Viimased kommentaarid

Hmmm. Ma küll väga ei süvenenud, kuid minult mäletamise järgi küsis miski 30€-40€ koha määramise eest. Kuna oli niiehknaa rotikas reis, siis lasin süsteemil ise valida. Norwegian ja Easyjet panevad siis tavaliselt vastavalt võimalusele kõrvuti. Ryanair aga paiskas meelega ühe lennuki ette ja teise lennuki tagumisse otsa. Nii igas sektoris (tegime 4 erinevat lendu). Kusjuures lennud olid nii täis, kui ka pooltühjad - seega see ei loe. Kui tahad koos istuda, siis maksa või "kannata". Ühel lennul meeskond nägi veel kurja vaeva, et mitte keegi oma kohti ei vahetaks :)

Meie käisime detsembris (lapsed 2x9a). Enne seda kuulsime ka igasugu jutte, kuid mul tundub, et need on pigem mingid kuulujutud, kus kellegi tuttava tuttaval juhtus. Kellel täpemalt, seda keegi ei tea...
Üldiselt on samad turvareeglid, mis mujal maailmas - üksi uitama ei lase, linnas käest kinni, lapsehoidjateenust hotellis ei kasuta. Ise veel laiendasin seda veidi ja võtsin hotellitoad nii, et kui lastel on eraldi toad, siis vähemalt II korrus. Muidu magamine samas ruumis.

Turvalist reisi!

Meil ka hiljutine kogemus.
Pagasiteema on ok, teeb isegi asja mugavamaks. Saadad alla ära ja saad lindilt kätte. Hull on muidugi siis, et jätkulennu jaoks piisavalt aega pole varutud.
Samuti mulle tundus, et keegi ei tundnud eriti huvi, kui suur see pagas oli, millele silt külge pandi. (Varem olen ikka korduvalt sinna proovikasti oma kohvrit toppinud).

Vihale aga ajas see uus väljapressimine seoses istumiskohtadega. Ei mäleta, et eelmine kord sellis jama oleks olnud.

Airlingiga veel see ka, et kui minejaid on rohkem, kui 2, siis see lihtsalt ei tasu ära (eeldusel, et hotell on veel mõne bts peatuse kaugusel). Ja ajavõitu ka eriti pole.
Minnes ei olnud me taksomeetriga probleeme, tulles ja linnas niisama sõites pidi aga kogu aeg kauplema, et see peale pandaks... (Käisime kuu aega tagasi)

Meil läks mingi 250bahti+road toll.
Lennujaama all on kõik ametlikud "meter" taksod. Kui sealt võtad, siis väga külma ei saa (veendu, et taksomeeter sees oleks).

Ma praegu Lanzarotel ja nii külm on, et merevett pole varbagagi katsunud. Sajab ja on tuuline.
Samas olen märtsis kanaaridel käinud ja on olnud väga soe. Ja igal tavalisel aastal see tõenäoliselt ka nii on.

Mul oli just samasugune kogemus vahendajatega - Flyhi.fi ja eticket.fi. Tundub, et need ongi sellised õngitseja. Samamoodi, et alguses oli üks hind ja siis teine. Poleks vist nende kaudu piletit niikuinii osta julgenud :)

Minul on olnud nii ja naa. Ühe korra ostsin läbi vahendaja ja telefoni teel, tema spellimise oskus oli veidi vildakas ning nimi tuli ikka väga valesti. Tallinnasse saamine ei olnud probleem, Tallinnas ära minnes pidin aga uue pileti ostma :)
Tallinna lennujaamas ei tea kunagi ette, mis asi neile ei meeldi. Viimane kord näiteks jaurasid selle pisikese kilekoti üle. No ei olnud jah nende ōpikus ära toodud minigrip, oli hoopis läbipaistev kosmeetikakott. Ei sobinud. Pidime R-Kioskist minigripi ostma. Nonsense minu arvates, igal pool mujal maailmas pane need pudelid kasvõi lahtiselt sinna alusele, kedagi ei huvita. Aga Tallinnas... kui vastavalt nende reeglitele minigrippi pole, siis mine kasvõi linna ostma, nemad ei anna ja ilma ei saa...

Ma kardan küll, et see on liiga nibin-nabin. Arlandas tuleb läbida veel ju passikontroll. Kaua seal veel minna võib, ei oska keegi ennustada. Vantaas on olemas automaat, kust saab kiiresti, kuid Arlanda kaudu pole ma EU´st välja lennanud.

Minul ka pakkuda 9000 punkti. Mis vastu saan?

Vastan kripa küsimusele.
Kui varasemalt oleks õelnud, et ah, võibolla paarkümmmend minutit sajab... siis täna ma enam nii ei tee :)

Olime Ko Lantas detsembri alguses ja ilmateade ka selline vihmane. Reaalsus oli see, et sadas non-stop ööd ja päevad. Pidime olema nädala, andsime alla 3 päevaga.

Ma väga imestan, et kust küll inimesed selle aja võtavad, et nii palju reisida? Mul on puhkust antud vaid 28päeva ja sellega just väga kaugele ja pikaks minna ei saa :/.

Nüüd aga teemast.
2017 kevadel avastasime parema poolega Madeirat. Väga kaunis saar ja jäime oma reisiga väga rahule. Kevadesse mahtus veel üks nädalalõpp Milaanos ning sügis-talvel käisime perega Tais, väike põige oli ka Osakasse, Jaapanis.

2018 Jaanuaris ootab nädalake Lanzarotel ja kevadel nädalalõpp Veneetsias. Ülejäänud on lahtine, aga kuna puhkuse saldo juba praegu miinuses, siis väga kaugele ja kauaks vist minna ei saa.

Siiski ootan soodukaid nii euroopasse, kui ka aasiasse.

Minu Cancuni reisikogemus on küll ca 5 aasta tagune, kuid mäletan erksalt, et hinnad olid seal kallid.
Taiga võrrelda ei saa.
Cancun oli ja tõenäoliselt ka siiamaani on piirkond, kus puhkab üle keskmise rikas ameeriklane. Sellest ka see hinnatase.

Minu kogemused Tai rannapiirkondade osas - oleme varem käinud Phuketis (ööbinud Patongist Karon beachini), Hua Hin'is ja Koh Samuil ning nüüd valisime Ko Lanta, elasime Klong Nin beachil.
Ootused olid suht kõrgel Ko Lanta osas, kuid kahjuks pettusime korralikult. Esiteks - seal puudub igasugune võimalus jalutamiseks. Rahulikult saab seda teha vaid rannal, kuid erinevad rannad ei ole omavahel ühendatud. Küla tee on väga kitsas ning minu arvates on seal ääres kulgemine eluohtlik. Ehk siis seal oled täilikult sõltuv tuk-tukist. Muidugi saab laenutada ka rolleri. Tuk-tuki hinnad on küll kaubeldavad, kuid mulle tundusid kallimad kui Phuketil.
Rand oli küll ilus, kuid ei midagi nii erilist.
Toidud olid aga eriline pettumus. Seal nn tai toidu leidmine oli tôeline kunst. Kõik toidud olid lamedad ja maitsetud - ära rikutud turistide maitsele vastavaks. Hind oli ka kallis. Maitsetu praetud riisi eest küsiti julgelt 180baht.
Ning lisaks nagu eelmine kirjutaja juba kirjutas - peale päikse loojangut pole seal midagi teha :/
Lisaks - sattusime korraliku mussooni otsa (novembris, kuigi peaks juba kuiv hooaeg olema). Nagu tavaliselt vaatasime ilmaennustust ja lubas küll vihma, kuid see ju tavaliselt ei pea paika, eks?! No seekord pidas küll. 2p. juttu tuli vihma non-stop. Kolmandal oli päike ja neljandal otsustasime päästa oma puhkuse ja lendasime tagasi Bangkoki :)

Oma kogemusest soovitaks Koh Samuid. Seal on kõike - rahu, pidu, loodust jne.

Just lendasime. Kõigil oli suuremat sorti "cabin bag". Polnud mingit probleemi.

Kas piletid on reaalselt olemas?

Tere teemaalgataja.
Kas olete puhkuselt tagasi? Kuidas ilm oli?
Me ka nädalakese pärast samas piirkonnas ja ilmaprognoos on üsna vihmane :(

Kui ise kogenud reisiplaneerija pole ning kui häid lennupiletite pakkumisi pole, siis tõenäoliselt on see isegi väga hea variant! Hind on väga ok!
Olen ise ka reisi sedapidi teinud, kus Bangkok on viimane peatus. Minu jaoks sobis väga hästi - sain oma maitseainete shoppamise teha vahetult enne kodulendu.
Reisipakkujaga kogemused puuduvad.

Kanaaridel oleme me alati võtnud auto Goldcar'ist, seda ka Tenerifel. Pole probleeme olnud. Mina broneeriksin ette.
Los Gigantes on väga armas väikelinn. Kahjuks ei suutnud meie seal linnas sellist ilusat liivaranda leida, kuid jäime oma elukohaga siiski rahule.
Kanaaridest on Tenerife minu isiklik lemmik.
Üldine hinnatase on nagu Eestis. Kaardiga saab maksta igas poes ja putkas :)

Ma sain kirja:
Dear customer,

You have booked return flight to Mallorca 28.4.2018 from TUI Finland. Unfortunately there has been a pricing mistake in our booking system. Return flight has been sold with 10–15 eur per passenger, which is such a low price, that the person doing the booking should have understood that it cannot be the correct price. Based on oikeustoimilaki 32 § TUI Finland will cancel the contract.

Tundub, et terve 28.04 väljub Mallorca reis müüdi eile selle 5 min jooksul välja. Järgmist vaba aega pakutakse alles 05.05.
Loodetavasti tuleb lahendus/mingi kinnitus sellele seiklusele ennem Helsinki lennujaama jõudmist :)

Mina jõudsin endale osta. Väga palju reisi toimumisele siiski ei panusta :)

No 11h on päris karm kõigile. Nii väikest on suht keeruline millagi "ära osta" ning päris ausalt ma vabatahtlikult ise sellist asja ette ei võtaks (ning kaasreisijana valiksin istekoha teist võimalikult kaugele, sry :)) Lapsel on ikka oma iste, eks?
Minu preilid alustasid maailma avastamist 3a. ja esimesed korrad tegime proovi vähe lühemate vahemaadega.
Soovitan sul varuda võimalikult suur kogus lapse lemmikmaiuseid ja mänguasju.
Kokkuvõtteks - küll te selle reisi lõpuks üle elate ja äkki laps hoopis enamus ajast magab...