Viimased kommentaarid

Madeira ja Kanaarid. Eelistaksin Madeirat, lihtsalt selle ilu ja hea toidu pärast. Samas on seal ka külmem. Veebruaris käisime ja oli max 20. Ise veedame tavaliselt jõulud ja aastavahetuse Kanaaridel - ilm 23-25.

Mallorca on imeilus, kuid me käisime Märtsis ja see oli totaalselt surnud, nagu kummitustesaar :) Lisaks oli jahe. 

Kanaaridele tasuks vaadata ka Norwegian'i pileteid.

Läbi Londonis hea hinnaga pilet võib tähendada, et pead seal ööbima ning ehk isegi lennujaama vahetama. Kogu see krempel võib osutuda päris kulukaks. 
Lisaks järgmine aasta võid vajada juba uk viisat. 

Esimeseks reisiks sobivad kanaarid hästi.

On mugav liigelda (lapsed rendikasse ja minek), ei ole tapvalt palav ja bakterid ka kuidagi pigem meile sobivad. 
Vaata Norwegianit ja algusega soomest. Praegu on seal suht soodsad piletid (ka jõulud ning aastavahetus). 

Meenu, kuidas sa seda täis puhusid?

Milano Malpensas Tallinnast minev easy jet maandub terminal 2. Seal küll transit zone'i pole. Ikka välja siis uuesti sisse.

Gatwicki kohta ei tea, võibolla joppab ja läheb suurde terminali. 

Tõenäoliselt jõuad sa siis tagasi 3h hiljem? Kui mingi korralik lennufirma, siis peaksid hüvitist saama. Kui ma ei eksi, siis 600€/pp.

Lisaks - liiklus Tenerifel ideaalne. Autoteed superheas korras, kaasliiklejad kannatlikud ning teetähised/märgid väga selged. Sama on parkimisega - enamus kohtades tasuta. Los Giganteses parkimisega meil probleeme polnud. Los Gigantesest veel - kui teil just oma rannaalaga/basseiniga hotelli pole, siis auto on igal juhul kasuks. Oleme käinud seal avalikus rannas ja basseinis, bassein on ok, rand is not. Omast kogemusest - terve puhkuse samas külas veetes oleksin vist hulluks läinud. 

1) Meie selle aasta reisid olid sellised: Lanzarote veebruaris, Itaalia Liguuria piirkond oktoobris ja nüüd jõulud/uusaasta Gran Canarial. Ära jäi Veneetsia märtsis. Kuidagi sattusid see aasta kõik reisid koos lastega. 

2) Tuleval aastal veebruaris soovin vaid kaasaga teha ühe aasia tiiru ning märtsis oleme perega Mallorcal. Edasine on lahtine. 
3) Tripist käin inspiratsiooni kogumas, soodukaid tahaks igale poole. Olen maailmast läbi käinud ainult tühised 5%. 

Olen Tokeniga 100% nõus :)

Olen araabia poolsaarel elanud ja ka minu jaoks on Egiptus liig.
Reis, kuhu hunnik raha investeeritakse, võiks ikka midagi enamat pakkuda, kui AINULT päikest.

Minge pigem Tenerifele või Gran Canariale. 
Rendiauto - oleneb. Kui plaan ainult Milaanos olla ja outlet´e külastada, siis pole väga mõtet.
Buss linna läheb ca 1 h (autoga ka sõidad sama aja) ja maksab 16€ edasi-tagasi (sama enam-vähem ka rongiga). Linnas saab enamus outlet´idesse kas metroo või bussiga. Nt. Arese keskusse peaks olema ka tasuta buss, mis linnast kohale viib. Samuti on seal Vicolungo keskuses.

Muidu ma tulin just eile Milaanost ning kuna oli asja ka kaugemalt, siis võtsin auto. 7 päeva koos täiskindlustusega läks 200€. Lisaks tulevad võimalikud teemaksud ning kallis kütus (bensiin oli ca 1,7€/l, diisel veidi odavam). Liiklus oli ok, aga ilma google maps´ita oleks suht nõme olnud. Autosid metsikult palju, ummikuid palju ja parkimine linnas tasuline. Areses aga nt laupäeval ootasime parkimist ca 1,5h-2h, sest kogu Milaano oli otsustanud sinna tulla.

Mina käisin mingi aeg tagasi ja sain piletid hinnaga 150€/pp. Algus oli Helsinkist ja KLM.

Odavamalt pole näinud, muidu läheks isegi uuesti.

Tänapäeval korjatakse tavaline käsipagas ka ära. Lisaks olen mina kogenud Weeze'is suht pikki ja aeglaseid järjekordi. Sõltub muidugi, palju lende samal ajal läheb. Ise ei riskiks. 

Väga soodus nagu pole. Norwegiani lehelt otse ostes on pileti hind samaks kuupäevaks 192 €

Lahe! See ka meil plaanis, kuid kahjuks 10a. pärast, kui lapsed pesast välja lendavad. 

Kui küsida tohib, siis kui vanad te olete Inge ja Ahto?

Meie olime Arrecifes, ehk siis pealinnas. Rannas ei käinud, kuna olime Jaanuaris ja külm oli... Kuid see on seal täitsa olemas. Arrecifest läks pikk-pikk jalutusrada ranniku äärt Los Mojones' i ja see oli terve päeva projekt, aga igati väärt :) Playa Honda'l oli kena rand. Üldiselt on saar suht vaikne ja väike. Mul hakkas nädalaga igav :)

Soodsate pakkumiste osas oled veidi juba hiljaks jäänud. Koolivaheaja ajal on juba igale poole hinnad laes. Soovitan läbi soome Norwegianiga proovida.

Muidu soodsaid pakkumisi saad otsida siit: http://www.azair.eu/

Meil oli märtsi alguses sama asi - samamoodi oli Easyjet lend Milaanosse. 

Meil tühistati lend 2 päeva ennem. Easyjet andis valida, kas muudame lennu kuupäevad ümber või maksavad raha tagasi. Hotelli meil õnneks kinni pandud polnud.

Olen 1x ka airbnb majutuse tühistanud, seoses korteris elavate prussakatega... Siis oli küll nii, et majutaja tegi mulle tagasimakse ja airbnb veel omakorda service fee eest.

Soovitan sul ikkagi ühendust võtta airbnb´ga. Nad tavaliselt vastavad väga kiiresti.

Noh, tegelikult võid ju teha ja kui sa enne lendu jääd näiteks ülemiste hingamisteede  viiruslikku nakkusesse, siis reisitõrge täitsa toimiks...  

Eelneva olukorra jätaksin ma enda teada.

Karpe ei tohi kaasa võtta! Tühjad teokarbid on koduks ühele krabiliigile, mis tänu turistidele peab endale kodu ostima nüüd prügis. Rannast teokarpe korjates ja neid omale aknalauale viies, röövid sa sellelt krabilt elukoha. Mine parem õhtuhämaruses randa ja vaata, kuidas kõik need suured ja väiksed hüljatud teokarbid endale uued elanikud sisse leiavad. 


Kive korja palju tahad.

Mallorcal on oktoober hooaja lõpp, kuuroltlinnad jäävad väga vaikseks ning enamus hotelle pannakse kinni.
Käisime laste oktoobri koolivaheajal (2016) ja see oli oktoobi viimane nädal vist. Ujuda sai, ilm oli ca 18-21 kraadi.

Olen elanud Bahreinis ja kinnitan, et tõenäoliselt on aprillis juba kuum. Seal elades see kuumus ei sega, sest väljas niiehknaa midagi teha pole. Ja niipalju, et ühest majast teise jalutada, ikka saab.

Dubai ei ole minu jaoks selline traditsiooniline "käin 10km päevas ja naudin linnamelu" turismikoht. Ise käisin seal kunagi shoppamas (sisetingimustes) ja paar päeva rannas (varju all) ning selle jaoks oli temperatuur talutav.
Kaameliga südapäeval safarile ma vist ei läheks.