Horvaatia Split, Brac, Mljet ja Makarska rannikuäär

Plaan minna 5-12. september Horvaatiasse.
Täpsemalt siis saabume 5da õhtul Spliti lennujaama, sealt bussiga proovime jõuda Spliti ning ööbimiskohta.
Järgmisel päeval Krka rahuvsparki, leidsin juba ka bussi, millega edasi-tagasi saab käidud.
Edasi Braci saarele. Jõuaks 6da õhtul ning ära läheks juba 8 vara hommikul. Ringi käiks ainult 7. septembril. Hetkel on võetud ööbimine kaheks ööks, aga ilma köögita koht.

1) Kas oskate soovitada mõnda kämpingu ala seal?
Nii palju kui olen vaadanud on osad täis 6-7-8.sept või üks neist kuupäevadest. Teistel puudub informatsioon.

2) Kas rentida auto või roller Braci saarel, et ringi liikuda 7. september? + Kust oleks mõistlik rentida?

8-11 september oleksime Mljet saarel. Ööbimiskohad olemas. Ainuke küsimus oleks ringi liikumises. Kaks ööd oleme ühel pool saart ning kolmas öö teisel pool saart.

1) Kust oleks võimalik rentida roller või jalgratas?

11(sept) õhtu kuni 12 (sept) õhtu. Mljeti saarelt nüüd ei teagi kas liikuda Spliti tagasi praamiga või minna Makarskasse. Hetkel ööbimine võetud Baška Voda kanti.
1) Kas rentida auto Splitis/Makarskas sõita 11-12 ringi ja lennujaamas tagastada?
2) Kust oleks mõtekas rentida?

Kuidas söökide hindadega (nii poes toidud kui ka restoran) on ning mis kell tavaliselt kauplused sulgetakse? Kas jäävad samad hinnad nagu Eestiski?

Võibolla keegi oskab ka nimetada kohti, mida külastada nendes sihtkohtades.

Me samasse kanti minemas augusti teises pooles. Seega kui sa enne mingeid häid vihjeid ei saa, siis septembri alguses saan seda teha.

Spliti lennujaam on Trogiri ja Ciovo saare lähedal, soovitan kaaluda varianti pigem sealkandis ööbida. Sealt Krka rahvusparki lühem teekond. Ehk liiguvad ka bussid, aga mina võtaks rendist auto terveks perioodiks. Teie reisi kuupäevadeks pakutakse hetkel 54 euroga.
Toidupoed on avatud kuni 22/23.00 oleneb poe suurusest. Hinnad enamvähem samad, mis meil.

Ja veel. Kas Mljet saar on kinnisidee? See ikka päris kaugel, seal on küll kauneid kohti, aga nädalase puhkuse jooksul oleks Splitist siia/sinna poole avastamist küllaga.

Hetkel plaan täpselt neid kohti külastada. Seda enam muutma ei hakka, eriti Mljeti saart, seal on võetud hotell, kust enam raha tagasi ei saa kahjuks :D ja kuna just saartele sellistel kuupäevadel 6-11, siis pole saartele mõtet autoga sõita.

Kas Mljeti saarel on võimalik mõne kalju pealt vette hüpata? Kõrgemalt aga turvaliselt.

Trogir ja muud, mis jäävad Splitist üles poole jäävad ehk tuleviku plaanideks. Hetkel olen mitu aastat Horvaatiast vaimustuses olnud ning ehk käin seekord lennukiga ära ja meeldib! Autoga kaheks nädalaks tahan nii või naa minna kui rohkem juhte, et üksi ei peaks sõitma.
Krka rahvusparki sõidab tund (natuke peale) aega Splitist, see meile sobis. Vaatan samuti neid autorendi pakkumisi ja osad on tõesti 50-90 eurot, aga kas see on ka reaalne? On seal siis kõik need kindlustused ja asjad sees. Lisaks olen 21 aastane, siis vist tuleks hind kõrgem.

Hetkel ongi mõttekas võtta vast 11-12, kui üldse. Sõita 11 õhtul Makarska ranniku ääres ning anda auto Spliti lennujaamas ära. Või Mljeti saarel Spliti, sealt võtta auto, sõita alla poole tagasi ning järgmine päev Splitis või Spliti lennujaamas auto tagasi anda. Ma ei tea kas see on ka lisatasu eest kui võtad ühes kohas ja annad teises. Kindlasti üks päev autot rentida on kulukam kui nädal. Aga mis teha.

Tuttav rääkis, et seal ühistransport nii hea, et pole mõtet. Nemad rentisid saarel rollerit. Teised tuttavad räägivad, et võtsid Golfi väga uus, 100€ nägu ja nad neljakesi (9päeva). Tundub kuidagi väga kahtlane see hinna vahe :D

Praamidel autoga kallim + need praamid millega kavatseme sõita ei võta autosid peale minu teada. Kruiisikad pigem . Vaadates neid väiksemaid praame nagu algselt plaanis oli, siis keerutamist ole ilgelt palju ning mõtlesin, et esimest korda minnes pole vast mõtet.

https://www.krilo.hr/en/ Sellisega plaan sõita, Mljeti ja sealt ära.

Ahja! Kas autodes ööbimine on keelatud Horvaatias? ning kõik telkimisalad on tasulised?
Et nõnda nagu Eestis paned oma telgi suvaliselt metsa püsti ei ole lubatud? Isegi tasuta RMK taolisi alasi seal pole? :)

Ehk on Braci saarel mõnda kämpingu kohta pakkuda, kellel hea kogemus ja kindlasti ruumi seal.

Horvaatias tohib 66biba ainult hotellis, apartmanis v6i k6mpingu territooriumil. Autos v6ib 66bida kiirteebensuka ja puhkealal, kiirteepilet kehtib 36 tundi.

Ööbisime Horvaatias kaks nädalat metsikult. Oleme seda teinud kogu Euroopas, pea kõigis riikides, ka Tenerifel. Ainus koht, kus probleem tekkis, oli Tšehhi - metsavaht käskis kujale minna. Panime siis telgi lähedale juba niidetud heinamaa serva. Mõnes kohas saab ööbida magamiskotiga rannaliival.
Tuleb omada kohalikku kaarti ja GPS-si, keerata mõnele väikesele teele. Maanteeäärsetesse puhekohtadesse tohib ka enamasti telgi panna.
Tänu kokkuhoitud rahale näeme rohkem. Enesestmõistetavalt ei jää meie telkimisest vähimatki jälge, ei käratse ka.

Kas Horvaatias Dalmaatsia rannikul võib tekkida olukord, kus kämpingus pole telkimiskohta ? Kas on soovitada kämpinguid, mis selles osas riskivabad ?

Teretere! 2017 sai ilusti käidud. Split-saared-makarska ja tagasi Spliti (jala, bussidega, praamidega ja hääletades) Mljeti saarel transporti pole, olime sunnitud rentima auto.

Tänase seisuga oleme tagasi Horvaatias, seekord siis 20-22 juuli Istria pool ning liiguks Zadari ja Sibeniku kanti. Tahame külastada Krka rahuvsparki. Ehk on kellelgi mõnda head majutus soovitust ja kanti, kus on head hinnad. Võrdluseks võin tuua Premantura, kus küsitakse kolme avokaado eest 10 eurot

Braci saarel ööbisime me Kamp Marios. Piltide järgi ei ütleks ehk aga tegelikult oli väga tore ja kena koht. 

Seal on siis majakesed ja bassein + telikimisvõimalus (ka telgeid saab neilt rentida). Zlatni Rat rand on sealt u 2km kaugusel.

Soovitan igal pool (k.a kämpingutes/telkimiskohtades) endale ööbimine ette broneerida. Vastasel juhul ärkad igal hommikul murega, kus ma täna magan ja enamus reisi ajast läheb öömaja otsimisele.