Viimased kommentaarid

Tänapäeval korjatakse tavaline käsipagas ka ära. Lisaks olen mina kogenud Weeze'is suht pikki ja aeglaseid järjekordi. Sõltub muidugi, palju lende samal ajal läheb. Ise ei riskiks. 

Väga soodus nagu pole. Norwegiani lehelt otse ostes on pileti hind samaks kuupäevaks 192 €

Lahe! See ka meil plaanis, kuid kahjuks 10a. pärast, kui lapsed pesast välja lendavad. 

Kui küsida tohib, siis kui vanad te olete Inge ja Ahto?

Meie olime Arrecifes, ehk siis pealinnas. Rannas ei käinud, kuna olime Jaanuaris ja külm oli... Kuid see on seal täitsa olemas. Arrecifest läks pikk-pikk jalutusrada ranniku äärt Los Mojones' i ja see oli terve päeva projekt, aga igati väärt :) Playa Honda'l oli kena rand. Üldiselt on saar suht vaikne ja väike. Mul hakkas nädalaga igav :)

Soodsate pakkumiste osas oled veidi juba hiljaks jäänud. Koolivaheaja ajal on juba igale poole hinnad laes. Soovitan läbi soome Norwegianiga proovida.

Muidu soodsaid pakkumisi saad otsida siit: http://www.azair.eu/

Meil oli märtsi alguses sama asi - samamoodi oli Easyjet lend Milaanosse. 

Meil tühistati lend 2 päeva ennem. Easyjet andis valida, kas muudame lennu kuupäevad ümber või maksavad raha tagasi. Hotelli meil õnneks kinni pandud polnud.

Olen 1x ka airbnb majutuse tühistanud, seoses korteris elavate prussakatega... Siis oli küll nii, et majutaja tegi mulle tagasimakse ja airbnb veel omakorda service fee eest.

Soovitan sul ikkagi ühendust võtta airbnb´ga. Nad tavaliselt vastavad väga kiiresti.

Noh, tegelikult võid ju teha ja kui sa enne lendu jääd näiteks ülemiste hingamisteede  viiruslikku nakkusesse, siis reisitõrge täitsa toimiks...  

Eelneva olukorra jätaksin ma enda teada.

Karpe ei tohi kaasa võtta! Tühjad teokarbid on koduks ühele krabiliigile, mis tänu turistidele peab endale kodu ostima nüüd prügis. Rannast teokarpe korjates ja neid omale aknalauale viies, röövid sa sellelt krabilt elukoha. Mine parem õhtuhämaruses randa ja vaata, kuidas kõik need suured ja väiksed hüljatud teokarbid endale uued elanikud sisse leiavad. 


Kive korja palju tahad.

Mallorcal on oktoober hooaja lõpp, kuuroltlinnad jäävad väga vaikseks ning enamus hotelle pannakse kinni.
Käisime laste oktoobri koolivaheajal (2016) ja see oli oktoobi viimane nädal vist. Ujuda sai, ilm oli ca 18-21 kraadi.

Olen elanud Bahreinis ja kinnitan, et tõenäoliselt on aprillis juba kuum. Seal elades see kuumus ei sega, sest väljas niiehknaa midagi teha pole. Ja niipalju, et ühest majast teise jalutada, ikka saab.

Dubai ei ole minu jaoks selline traditsiooniline "käin 10km päevas ja naudin linnamelu" turismikoht. Ise käisin seal kunagi shoppamas (sisetingimustes) ja paar päeva rannas (varju all) ning selle jaoks oli temperatuur talutav.
Kaameliga südapäeval safarile ma vist ei läheks.

Hmmm. Ma küll väga ei süvenenud, kuid minult mäletamise järgi küsis miski 30€-40€ koha määramise eest. Kuna oli niiehknaa rotikas reis, siis lasin süsteemil ise valida. Norwegian ja Easyjet panevad siis tavaliselt vastavalt võimalusele kõrvuti. Ryanair aga paiskas meelega ühe lennuki ette ja teise lennuki tagumisse otsa. Nii igas sektoris (tegime 4 erinevat lendu). Kusjuures lennud olid nii täis, kui ka pooltühjad - seega see ei loe. Kui tahad koos istuda, siis maksa või "kannata". Ühel lennul meeskond nägi veel kurja vaeva, et mitte keegi oma kohti ei vahetaks :)

Meie käisime detsembris (lapsed 2x9a). Enne seda kuulsime ka igasugu jutte, kuid mul tundub, et need on pigem mingid kuulujutud, kus kellegi tuttava tuttaval juhtus. Kellel täpemalt, seda keegi ei tea...
Üldiselt on samad turvareeglid, mis mujal maailmas - üksi uitama ei lase, linnas käest kinni, lapsehoidjateenust hotellis ei kasuta. Ise veel laiendasin seda veidi ja võtsin hotellitoad nii, et kui lastel on eraldi toad, siis vähemalt II korrus. Muidu magamine samas ruumis.

Turvalist reisi!

Meil ka hiljutine kogemus.
Pagasiteema on ok, teeb isegi asja mugavamaks. Saadad alla ära ja saad lindilt kätte. Hull on muidugi siis, et jätkulennu jaoks piisavalt aega pole varutud.
Samuti mulle tundus, et keegi ei tundnud eriti huvi, kui suur see pagas oli, millele silt külge pandi. (Varem olen ikka korduvalt sinna proovikasti oma kohvrit toppinud).

Vihale aga ajas see uus väljapressimine seoses istumiskohtadega. Ei mäleta, et eelmine kord sellis jama oleks olnud.

Airlingiga veel see ka, et kui minejaid on rohkem, kui 2, siis see lihtsalt ei tasu ära (eeldusel, et hotell on veel mõne bts peatuse kaugusel). Ja ajavõitu ka eriti pole.
Minnes ei olnud me taksomeetriga probleeme, tulles ja linnas niisama sõites pidi aga kogu aeg kauplema, et see peale pandaks... (Käisime kuu aega tagasi)

Meil läks mingi 250bahti+road toll.
Lennujaama all on kõik ametlikud "meter" taksod. Kui sealt võtad, siis väga külma ei saa (veendu, et taksomeeter sees oleks).

Ma praegu Lanzarotel ja nii külm on, et merevett pole varbagagi katsunud. Sajab ja on tuuline.
Samas olen märtsis kanaaridel käinud ja on olnud väga soe. Ja igal tavalisel aastal see tõenäoliselt ka nii on.

Mul oli just samasugune kogemus vahendajatega - Flyhi.fi ja eticket.fi. Tundub, et need ongi sellised õngitseja. Samamoodi, et alguses oli üks hind ja siis teine. Poleks vist nende kaudu piletit niikuinii osta julgenud :)

Minul on olnud nii ja naa. Ühe korra ostsin läbi vahendaja ja telefoni teel, tema spellimise oskus oli veidi vildakas ning nimi tuli ikka väga valesti. Tallinnasse saamine ei olnud probleem, Tallinnas ära minnes pidin aga uue pileti ostma :)
Tallinna lennujaamas ei tea kunagi ette, mis asi neile ei meeldi. Viimane kord näiteks jaurasid selle pisikese kilekoti üle. No ei olnud jah nende ōpikus ära toodud minigrip, oli hoopis läbipaistev kosmeetikakott. Ei sobinud. Pidime R-Kioskist minigripi ostma. Nonsense minu arvates, igal pool mujal maailmas pane need pudelid kasvõi lahtiselt sinna alusele, kedagi ei huvita. Aga Tallinnas... kui vastavalt nende reeglitele minigrippi pole, siis mine kasvõi linna ostma, nemad ei anna ja ilma ei saa...

Ma kardan küll, et see on liiga nibin-nabin. Arlandas tuleb läbida veel ju passikontroll. Kaua seal veel minna võib, ei oska keegi ennustada. Vantaas on olemas automaat, kust saab kiiresti, kuid Arlanda kaudu pole ma EU´st välja lennanud.

Minul ka pakkuda 9000 punkti. Mis vastu saan?

Vastan kripa küsimusele.
Kui varasemalt oleks õelnud, et ah, võibolla paarkümmmend minutit sajab... siis täna ma enam nii ei tee :)

Olime Ko Lantas detsembri alguses ja ilmateade ka selline vihmane. Reaalsus oli see, et sadas non-stop ööd ja päevad. Pidime olema nädala, andsime alla 3 päevaga.