Hong Kongist Hiina viisa 2013

Tere kõigile!

Vajan väga Hiina teadjate abi. Soovin saada Hong-Kongist Hiina viisat (võimalusel F ehk Business viisat). asjaga on äärmiselt kiire ning soovingi teada, kas kelelgi on antud teemaga lähiajal kogemusi. Olen kursis, et varem oli seda üsnagi lihtne saada, kuid nüüd on jällegi üsna komplitseeritud- missugused on võimalused ühe Eesti inimese jaoks?

Igasugused soovitused, märkused ja nõuanded alates selle aasta juulist on teretulnud.

ave,

Punamytsike89 on arvatavasti juba oma reisi ära teinud, kuid panen kirja värskeimad kogemused Hong Kongist Hiina viisa saamisel. Tõepoolest ei ole see ka Hong Kongis enam nii lihtne, kui varem. Seda aga ainult juhul, kui pöörduda ise Hiina välisesindusse (26 Harbour Rd, Wanchai). Nõutakse sisuliselt samu täiendavaid dokumente, kui Tallinna saatkonnas - lennupiletid, hotellibroneeringud kogu reisi ulatuses või küllakutse koos kutsuja ID-kaardi koopiaga jne jne. Varem seda Hong Kongis ei nõutud, täitsid avalduse, andsid foto ja oligi kõik. Ainuke vahe ametlikul taotlemisel paistab nüüd olevat viisa hinnas - Tallinnas 51 eurot (kuuajaline 1 sisenemisega), Hong Kongis aga sama viisa 200 HKD ehk ca 20 eurot.

Kogu seda bürokraatia kadalippu aitavad aga endiselt vältida reisiagendid. Tegin seekord (täpsemalt septembri keskel) viisa hr Fredi büroo kaudu, kelle kontor asub Chungking Mansioni (36-44 Nathan Rd) B-bloki 10ndal korrusel. B-bloki lifti juures on ka tema büroo reklaam kollasel taustal. Meie mõistes tundub büroo olevat pisike urgas, kuid härra on väga usaldusväärne, tegutsenud samal alal pikki aastaid ja mäletamist mööda olen teda isegi kunagi aastaid tagasi siinsamas foorumil maininud. Asi käib tema büroos ikka nii, nagu alati on käinud - sul peab olema kaasas pass, foto ja raha. Isegi taotlust pole vaja täita, paned ainult allkirja alla. Ülejäänu täidetakse sinu eest. Hind EL passi omanikele 350-400 HKD (35-40 eurot), mis on kusjuures endiselt odavam, kui ametlik taks Tallinna saatkonnas.

Äriviisa kohta ei oska täpsemat lisada, kuid ilmselt saab teatava tasu eest ka seda.

Mõnusat viisataotlemist ja tervitage hr Fredi vana kunde poolt!

Kevadel sain oma viisa sealt - http://www.fbt-chinavisa.com.hk/ Tegin turismiviisa vist, 90 päeva, andsin ka allkirja ja poole päevaga oli olemas

Tervist!

Taotlen praegu Hong Kongis viisat. Läksin ülal soovitatud härra Fredi juurde Chungking Mansionis. Tundub, et alates 2014. aasta algusest on viisa tingimused muutunud keerulisemaks. Mulle pakkus ta maksimaalselt ühe kuu viisat ning hinnaks 400, kiirviisa 600 Hong Kongi dollarit.

Kas keegi teab, kuidas soodsalt viisat uuendada(soovitavalt vähemalt 3 kuuks)?

Kas kellelgi on värske kogemus Hiina viisa taotlemisega Bangkokis?

Uuendus seoses Hiina viisaga. Kel plaanis sinna reisida aga pass on välja antud peale 01.01.2015, peavad viisa taotlemiseks lisaks kehtivale passile, esitama ka enne seda kehtinud passi. Uus nõue jõustus 06.04.2017. Kui passis peaks juhtumisi olema tempel näiteks Türgi külastusest, siis tõenäoliselt viisat ei saa. Nägin päris mitut eurooplast, kes kurva näoga minema jalutasid, kuna viisat ei saanud. Ma täpsemalt ei uurinud, mis riikide külastus võib veel takistuseks saada aga jutt oli terrorismiohust. See oli mai alguses samas büroos Hong Kongis, mille lingi vafka varem siia vestlusesse lisas http://www.fbt-chinavisa.com.hk/. Sain samast büroost märtsi lõpus ilma tõrgeteta viisa aga uue viisa taotlemisega läks keeruliseks, kuna pass on välja antud 2015.a. Õnneks saime koos kaaslasega, kel pass vanem, teha koos grupiviisa aga selleks pidi riiki koos sisenema ja ka sealt lahkuma. Grupiviisat passi ei kleebita, vaid see antakse dokumendina kaasa. Kusjuures grupiviisa sai kätte juba järgmisel päeval ning hind oli 500 HKD inimese kohta. Hinnakirja järgi maksis teisel päeval üksikviisa saamine 750 HKD ning nelja päevase ooteajaga 450 HKD. Büroos toonitati veel seda, et kui peaksite grupiviisa kaotama, jääte Hiinasse igaveseks :)