trip-krainetrip-ukraine-dark
Ilm Krabis (sügisesel koolivaheajal)

Minek Taisse, Krabi saarele sügisesel koolivaheajal (2 nädalat). Vaatan ilmateadet: https://www.worldweatheronline.com/krabi-weather/krabi/th.aspx?day=20 http://www.myweather2.com/City-Town/Thailand/Krabi/14-Day-Forecast.aspx Eriti masendav on see esimene link. Kas keegi on hetkel Krabil ja oskab öelda, kas see "pidev vihm ja äike" tähendabki seda, et pidevalt sajab (see esimene link näitab, et alates 21.oktoobrist sajab igal tunnil , aga samas on kastis Rain?, mida ma tõlgendan saju tõenäosus, 10%)? Ma ei saa aru, millega me arvestama peame. Kas keegi Krabilt saaks meile kinnitada, et vihmasajud on seal käesoleval hetkel hootised, mitte nagu sel nädalal Tallinnas :) Seda, et soe on, seda ma näen :) aga küsimus puudutab just vihma, kas see on hootine või sajabki 24/7 nagu see esimene link näitab? Tegelikult võiks keegi kohalik öelda, et tegelikult on vaid natuke pilves ja päikest näeb ka!

Oktoobris ma Krabisse minna ei julgeks, sest ka novembri lõpus oli pool aega täiesti pilves ja lisaks tavapärasele öisele sajule sadas ka osadel päevadel. Samal ajal Phuketil vihma ei olnud. Aga sõltub vist suuresti ka konkreetsest aastast.

Ma tegin võrdluse ja valiku siin: http://www.holiday-weather.com/phuket/averages/#chart-head-precipitation http://www.holiday-weather.com/krabi/averages/#chart-head-precipitation

Average Rainfall Phuket - 23 päeva ja ~450mm Average Rainfall Krabi - 19 päeva ja ~300mm

Nüüd piletid juba ostetud ja taganeda pole enam kuhugi. Vaja vaid teada, kas vihmavari ja kummikud kaasa pakkida :) :) :)

MIlline oleks üldse kõigie usutavam koduleht ilmateate osas? Kui hetkel võrrelda selle teema esimest linki ja wundergroundi ( https://www.wunderground.com/forecast/th/krabi?cm_ven=localwx_10day ), siis näitavad nad ikka täiesri erinevaid ennustusi.

Mina ei muretseks selle ilmateate pärast. Meil on mitmel korral olnud Tais reisides samuti, et ilmateade näitab igaks päevaks äikest ja vihma, aga tegelikult on vaid hoovihmad ja vähemalt pool päeva on päike väljas.
Ka vihmaperioodidel muutub ilm seal väga kiiresti ja kindlasti saate päikest ka nautida!

Meil oli eelmine sügis lantal tihti tugev tuul ja vihm. Seda hooti... saime ikka pruuniks küll...

Miks muidu reisid sellel ajal odavad on,3päevast 2 sajab vihma raudpolt.Muidugi vihm on hooti ja kui tuleb siis korralikult.Palav on sellegi poolest.Void vaatada krabi webi kaameraid,saat enadale pilti ette miline ilmastik on.

Meie käime aasias koolivaheajal vahest sügisel vahest kevadel... soe on... päikest on... pruunid alati kõik... Vihm reeglina hooti ja kuna on soe siis istud edasi sest ka vihmaga keset päeva on UV 7+

Eeltoodut on lohutav lugeda - kõik, mida lapsed soovivad, on soojus ja natuke päikest. Soe dušš (vihm) õues on laste jaoks boonus ja seik, mida juba praegu sõpradele eelolevast reisist räägitakse. Meie, lapsevanematena, ei taha aga kogu reisi vältel ainult vihma saada, sellest ka mure. Ja otse loomulikult tahaks natukenegi pruuniks saada. Varasemalt oleme Aasiat (Vietnam ja Malaisia) külastanud jaanuaris-veebruaris ja siis pole vihma peale vaja olnud mõelda :)

Kliima on tuksis ka Tais, kõik on nihkes ja mingeid garantiisid pole. See on sama, mis Eestis mõnele turistile lubada, et tulge 24. veebruariks, siis on kindlasti lumi maas ja mõnus suusailm. Võib olla -30 kraadi ja kaks meetrit lund, võib olla +10 kraadi ja viimane lumi sulas juba detsembris ära. Ka kõige paremal turismiajal jaanuaris-veebruaris on võimalik olla nädal aega Tais nii, et päikest mitte minutikski ei näe, sest kogu aeg on pilves. Kahekuulise vihmahooajaga (oktoober-november) Samui saarel võivad need kuud olla täiesti päikselised ning jaanuaris kuival hooajal tuleb viimaks maha selline vihm, et tänavatel on meetrised üleujutused kaks nädalat (eelmise aasta juhtum). Kahjuks jäid need täpsed vihma/kuiva hooaja piirid Aasias samasse aega, kui Eestis oli 24. veebruaril alati talv.

Tere teemaalgataja. Kas olete puhkuselt tagasi? Kuidas ilm oli? Me ka nädalakese pärast samas piirkonnas ja ilmaprognoos on üsna vihmane :(