ID kaardiga Reunioni? (Või muud Prantsuse kolooniad)

Tere, Kas Prantsuse kolooniatesse saab ka ID kaardiga? Reunion on siht. Pass hakkab kevadel läbi saama, pole teda nii pea vaja. Ehk siis , kas Eesti ID kaart on piisav?

Nii kuidas reisibürood/lennufirmad infot näevad (Internetis vaadeldav ka kui TIMATIC) on ID kaart piisav: TIMATIC-3 / 19NOV17 / 2027 UTC NATIONAL ESTONIA (EE) /DESTINATION REUNION (RE) VISA DESTINATION REUNION (RE) ...... NORMAL PASSPORTS ONLY ...... PASSPORT REQUIRED.

  • PASSPORTS AND OTHER DOCUMENTS ACCEPTED FOR ENTRY MUST BE VALID FOR THE PERIOD OF INTENDED STAY. PASSPORT EXEMPTIONS:
  • NATIONALS OF ESTONIA WITH A NATIONAL ID CARD. VISA NOT REQUIRED. Ise olen näiteks Martinique'il käinud ID kaardiga kuid see ongi departement ehk siseriiklik sihtkoht.
1
0

Arvan, et kallis katsetada, kui otselend EL-st, siis ehk veel.

0
0

Guadeloupel ID kaardiga probleeme ei olnud

0
0

Prantsuse nn ülemereterritooriumid jagunevad oma staatuselt lausa neljaks, seega koloonia on üsna lihtsustatud üldnimetaja. Lühendid neil DOM, COM, TOM ja arktilised alad :-) sarnaselt Guadeloupele ja Martinique'le on ka Reunion DOM, s.t. täieõiguslik Prantsuse regioon, sealhulgas ELi kodanikele vaid ID kaardi nõue, roamingtasude puudumine jne. Vt ka https://en.m.wikipedia.org/wiki/Overseas_France

4
0

Nende roamingutasudega ärge enneaegu hõisake, Reunionis ning Komooridel kõik Eesti lepingulised SIM-kaardid ei tööta. Näitab, et levi pole ja kõik. Sõber helistas seepärast TELE2 klienditeenindusse ja päris aru, öeldi :"mnjah, kahjuks meil seal piirkonnas koostööpartnerit veel ei ole..." See oli mõne kuu eest.

0
0

Sõltub oma mobiilioperaatorist tõesti. Telia kliendid võivad juba täna hõisata: https://www.telia.ee/era/internet/nutiseadmes/valismaal/roaming/-/roaming/country/REU.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased