudel kordades odavam ja kvaliteedi kohta kah...nii ja naa...mõni asi on nagu uus siiani,mõni lagunes suht kohe.Kui tahad kokku hoida siis tasub käia nii Naisteturul kui ka Nightmarketil(mõni turg oli veel,ei tule kohe meelde aga nad suht lähedal kõik)-nii kaubavalik kui hinnad on erinevad.Kauplemisruumi on ka-kui oskad-lasevad kuni 90 protsenti alla... Väga suur valik aksessuaare nii telefonidele kui ka tahvelarvutitele,hinnad naeruväärsed. Metrooühendus on kaasaegne ja väga mugav.Üldiselt aga-KALLIS LINN:))

Minu kogemus näitas just Hong Kong osutus kartustest hulga odavamks linnaks võrreldes Euroopa suurlinnadega.

Kohanimi tuli ka meelde, Dashatou, 大沙头

Hiinast tulles tundub HK kallis küll. Aga maailma suurlinna kohta on odav.

Suured tänud informatsiooni eest.