Ilm hetkel Puerto Ricos

Olen jälginud internetist ilmateadet Puerto Rico kohta. Ja juba kuu aeg praktiliselt on seal sadanud, samuti praegusel hetkel. Kas see on tõesti nii? Räägitakse, et alates jaanuarist on seal väga kuivad kuud ja nüüd loen, et muudkui vihm.
Plaan järgmisel nädalal minna ja natuke nagu nukraks teeb.

Veebruari viimane nädal oli küll täiesti kena ja kuiv, kahel korral ehk umbes 5-minutiline hoovihmahoog. Käidud sai nii idas kui läänes, lõunakallast ei oska kommenteerida :)

Olen praegu Puerto ricos ja täna on küll terve päeva ainult sadanud. Eile korra sai ka randa minna, kuid täna pole eriti toast välja saanud. Homme rendime auto...saab vähemalt saart näha...loodan, et tuleb veel ka ilusaid ilmasid (vähemalt ilma sajuta). Kui eile enamuse ajast oli ilm pilves ja tihti ka sadas...oli võimalus siiski ühe päevaga väike jume peale saada.

Krt sajab jah, mingi pooltroopiline torm on täna. Nagu sajandi mega-lumetormist (nagu seda USAs nimetati) Bostonis veel vähe oleks olnud.

Hetke ilm on siis selline (kõigile rahustuseks):

[img_assist|nid=50136|title=|desc=|link=node|align=right|width=700|height=466]

Viimaste päevade päikese tulemusel on ära kõrbemine garanteeritud :)

The forecast always shows some rain, but it does not last very long. We were there for 30 days in February and probably had only one rainy day. Often you can drive to another place to avoid the rain. Showers can be very local.

No hetkel on siin küll väga soe, veits pilvine on et päikest ei paista otse ja hommikul oli üsna tugev (aga soe) tuul. Ilmateade näitab kogu nädalaks pilvist ja vihmast aga see on ilmselt hoovihm rohkem ja sellise lokaalse iseloomuga. Vihma tuli umbes eile õhtul 5min ja täna hommikul 5min, segi siuke seenekas rohkem.
Loodetavasti on lähipäevil pilvede vahelt päris päikest rohkem näha, kuigi on tunda et läbi pilvede hakkab ka veits peale :)

Oli enne reisi sama mure, et ilmateade näitab kogu aeg vihma. Nädala jooksul sadas ühe korra ja sedagi saare keskosas ehk mägede vahel, aga seal pidigi tihti sadama. Muidu olid ilm ja vesi (veebruari lõpp ja märtsi algus) soojad.

Endal oli sama mure kui ennem reisi vaatasin,et seal iga päev lubas vihma.Tegelikult põhiline kuhu need vihmapilved tekivad ongi just sinna vihmametsa kohale ja seal ning selle ümbruses siis vahest sadas. Kusjuures meie käisime ikka väga vihmamasel ajal, Novembri algul. Üldiselt ikka kui tuleb, siis hoovihma, aga ära ei tasu unustada, et seal ikkagi troopiline kliima, kus õhuniiskus pidevalt 80%.