Viimased kommentaarid

Saan siis aru, et kui lend on alles jõulude ajal, siis hetkel seda Thailand pass' I teha ei ole mõtet. 

Positiivne stsenaarium on, et äkki siis pole enam vaja... Negatiivne aga see, et omicron on riigi taas lukku pannud...

Oleneb aastast ja oleneb ilmast. Oleme olnud üks aasta Lanzarotel ja see oli seal ikka küll puhas põrgu. Nii külm oli isegi pidevalt töötava 3 puhuriga :/ ärgates umbes kolme kihi tekkide alt olid aknad ikka täiesti tilkuvalt märjad... Tegu oli eraldiseisva majaga.

Ja teine kogemus külmusega oli Tenerifel mägedes. Jube! See niiskus ja külmus läks kontidesse.

Aga korterites meil muidu üldiselt probleeme pole olnud.  

Muidu poes ikka puhurid olemas :)

Kas keegi hetkel ka Balil viibib? Mis olukord seal on? Mind teeb väga murelikuks, et Indioneesia oleks justkui safe haven. Ühtegi haigusjuhtu kogu riigi kohta...

SARS ja MERS vist Eestisse ei jõudnutki (vähemalt ametlikult).

Linkida ei saa (tuleb katkine), kuid netist leiab küll.

Kas keegi siit seltskonnast on reaalselt oma puhkused/lennud ka tühistanud?

Meil 6ndal TLL-IST-DPS. Jälgin ja olen täna tunduvalt rohkem ärevuses, kui eile.

Leidsin Kuala Lumpuri 500€. Kahjuks ei reageerinud piisavalt kiiresti ja need olid juba tunni pärast ca 650€.

Lisan siia juurde - ei pea vett lennujaamast ostma. 

Ma juba aastaid rändan oma pudeliga ning 75% lennujaamades on joogivesi saada. Helsinki lennujaamas on see saada pea igas WC's. 

Hoiad kokku raha ja säästad loodust!

Noh, kahtlustan, et puhkus ei saa see kellegi jaoks olema. 

Meie jaoks oli paras proovikivi ka nädalavahetuse SPA saaremaal (kaksikutega). Tagasisõit oli nagu zombie muinasjutus, kõva koffeiini laks sees, et üldse üleval püsida.  

Ehk siis, kui te nädalavahetuse spa katsumuse lõdvalt ära teete, siis äkki...

Kuhu kanti minek? Näiteks Nha Trang'is saad suurepäraselt igal pool vene keelega hakkama, sama tõenäoliselt Mui Ne's. 

Mujal - üldiselt ei oska suur osa tavainimestest ka inglise keelt, niiet enamus juttu on kehakeeles :)

Cicar on meie lemmik. Kui ise ei sõida, siis saart pm ei näegi. Loro park on väga äge igas vanuses külastajatele. Oleme käinud erinetavates loodusparkides erinevatel mandritel ja Loro kindlasti üks parimaid!

Mu lapsed olid siis 4 ja kuigi olime äärmiselt ettevaatlikud, saime Egiptusest rota. Kojumineku ajaks tirisin nad haiglast välja ning Tallinna lennujaama tuli kiirabi vastu. Tallinnas olime veel Merimetsas 3 päeva. 

Meil vedas, sest kui meil poleks kindlustuse poolset pädevat arstiabi konsultatsiooni olnud, siis Dr. Dolittle seal kohalikus haiglas oleks mu lapsed lahti lõiganud ja uurima hakanud, mis viga. Op'i eest oleks ju veel vingema arve saanud esitada...

Haaa, me käisime lastega nädalasel egiptuse reisil ja sellest 5 päeva olid lapsed haiglas tilgutite all. Haigla arve oli päris mitmekohaline. 

Samas see on ju 50:50 võimalus. Äkki teil läheb paremini. 

Ära kindlustust tee, närvikõdi mõttes on see palju lahedam.

Ma soetasin endale ühe kallima memory foam reisisõõriku ja võin ausalt õelda - täiesti mõtetu vidin. Tagumiku all vb hea panna, kui ca 12h lend on. Magamise mugavamaks tegemise efekt puudub.

Mina ostaks Tallinna lennujaama apteegist kaasa naturaalset putukaspreid. Pole sellist Eestist mujalt leidnud. 

Aitas igal juhul Vietnami moskiitode vastu, kuniks ühest kohalikust lennujaamast see ära konfiskeeriti :/ 

Lisaboonuseks - see lõhnab ka hästi!

Madeira ja Kanaarid. Eelistaksin Madeirat, lihtsalt selle ilu ja hea toidu pärast. Samas on seal ka külmem. Veebruaris käisime ja oli max 20. Ise veedame tavaliselt jõulud ja aastavahetuse Kanaaridel - ilm 23-25.Mallorca on imeilus, kuid me käisime Märtsis ja see oli totaalselt surnud, nagu kummitustesaar :) Lisaks oli jahe. 

Kanaaridele tasuks vaadata ka Norwegian'i pileteid.Läbi Londonis hea hinnaga pilet võib tähendada, et pead seal ööbima ning ehk isegi lennujaama vahetama. Kogu see krempel võib osutuda päris kulukaks. Lisaks järgmine aasta võid vajada juba uk viisat. 

Esimeseks reisiks sobivad kanaarid hästi.On mugav liigelda (lapsed rendikasse ja minek), ei ole tapvalt palav ja bakterid ka kuidagi pigem meile sobivad. Vaata Norwegianit ja algusega soomest. Praegu on seal suht soodsad piletid (ka jõulud ning aastavahetus). 

Meenu, kuidas sa seda täis puhusid?

Milano Malpensas Tallinnast minev easy jet maandub terminal 2. Seal küll transit zone'i pole. Ikka välja siis uuesti sisse.Gatwicki kohta ei tea, võibolla joppab ja läheb suurde terminali. 

Tõenäoliselt jõuad sa siis tagasi 3h hiljem? Kui mingi korralik lennufirma, siis peaksid hüvitist saama. Kui ma ei eksi, siis 600€/pp.

Lisaks - liiklus Tenerifel ideaalne. Autoteed superheas korras, kaasliiklejad kannatlikud ning teetähised/märgid väga selged. Sama on parkimisega - enamus kohtades tasuta. Los Giganteses parkimisega meil probleeme polnud. Los Gigantesest veel - kui teil just oma rannaalaga/basseiniga hotelli pole, siis auto on igal juhul kasuks. Oleme käinud seal avalikus rannas ja basseinis, bassein on ok, rand is not. Omast kogemusest - terve puhkuse samas külas veetes oleksin vist hulluks läinud. 

  1. Meie selle aasta reisid olid sellised: Lanzarote veebruaris, Itaalia Liguuria piirkond oktoobris ja nüüd jõulud/uusaasta Gran Canarial. Ära jäi Veneetsia märtsis. Kuidagi sattusid see aasta kõik reisid koos lastega. 2) Tuleval aastal veebruaris soovin vaid kaasaga teha ühe aasia tiiru ning märtsis oleme perega Mallorcal. Edasine on lahtine. 3) Tripist käin inspiratsiooni kogumas, soodukaid tahaks igale poole. Olen maailmast läbi käinud ainult tühised 5%. 

Olen Tokeniga 100% nõus :)Olen araabia poolsaarel elanud ja ka minu jaoks on Egiptus liig.Reis, kuhu hunnik raha investeeritakse, võiks ikka midagi enamat pakkuda, kui AINULT päikest.Minge pigem Tenerifele või Gran Canariale.