Horvaatias-Dalmaatsias tegevused lastega, marsruut

Olen lugenud erinevaid teemasid, aga ei ole saanud siiski päris kõikidele küsimustele vastuseid. 

Reisi taustainfo: reisi aeg juuli lõpus kaks nädalat, 2 täiskasvanut ja 2 last (8a. ja 10a), lennujaam Zadar, rendiauto. Huvideks on pigem loodus, linnad vaataks põgusalt üle, aga väga pikalt ei jaksaks olla. Tahame rahulikult kulgeda. Majutus mitu ööd ühes kohas. Kiirteid väldiks nii palju kui võimalik.  

Küsimused: 

  • Rahvuspargid Plitvice ja KRKa - piletiinfot vaadates pakutakse ka piletit, mis kehtib alates kella 16-st ja on odavam. Kas õhtu poole on pargis rahulikum ja jõuab ka raja läbida või peaks siiski kohe avamise ajaks kohale minema? Hetkel ei ole veel otsustanud, kumba parki minna, aga kuna mõlemasse tõenäoliselt ei lähe, siis valikusse jääb vast Plitvice. KRKa-sse läheks ainult koskede juures ujumise pärast. Äkki on kuskil veel sarnane kogemus võimalik saada? 

  • Rafting lastega - lugesin kommentaare, et tore tegevus  ka lastega koos, aga kas keegi on reaalselt sellises vanuses lastega käinud? Kas piletid peaks netist ära ostma? Leidsin hindadeks u. 30€ inimene Omišis või saaks kohal olles parema hinnaga? https://www.adrenaline-hunter.com/en-GB/destinations/country/europe/southern-europe/croatia/3383

  • Toidupoed, turud- toidu teeme ise ja käime väljas söömas. Millised toidupoed on parema hinnaga (Tommy, Konzum, Lidl ...?)  ja valikuga? Kas turgudel on reeglina odavam kui poes?

  • Marsruut - igasugused mõtted ja tähelepanekud on teretulnud :) Plaan on selline: Zadar-Trogir-Omiš-Makarska-Plitvice-Zadar.
    Zadari jõuame lõuna ajal ja hakkaks mööda rannikut liikuma Trogiri suunas.  Tee peal on üheks vahepeatuseks plaanitud Primošten või peaks selle linna jaoks rohkem aega võtma kui lihtsalt läbi hüpata? Õhtuks jõuame ööbimiskohta Okrug Gornji, kus oleme 4 ööd. Järgnevatel päevadel vaataks üle Trogiri, kolaks saarel ringi ja oleks rannas. Järgmiseks paariks ööks tahaks jääda Omiši kanti. Käiks raftingul. Edasi liiguks Makarska kanti, kuhu jääks mitmeks ööks. Ööbimist tahaks vaiksemasse kohta siia või sinnapoole Makarskat. Vaataks Sveti Jure ja punase ja sinise järve üle. Makarskast liiguks Plitvici, kus oleks ühe öö. See on päris pikk sõit. Kas on soovitusi, mida sisemaal sellel teel vaadata on või kuidas oleks kõige huvitavam, parem sõita sinna? Plitvicist liiguks Zadari kanti. Olen mõelnud Privlakas, Ninis ööbimist, aga kuna lennuk läheb vara hommikul, siis vist viimane ööbimine peaks ikka võimalikult lennujaama lähedal olema. Zadaris tahaks minna mereorelit ja päikesetervitust vaatama. Seega ühest päevast Zadaris peaks meile piisama.

Rahvusparkidest soovitan valida Plitvice, Krka on minu hinnangul ikka väga lahja Plitvice kõrval. Krka koskedes on vesi külm ning enamus, keda seal "ujumas" nägin, hüppasid lihtsalt korraks vette, et hea Instagrammi pilt saada. Ruumi ujumiseks pole seal ka minu hinnanul nii palju, kui netist pilte vaadates tunduda võib. Seega ei soovita, eriti kui eesmärk vaid ujuda. Ise valiks selle asemel pigem mõne Makarskast algava laevatripi,mille käigus külastatakse paari saart.

Krka kose juures on põhjas nagu kuumaastik. Sinna on väga raske sisse minna ja ka seal sees on väga raske liikuda. Käisime lastega eelmisel aastal ja käisime ka sees. Augustis vesi külm küll ei olnud, aga lihtsalt seal võib väga kergelt käe või jalaluu murda, kui ettevaatlik pole. Seetõttu ka inimesed väga kaua vees pole. Okrug Gornjis midagi väga teha pole, kuid rand seal suhteliselt Ok. Trogir on armas. Meie käisime Dubrovnikus, Splitis ja tegime laevaga väljasõite. Laevaga väljasõidud on mõnusad: laguunid, mõnusad vaated, mõnel saarel söök, jook. Ausalt öeldes on näit. Horvaatia ja Itaalia vanalinnad suht sarnased. Kuna nähtud, käidud, siis väga pinget ei pakkunud.

Teades, et juuli lõpp on Horvaatias kõrghooaeg, soovitaks Plitvice ja Krka parki vältida või siis minna hommikul vara. Keskpäeval on seal ulmeline rahvamass, mistõttu on park lootusetult ülerahvastatud. Konzum on enamjaolt hea valikuga, kuid soovitaks rohkem Kauflandi ( Makarskas ja Splitis ), mille kaubavalik on oluliselt suurem. Makarskast paar kilomeetrit eemal on lahe kuurortküla Tucepi, kus soovitan ühe öö veeta, kindlasti meeldejääv kogemus.

Meie käisime oma reisil umbes 7a tagasi nii Pilvices kui KRKas. Aeg oli juuli lõpp, augusti algus. Olime ka valmis väga suureks rahvamassiks, aga no nii palju seda rahvast ka polnud, et see oleks jätnud tunde, et ilmaasjata tulime. Igal juhul meile meeldisid küll mõlemad pargid. Keegi otseselt seljas ei elanud, saime ringi vaadata, laevaga sõita, koskedes ujuda. Koskedes vesi oli soe ja meie olime seal ikka pikalt. Nii mõnus oli peale soolaseid ujumisi lõpuks magevees solberdada. Meil olid kaasas lapsed 11a ja 13a. Koskedesse sisse minnes oli jah niisugune "huvitav maastik" kuid no meil küll sellega probleemi polnud. Aga võimalik et vahepealsete aastatega on ka midagi muutunud.