Hurgada ja aastaajad

Tervitus Hurgada austajatele. Kuna töö iseloom, nii minul kui ka abikaasal, ei võimalda eriti reisida ja puhata muul ajal,kui suvel,siis küsiks siinkohal-kas on mingit vahet Egipti reisides ilmaoludel kohapeal? Reis oleks näit. augusti algus. Samuti olen vaadenud bookingi pakkumisi( Palm Beach Resort ja see 5-tärni Titanik spa) soov on kõik hinnas. Kumba oleks parem elistada? Viisade abi, oletan ,et saan läbi reisifirmade,kõik muu tahan korraldada ise. Äkki keegi suudab veenda,et ikkagi on parem kasutada reisikfirmade abi? Minemas mees,naine ja 11.aastane laps.Poiss tahab väga ka püramiide näha.Mida selle kohapealt öelda on? Need ju hurgadast üpris kaugel. Samuti ei plaani säästureisi. Nüüd sai küll nii palju küsimisi aga andku mulle moderaatorid andeks ,et päris teemasse ei pannud.

1
2

Aga siis planeerige Egiptuse ringreis Kairo-Luxor-Hurgada.

0
0

Mis tähendab ringreis-kas hotellist hotelli? Olen nõus ohverdama 10-päevasest puhkusest huvikohtadele maks.2-3 päeva(vaid ehk lapse huvide ja silmaringi avardamiseks). Ei ole enam esimeses nooruses ja nende bussireiside ja kolimiste kohapealt üpris laisk, aga jääme minu küsimuse juurde:mis tähendab...

0
0

Selge. Mõtelsin, et kui omal reisi käel planeerite, siis läbi Kairo lennates on mõtekas seal peatuda ja püramiidid ja muu üle vaadata.

Kuid siis ostate tuuri Hurgadast. Bussiga see kestab kuni 24 h (edasi-tagasi). Kallim variant on lennukiga.

0
0

Reis alles planeerimisel,ehk lähen isegi sinu ettepaneku õnge,et püramiiditripp kohe alguses ära teha. Aga edasi-Kairost Hurgadasse(pole egiptis veel käinud)?

0
0

Jah, kui lapsega lähed, siis pead hotelli valima veepargi järgi.

0
0

Palun vabandust, et mitte väga asjalik nõuanne, aga ma ei ole kunagi aru saanud, miks peab nii kaugele sõitma, et minna veeparki? Veeparke on siin lähemal ju ka :P

Tutkaonu, sa vali parem selline hotell, kus on korallirahu ja kirevaid kalakesi ja Te laps saab oma puhkuse korralikult ära korraldatud veepargi näol maski ja toruga snorkides.

1
0

Mitte veepargi pärast, vaid veepark on lihtsalt lisahüve hotelli valikul. Nagu interneti, spordisaali või mõne muu teenuse ja hüve olemasolu.

Korallirifi olemasolu on ka väga hea valiku kriteerium.

0
0

No kui ei ole säästukas, siis asi väga lihtne. Lendad Kairosse bronnid hotelli koos transfeeriga (tulevad lennujaama vastu) Püramiidid+muuseum. Eelnevalt bronnid ka Hurghada hotelli (tulevad ka Kairosse järgi.)Või kohaliku lennuga. Hotell vali kindlasti korallriifi lähedal. Edasi hotellist ostad Luxuri tripi, kõik vaatamisväärsused sealsamas, paar ööd Niiluse ääres ja Luxori kaudu tagasi (lennud küll Vantaa), aga ega seegi kaugus ole. Kõik on teostatav.

2
0

Tegelikult ei ole ma sugugi veel hotelli valinud,olen mõnda vaid vaadanud,sõprade soovituste põhjal ja selle järgi,et nendest kohtadest korraldatakse väljasõite ja on võimalus minna snorgeldama. Pole egiptis küll käinud,kuid hotellivalikuga mul ju nagu probleemi polnud,küll ma ikka leian ise endale meelepärase. Põhiküsimus oli ju milleski muus,aga nagu pooled teemad tripis ,ikka läheb asi veidi mööda ja veidi isiklikuks. Oodates ikka oma küsimutele vastuseid.

1
0

No ma üritan siis täpsemalt :P

Tutkapoiss, augustis on kole - kole palav ja ma ei kujuta ette, mismoodi Te elaks üle selle 24 - tunnise sõidu Hurghadast Luxorisse vs Kairosse. See on piin, olenemata asjaolust, kas Te lähete reisikorraldajaga või ilma.

Neid hotelle ma sulle soovitada ei oska ja ei taha ka, sest "kõiksugused klantspõrandatega" hotellid ajavad mul ihukarvad püsti. Eelistan maalähedust.

Viisad ostad piirilt.

Ja miks me peaksine sind ümber veenma, et sa kasutaksid reisifirmade abi?

Vastus sinu viimasele küsimusele, et kui poiss tahab väga püramiide näha, siis ta peab lihtsalt neid nägema! Püramiidi sissepääsu piletit ma sul ei soovita osta! Lastele igav (ka meile kui lastevanematele tundus täielik jama).

1
0

Mees, naine ja 11-aastane laps, pole varem Egiptuses käinud. No ei ole arukas tegu omal käel Kairosse minekut soovitada. Kust need inimesed hakkavad transporti otsima, seda sageli tunde ootama, rääkimata hinnas kauplema? Igal juhul on omal käel minek oluliselt kallim, kui Hurghadast reisiagentuurist ostetud organiseeritud bussiekskursioon. Ja pole see bussisõit nii hull midagi, bussid on korralikumad kui eesti siseliinidel ja täielikult konditsioneeritud. On olemas ka lennukiga Kairo ekskursioon. Praegu ei oska öelda, kas Soome taastab järgmisel aastal suvised Hurghada lennud või mitte, küll aga lennatakse Hurghadasse kindlasti Vilniusest (Sharmi ei lenda vist lähiriikisest suvel keegi, v.a. Venemaa). Jutt käib siis tšarter-otselendudest, et siis läbi reisifirma ikka. Mujalt lennates peate arvestama minimaalselt 2 ümberistumisega ja kindlasti ka ooteaegadega ja lõppkokkuvõttes taas kallima hinna ja kuludega. Nii et pigem ootaks kevade lõpu ära, kui reisifirmadel on suvehooaja hotellivalik üleval. P.S. Ja kas ikka tasub võtta sõna isikutel, kes pole iial suvel Egiptuses käinud rääkimata elanud )

3
0

Tänud eelnevatele. Olen saanud aru,et suvetrippi ei soovitata,sest on koletult kuum. seda arvasin minagi. Aga milline aeg oleks kõige parem-äkki märtsi lõpp-apr. algus? Oleks hea,ka paar soovitust hotellide osas,nn.riffi lähedal.Mul bookin"is sorimisel juba silmad ja pea haige.

1
0

Mina eelistan okt.-nov.esimene pool, siis on vesi veel soe ja õhtuti harva puhuvad külmad kõrbetuuled. Meie lemmikhotelliks on Sea Gull, asub kesklinnas, norm. rand ja teenindus, kõik hinnas pakett ja kindlasti 2 nädalat, isegi sellest jääb väheseks. Minek juba sel laupäeval.

0
0

Kas Hurghada on kindel soov? Kuna Eestist otselendu suvel Egiptusesse ei ole, ja ümberistumised liinilendudega teevad reisi väga piinarikkaks,soovitan valida äkki selline sihtkoht,kuhu on otselennud. Või siis püüda nt ära käia märtsis,aprillis. Ja augustis tõesti on seal ikka ülemõistuse kuum!

Viisa saad osta piirilt, ei pea üldse siinsete büroodega seda asja ajama.

Olen väga palju kuulnud, et Luxor olla tunduvalt huvitavam kui Kairo reis. Aga äkki ootate püramiididega paar aastat kuni laps natuke suurem on, et siis ikka mäletab ka hiljem. Kuigi tõesti, 11a ei ole enam titt, aga siiski...

No Sea Gulli ma küll ei soovita :) Võiksite nt vaadata LTI Titanic 5* või ka Albatros Palace Resort 5* (äärmiselt ilus hotell!)

Aga paremad korallidega rannad on siiski Sharmis.

2
0

Tegelikult on kindel soov vaid Egiptus ja rand.Elan ja töötan enamuse aastast Soomes. Perele jääb vähe aega ja saan pikemat ja ilusamat puhkust lubada vaid suve teises pooles,kui abikaasal samuti pikem puhkus(abikaasa pedagoog).Kes teab,äkki õnnestub järgmisel aastal ehk kevadel või sügisel. Kuigi,teised koolivaheajad jäävad alati liiga lühikeseks.Poiss on hirmus snorkimise fanatt.Kõikidel meie mereäärdereisidel ainult vees elabki,õpib väga hästi,nii koolis,kui muusikakoolis. Nii ,et mul need reisid just kui auhind või altkäemaks perest eemal viibitud aja eest. Üritan üldjuhul reise varakult ja hästi planeerida,et kui minek ,siis olgu ilus puhkus,mitte hirmus rapsimine. Eks seepärast ka oma teemaga varakult foorumis. Oodates ikka kasulikke nõuandeid.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased