Horvaatiasse 27.06.08-13.07.08

Hello toredad inimesed . Meie tripp hakkab kohe kohe kätte jõudma . Tahaks teada kas keegi veel samal ajal sinna liigub? Meid on 16 ja liigume kahe väikebussiga Tallinnast sellisesse külla nagu Komarna. See kuskil Dubrovniku ja Spliti vahel. Igatahes ootame ilusat reisi ja äkki ka keegi on viibinud seal külas ja teab seda kanti siis võib ka nõuandeid jagada.

Reisipalavikku kõigile!!!

Meie pere läheb samale reisile 14.07 ehk siis teie saabumise ajal. Miks just selline küla peatuspaigaks ja kas ööbite tekides- kämpades ja kui viitsid kirjuta palun oma marsuut ja kas sõidate ühe jutiga kohale jne. Kuna meil ainult 1 juht siis teeme esimese peatuse(ööbimise Poolas) ja edasi täpset ajagraafikut ei oskagi ennustada.

Meie reis algab 11.07 sinna kanti. Nädalavahetusel parem Poolast läbida, sest siis pole rekkasi(vähemalt eelmine aasta oli nii)

Meie alustame oma reisi 12.07 varahommikul Tartust, aga Istra poolsaarest me kagemale ei lähe.

Läbime Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Horvaatia, Monteneegro, Sloveenia ja Austria. Hakkame sõitma 27.-da õhtul Esimene ööbimine on meil Tšehhis mingis kämpis sealt edasi Bratislavasse jalgpalli EM-i finaali vaatama mingisse hotelli kus bronnisime endale saali koos telekaga kuid ööbima sinna ei jää ja sealt otse Komarna suunas . Komarnas elame 10 päeva ja siis Austria poolt tagasi. Elame Komarnas kuna Bronnisime seal maja endile . Ei tahtnud väga lähedale suurlinnadele ja sealt paras lühike sõit suurematesse linnadesse ja suht soodne oli ka. Aga edu teile, ühe juhiga ikka suht keeruline vist. Meil endal kokku vist 10 juhti kahe bussi peale

Start Tallinnast siiski 27.06 õhtul ja tagasi hakkame tulema 10.07.sihtmärk on Dubrovnik. Megalahe maa on Horvaatia,eelmine aasta sai käidud,kuid kisub hirmasasti tagasi.reisime neljakesi.Rahad vahetatud,marsruut paigas,võib hakata juba sõitma,ei jõua ära oodata.

Kas on minejaid juuli lõpul-augusti alul Horvaatia poole? Lähme perega ja seltsis oleks segasem.

Meil ka perega sõit sees juuli lõpus,augusti alguses.Stardime siis,kui tundub õige hetk olevat.Eelmisel aastal läksime juuli alguses,nüüd läheme natuke hiljem.Peaasi,et kooliajaks tagasi jõuaks.Hakkas hirmsasti meeldima see kant.Seekord plaanime Montenegros ka ära käia.Kui kampa lööjaid on ,why not.Reisi pikkust piirab esimene september,erilisi plaane ei ole.Tahaks vabalt lasta nagu eelmiselgi aastal.

oskab äkki aidata selles suhtes et kui palju raha peaks kaasas olema et oleks piisavalt . Nii et saaks ikka vabalt võtta ja korralikult trippida . mõtlen seda raha mis läheb tripi ajal . Kütus, ööbimine, teemaksud meil juba arvestatud. A niisama söök jook õlled ja üritused jne. Umbes mingi päevane arvestus. Lihtsalt ei ole käinud seal . Ise arvasime et u. 500 EEK päevas äkki aga ei tea ju

Lyner7, tohib küsida mis te kütuse ja teemaksude peale arvestasite? Kust kaudu sõidate üldse? Endalgi põhimõtteliselt sama tee ees (küll vist montenegroni ja tripp algab 29dal) ent kuskilt ei leia pädevat eri riikide kütusehindade tabelit ja teemaksudega pole end ka veel jõudnud (uuesti) kurssi viia :)

Oh, väga tore. Ma küll otsisin igalt poolt aga enamus tabeleid oli aegunud ja ülejäänutel olid ainult osad riigid. Suur tänu!

Tripi soovitusel võtsin tuhat Euri kaasa.Olime kahekesi +7 aastane poiss.Täpselt ei mäleta,aga mul jäi kõvasti üle.Väga palju asju sai kaardiga maksta.Üldse läks kuskil 23 tuhat ja Eestist ära olin 13 päeva. Kui suure perege tupsu reisib? Minugi poolest võib asja seltsis segaseks ajada. Me läheme kahekesi +seekord 8 aastane poiss.

saudidel diisel aina kukub, juba 0.04€ mullu oli veel 0,07€

Kas seal 23000 sees oli ka kütus ja ööbimine või need eraldi.

See täitsa asjalik leht .... Me ise arvutasime lampi ja seda juba jaanuaris ... Võtsime autoroutiga oma teekonna ja saime sealt kilometraasi ja panime disla hinnaks u. 20 eeki liiter ja nii arvutasimegi. Lisasime veel 1500 km kohapeal sõitmiseks . teemaksude kohta ei oska öelda sest nendega ma ise ei tegelenud aga saan uurida kui kellegil väga vaja on. Ja PIRETSADE vaata ma teekonna kirjutasin sinna üles ja ka meil plaanis Montenegros käia . Tagasitulekuteekonda ei oska veel täpselt öelda sest ei tea isegi. aga kindlasti mööda horvaatia mägiteid esialgu. Ja kui keegi tahab meie autoroute teekonda failina siis võib mulle kirjutada lyner7@hotmail.com

Kogu reis läks 23 maksma,koos ööbimiste ja kütuse ja muuga.Sel suvel läheb ilmselt rohkem,kuna kütus kallim ja kavatsen kauem olla.

plaanin väikest reisi Poola-Slovakkia-Tśehhi-Poola ja läbisõiduks tuleb umbes 5000 km.Ainuüksi sellepeale arvestasin 10l/100 kütust ja väikese hinnatõusuga lähiajal ning see läheks maksma umbes 12500.-,lisaks siis veel ööbimised,söömine,reisikindlustus,teemaksud,kõik vaatamisväärsused ja pisut suveniire.Kõik kokku umbes 30 tuhat,5 inimesele 10-12 päeva. Teemaväline aga hinnavõrdluseks... Parandused on teretulnud!

kui keegi tahab head ja normaalse hinnaga ööimiskohta dubrovniku vanalinna lähedal ,siis võin anda infot.Käisime mais eelmisel aastal ja olid ainult lennupiletid.Surmväsinutena jõudsime kohale ja küsisime kohvrite otsas istudes esimeslt ettejuhtuvalt mehelt kohta kust saaks süüa.Kuna inglise keelt ei valda eriti,siis saime aru et ta pakub ka ööbimist. Mehe teinepool tuli meile kips-kõps autoga järele ja ....super vaatega kodumajutusse meid viidigi.Mulle jättis see maa ka unustamatu mulje,just tänu inimestele ,kes seal elavad.Ma lubasin neile ,eriti perenaisele,et ma aitan neid sellega,et levitan infot tema poolt pakutavaga.Nad ei ela seal eriti külluses,kuid no nende pere on sattunud küll kullahunniku otsa,selles mõttes ,et vaade on miljoni vaade. Ju see tegigi minust horvaatia fänni.Võib olla ,et hinnad on ju muutunud,kuid 4 ööpäeva eest maksime nii vähe ,et jätsime peale ka.Eks tal ole hinnakiri ka ,et siis saab vaadata,aga pere on super seal.... www.apartments-rina.tk/nii on visiitkaardil gsm:385/91/520-2080 e-mail:rinan@net.hr

Käisime ka eelmine suvel pere+sõiduauto Horvaatias. Ja tahame see suvel uuesti minna kuna Krk-i ümbrusest kaugemale ei jõudnudki tookord (aeg pitsitas). Ööbisime Poolas hotellis,Tsehhis motellis,Sloveenias kodumajutuses(kõige kallim) ja Krk-is väikeses kodu-kämpingus telkidega. Reis kestis ca 9 päeva,neljane pere ja rahaliselt kuskil 12 tuhhi,sellest kütus+teemaksud poole. Seekord tahaks pikemaks (2 nädalat vähemalt),kindlat plaani pole..Sealne loodus(mäed) väärib vaatamist ja aja mahavõtmist, lisaks sõbralikud inimesed,ikkagi Vahemeri ja umbes meie tasemel hinnad...vähemalt oli aasta tagasi! to veskimees-kas Hiiumaalt?

yes tupsu,Hiiumaalt.Kuna ära arvasid,tähendab,et eelmine suvi olime kirjavahetuses.Kas siis see suvi ajame asja segaseks ja teeme koos ära?