Ilusaid järveäärseid paiku.

Tere,

Sooviks minna mõne nädalapärast Soome loodusrüppe. Siiani piirdunud vaid linnastatud asulatega. Kas keegi oskab soovitada mõnd ilusat järveäärset paika kus 2-3 päeva veeta. Ning kuidas on lood telkimisega, et kas lubaatakse igalepoole telk panna või mitte. Või on Soomes ka olemas mingid metsavalitsuse majakesed (nagu eestis on RMK-l). Ja kuidas kalastamisega on... et kui tahaks paar kala püüda kohapeal söömiseks, kas siis peab kuskilt mingi loa ka hankima?

Hea oleks kui oleks olemas ka ligipääs autoga või siis oleks mingi parkimise võimalus, et siis jala edasi minna.

Tänud info eest.

Targem on minna kuhugi rahvusparki n. Repovesi 150km Helsinkist, seal on spets lõkke kohad, autoparkalad sissepääsu juures jne. Ja muidu ka väga ilus koht, kõrged kaljud, järved. Saad telkida ja lõket teha. Kevadel pole vast ka liiga palju matkajaid. Ega sellist vaba järveäärset nii lihtne leida polegi kui just pealinnast 500 kiltsi kaugemale ei viitsi sõita. Reeglina lõpeb iga tee järve äärde mingi mökiga = eramaa. Telkida võib, aga lõket teha ei tohi, kala võib püüda ilma loata vaid käsiõngega ja nendel veekogudel, millele pole mingit spets maksu kehtestatud. Iseenesest on Saima järvistu (250km Helsinkist)väga ilus koht aga vaba randa pole märganud, kuigi olen järvele mitu ringi peale teinud. Puumala ja Mikkeli vahel on üldkasutatav= telkimisloaga rand. Nimi oli vist Hiekaranta. Helsinkist vast 350 km.

0
0

Mitte-eramaa radu ja järvi võid ka sellelt saidilt leida: www.luontoon.fi.

0
0

Tänud!! Ma usun, et lähen vaatan need kohad mingi aeg üle. Tahaks jah telkida ja mõnuslat grillida ja aega veeta.

0
0

Helsingist u tunni kaugusel Turu suunda on piltilus Lohjanjärvi ja Karkali looduspark. Info selle kohta leidub Magistritydruku lingilt.

0
0

http://www.visitfinland.com/w5/index.nsf/(pages)/Visit_Finland_Home Vanasti oli see ka eesti keeles. Seal täpselt kirjas mis lubatud ja kuidas põhjanaabrite juures tavad ja kombed. Austusega suhtutakse nii inimestesse kui loodusesse, seda oluliselt rohkem kui meil tavaks. Kehtib igameheõigus, ka üheks ööks telkimisel. Kui soovite rohkem tuleb üles otsida maaomanik ja luba saada. Ei ronita teistele õue ja alale mis tõkestatud või märgiga tähistatud. Lõket ei tehta kui pole spets.kohta. Kõik mis kaasa tuuakse võetakse lahkudes ka kaasa. Aastaid suvel Soome trett tehtud. Pea iga kord ka mõni öö kusagil järve ääres metsikult telkides mööda saadetud ja ühtegi korda mingit probleemi tekkinud pole. Omal toiduvalmistamiseks kaasas alati priimus v. gaasipliit, viimane grillalusega, julgen soovitada.

0
0

Kõige parem telkida kuskil kämpingu juures. maksab üldjuhul ca 5 € ning selle raha eest lubatakse mõndades kohtades ka paati kasutada ning saab pesemas käia.

0
0

Helsingi lähedal umbes 40-50 km raadiuses asub Nuuksio looduspark. Telkimine täiesti tasuta, ilusad järved, matkarajad, grillimiskohad, lõkkepuud jne. Olime mõned aastad tagasi seal nii, et telgi jätsime 2 päevaks ilma valveta. Õhtul naastes oli kõik endiselt alles. Ühel ööl häiris kahjuks lähedal pidu pidavate soomlaste lärm.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased