trip-krainetrip-ukraine-dark
Ilm Tais

Endal kohe minek Phuketi ja soov teada!Kas keegi on äsja tulnud Taist? Soov saada teada,mis ilm seal on (Phuketis). Nii weather.com ja cnn näitavad nihukest ilma, et seda üull ei oleks osanud oodata. Max 28 kraadi sooja ja Scattered T-Storms. Kuigi olen seal ennem käinud, aint veebruaris, siis olid ilmad küll väga ok, kui sadas,siis aint ööse.

Ette tänades,

Roby

28 kraadi on ju väga hea olemine.

Olin ise eelmine nädal Phuketis ja ei olnud ilmal häda midagi. Päike piilus pilvede vahelt, vahepeal sadas, siis oli jälle soe. See sealne 28 on pigem õhtune temperatuur kui päevane. Siis on soe ja niiske ja päike imeb ennast su naha alla ka läbi pilvekatte. Ära muretse üldse selle pärast.

Tai osas ei soovita üldse ilmateadet vaadata. Isegi kui päevas pool tunnikest sajab, on ilmateate pildi peal kohe hunnik piisku ja välgunooli.Ja kui tund tagasi sadas paduvihma, siis võib täiesti vabalt juhtuda, et tunni pärast pole taevas ühtegi pilve ...aga väga vabalt võib ka sadada paar tundi jutti ja võib ka olla pilves ja mitte sadada. Ei tasu muretseda, ise tulin just, olime keset vihmaperioodi. Midagi ei jää tegemata ja reeglina ikka väga pikalt ei saja ja päike võtab ka lauspilvisusega ja isegi sirmi all istudes. Ja uskuge, pilvine ilm tais on palju meeldivam, kui näiteks aprillis, + 45 pidevalt !!

olin viimased 5 p2eva phuketis, sai nii p2ikest kui vihma. Hommikul on pilvine ja vines, siis 11 paiku natuke pilvede vahelt paistab p2ikest, siis kuskil kella 4 ja 6 vahel enamasti sadas kuni paar tundi, aegajalt ka p2ris tugevalt, ent vihm oli soe. Ja 6htud on enamasti juba ilma vihmata. P2ike k6rvetas nina 2ra kyll, kuigi p2ris ilma pilvedeta ei ole p2ikest n2inud. Krabis hetkel samamoodi.

Olin ka eelmine nädal Phuketis ja tõesti oli nii,et ilmateada näitas terve nädala äikesetorme,aga tegelikult sadas terve päeva vihma ainult 1-l päeval, teistel päevadel oli mõnus rannailm ,ehkki õhtuti tuli ka mõni sooja vihma sahmakas. Hoia vihmakeep kotis ja naudi puhkust - väike vihm teeb ainult õhu puhtamaks.

olime seal kuni 10-nda nov. ja sadas praktiliselt iga päev ja kui ei sadanud,siis oli pilves. rannas sai oldud 2 nädala jooksul täpselt 3 korda ja 2 t, sest pilvi päevitada küll ei viitsinud. meil elavad tuttavad seal ja ütlesid, et nad ei mäleta, et oleks nii palju järjest sadanud. kui tuleb idatuul, siis ilm muutub kõrghooaja ilmaks. seni kuni meie seal olime, oli tuul igalt poolt mujalt kui idast. sukelduda oli ka veits vilets, sest lainetust oli pinnal ja eimene nädal oli ka päris suur tuul, nii et üldse ei saanud sukelduma ja meri on hall ka pinna all, kui päikest pole. kuid ka pilvealune päike võtab ja jume saime peale, kuid päikesekreemi küll vaja ei läinud

Vaadates ilmaennustusi Pattaya kohta, tundub et lauspäikesega ilma seal nagu polekski,kogu aeg on pilves, või osaliselt pilves. Vaadates teiste reisifotosid Taist, tundub ka nendel olema pidevalt selline kergelt pilvealune ilm. Kas selline ongi tüüpiline ilm Tais? Ka jaanuar-veebruar?

Mina käisin vihmaperioodi lõpus ja siis oli valdavalt pilvealune ilm. Kuid usu mind pilvealune ilm on hulga parem kui selge taevas päiksega.

Millal võib ilmaga rohkem vedada väljaspool tipphooaega? November või märts? Suurt lainetust ei tahaks. Kas vihmakeepi on tõesti vaja? Kas märja T-särgiga hakkab novembris külm?

Meie oleme läinud 2 aastat novembri lõpus, just siis kui vihmaperiood on lõppenud. Mõned päevad on pilvised olnud ja siis tuleb päike välja. Arvan, et november on parem, kuna siis on loodus veel ilus, märtsis on suur kuumus üle käinud ja loodus ära kuivanud. Ja külm ei hakka ka märja T-särgiga!

Olen Tais ja teistes Kagu-Aasia riikides olnud märtsis. Vihma ei olnud ja oli mõnusalt palav. Oleneb, kellele mis meeldib. Mulle oli märts väga OK:)

Ma olen Tais juba 9 kuud ja minu jaosk on ilm suht ühesugune kogu aeg, välja arvatud sept. ja okt. kus tuleb vahel vihma. Aastavahetusel läheb ka alla 30. Aga Phuket on nii kaugel lõunas, et seal pole üldse vahet millal minna. Aga seal on vihma tihedamini ja ka suvalisel kuul.

Tai

Kas septembris on mötet Taisse minna vöi on vihma hooaeg ja kui on, siis kuhu piirkonda. Tänan.