Ilm Phuketis

Kas keegi on hetkel Phuketis kohapeal ja oskab ilmaprognoosi paikapidavust kinnitada või ümber lükata. Hetkel näitavad kõik ilmateated järgmised 2 nädalat vihma ja äikest. Kas reaalselt on seal hetkel selline ilm.

Ilm Phuketis on väga hea,.....hetkel. milline on homme või ülehomme, ei oska öelda keegi. Pealegi võib ilm eri piirkondades saarel olla väga erinev. Tai ilmateadet pole mõtet vaadata, üldse. Kui päevas tuleb tilk vihma, näitabki ilmateade totaalset vihmasadu.

Olime Patongis eelmisel nädalal. Ilm oli perfektne eestlase jaoks. Öösiti sähvis kohati äike, ilma müristamise ja vihmata. See ei sega kedagi. Paar korda ka sadas, aga max 30 minutit ja mitte rohkem kui korra päeva jooksul, s.t mitu päeva oli ilma sajuta. Kui soovite näiteks raftinguid ja trippe koskede juurde teha, siis praegu on just aasta õigeimaid aegu. Ilmaprognooside paikapidamise kinnitust küsida on omamoodi huumor, kuigi saan inimlikust murest aru :) Jah, seal võib (aga võib ka mitte) iga päev korra vihma tulla. Ja äikest võib sähvida, aga võib ka mitte. Nagu juba öeldud, siis äike oli seal pigem nagu meie "põuavälk", mitte taoline äikesetorm, nagu meie siin harjunud oleme, kuigi Tais võib ka sellist ette tulla. Minu soovitus - no worries. Eestlase jaoks on sealne ilm nagunii väga hea, isegi kui päevas korra vihma sajab. Vaatamata sajule temperatuur suurt alla +30 ei lange, nii et vihm on nii soe, et ei jahuta isegi merevett kübetki maha.

Hetkel on Phuketil ilmaga nii ,et neljas päev järjest sajab vihma nagu Eestis ja temp langenud ca 25 peale .Päikest pole üldse olnud. Eile oli peale lõunat kuiv aga pilves

Kas keegi ehk nüüd Phuketil või äsja tulnud, kuidas ilm? Ilmaprognoosid näitavad jälle 2 nädalat vihma ja pilvist ilma, tean küll, et seal vihm teistmoodi kui Eestis, aga hirmutas ikka natuke ära.. tahaks päikest ka näha :D Minek homme meil.

Kui ikka on tõsine hirm, et päikest ei näe, mina jätaks reisi ära.

Küll Sa seal päikest näed. Aprill kõige palavam kuu. Ettevaatust, võid ära põleda ka pilvise ilmaga. Minu nahk läks pruuniks ka betoonseina taga.

Väike vihm on ainult hea! Ära põlete niikuinii

Kõige vihmasem on 13-15 aprill...songkran festival.

Vihmal on ka üks ilus pool. Loodus on värskem ja ilus roheline. 

Songkran festivaliga tähistatakse Tai uut aastat ja sel ajal kuiv periood. Kõige sajurohkem on sügisel. Vihma ei tasu karta. Kui tuleb, siis korraga hästi palju, nii, et teed ujuvad ja kohe hakatake vihmakeepe müüma, aga see vihm nii lühikest aega.  Ilmateade võib näidata vihma ja äikest, aga tegelikult lauspäike ja ei ühtegi pilve.Isegi kui sajab, siis see vihm just jahutav selles kuumuses.Olin ka Phuketile minemas ja näitas kõik päevad vihma ja äikest, kahel õhtul sadas korraks.Aga Phuketi loodus jah mõnus lopsakas ja roheline. Seal seda troopilisust kuidagi eriti hästi tunda. 

tinz1Järelikult ei ole sa kunagi Songkran festivali ajal Tais viibinud, muidu oleksid aru saanud mida albert999. vihma/vee all mõtles.Aga vaata järele.Päikest.