India- Andmani saared (ja Mumbai) lastega

Tere!

Teen natuke eeltööd reisiks, aga Eesti foorumites ikka jube vähe infot. On keegi paari viimase aasta jooksul Andamani saari külastanud?

Olen haaranud, et Port Blairis tasuks 1-3 päeva viibida, aga kuhu ja kauaks edasi uudistada? Kuna kaasa tulevad väikesed lapsed, siis 8h laevasõitu ei tundu väga kutsuv. Vanematest teemadest loen ka seda, et paljud majutuskohad ei ole Bookingus- on endiselt nii? Majutuskohtade hinnad väga erinevad- on hästi kallid ja kahtlaselt soodsad. Saan aru, et need soodsad võivad mitte vastata ühe keskmise turisti nõudmistele ja eriti just laste pärast tahaks korralikku õõbimist- on kellelgi positiivne kogemus mõne sealse hotelliga ja julgeks meile soovitada?

Indiasse jõudes oleme ühe täis päeva Mumbais, kuna vaatamisväärsusi ja tegemist oleks seal küll ja veel, siis ehk keegi on väikeste lastega käinud ja oskab soovitada just neid paari tegevust, mis tasuks lastega KINDLASTI teha- ka siia kuluks üks hea ööbimissoovitus ära. :)

Tänud abi eest!

Ehkki mu reisikogemus Andamanidele jääb kuskil 8 aasta tagusesse aega, siis vaevalt seal väga palju muutunud on.

Mainstream turismindus toimub Andamanidel suures osas kolmes kohas. Esiteks siis Andamanide väravas Port Blairis, kus asub lennujaam ja sadam praamidele. Teiseks ja kolmandaks on üksteise lähedal asuvad Havelock ja Neill kuhu saab ainult laevadega. Me sõitsime kohaliku praamiga ning sõit Havelockile võis kesta kuskil 4-5h. Havelockilt Neilile võttis aega ehk mingi tunnike. Juttude järgi on seal ka olemas mingid kiirpaadid, aga sel hetkel ma neid ei leidnud.

Majutusest: Port Blairis on enamus turistidele mõeldud majutustest olemas ka erinevates hotellide hinnavõrdlusportaalides, aga teistes turismist elatuvatel saartel Havelockil ning Neillil leiab kohapealt palju majutusasutusi, mis portaalides üleval pole.

Väikeste lastega Andamanidele minek on omamoodi väljakutse kuna see pole päris tavapärane turismisihtkoht ja nagu India puhul tavaks, kõik võtab aega ja ootamine on osa reisist. Lastega reisides võiks srvestada ka sellega, et Havelockil ning Neillil on arstiabi kättesaadavus piiratud.

5
0

Vene keele oskuse korral on ehk abiks nende reisifoorum. Näiteks üks lugu 2017 aastast

https://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=231&t=312584

1
0

Aitäh vastanutele! :)

Ehk on veel kellelgi soovitusi?

Pole ammu reisinud sellisesse kohta, millest nii vähe tean, aga just tuli sooduspakkumine Andamanile ja ehk on kellelegi veel abiks otsustamisel, et paljud värskemad blogid on youtube'is hoopis üleval.

https://youtu.be/m4hunhlBhnU

Näiteks seal on mitu asjalikku soovitust, mida meelde jätta.

0
0

Hotellide kohapealt ehk seda, et miskipärast ei saa enam Euroopast India enda OTA-dest broneerida. Näiteks MakeMyTrip-is oli ikka valikut kõvasti rohkem. Teine asi mida tähele tuleks panna on see, et Indialased armastavad hirmsasti Photoshoppida. Enne broneerimist tuleks Tripadvisorist näiteks üle vaadata millised toad tegelikult on ja võimalusel milline on ümbruskond.

4
0

isaac tõi õige punkti - India on Photoshopi paradiis, endalgi juhtunud et pildil keset teeistandust asuv hotell on tegelikkuses ridamaja tolmuse tee ääres.

Makemytripi ja Goibibo hotelle saab broneerida küll, piisab kui mõni India VPN alla tõmmata, ise kasutan Androidis 'Indian VPN', lülitan sisse ja Makemytrip tuleb kohe lahti.

Teema mind huvitab, kuna sain jõuluaja kohta soodsad India piletid (Turkish Tallinnast Delhisse, väljalend 26.12, 650€ koos pagasiga), sealt Darjeeling ja Kalkutta, aga siis küsimärk et kas Andaman, Goa, Kerala vms? Andaman oleks kena, samas ta üsna kaugel, ühendused India kohta suht kallid, midagi väga erilist vaadata pole ja hotellid ka kuidagi väga ei kõneta. Ühesõnaga mõtlen veel, kuhu Kalkuttast edasi. Üks põnev idee on Lakshadweep, põhimõtteliselt trobikond laide Araabia meres, kuhu Kochist paaripäevaseid kruiise tehakse: https://lakshadweep.gov.in/tourism/tourist-packages/

2
0

Ma ei tea kuidas praegu, aga kuna pangakaart on Euroopa oma, siis ei läinud maksed ikka läbi. Aga kõige paremad pakkumised Makemytripis olid promokoodidega ja kohe makstes. Endale ja perele meeldis Kerala väga. Kochi mulle mingit muljet ei avaldanud, suva India linn, aga kui hakata sealt allapoole sõitma läheb suht ruttu paremaks. Trivandrum on India kohta väga puhas linn ja minu üllatuseks isegi enamvähem korraliku rannaga.Varkala ja Kovalami hotellid tuleks aastavahetuseks varakult broneerida, sellel ajal on seal ka palju siseturiste.

2
0

@isaac, tuleb proovida eri variante, vahel läheb õnneks. Nt 2019 sain kasutada Paypali, panin aadressiks esimese öö India hotelli ja töötas. Praegu MMT peal katsetama ei hakanud, aga nt rongipiletite ostmiseks sobib 12go.asia, kus nii PayPal kui Google Pay väikese lisatasu (ca 0.20 €) eest töötavad.

@KaroliP kui veel pileteid ära võtnud ei ole, siis võta esmalt Delhi ja/või Mumbai piletid ja vali riigisisene sihtkoht hiljem. Minu soovitus oleks ka pigem Kerala, kus lastega oleks ehk rohkem teha

1
0

Palju head infot, aitäh!

Me ostsime piletid ära, rabasime ka Turkishi sooduka ajal ja neid küll koguaeg muudetakse, aga ehk ikka õnnestub minna. Jätsime endale ainult päeva Mumbaisse, aga vähemalt need siselennud päris nii kallid ei olnud- kui tundub, et igav hakkab, saame edasi mõelda-muutusi teha. Samas ega meil palju soove ei olegi- suvi Eestis pole päris see olnud ja paar nädalat rannas liivalosse ehitada ja krevette süüa kõlab imeliselt. Loodetavasti krokodill ära ei söö ja malaariat ei saa lihtsalt :)

0
0

Olen Buldoozaga nõus, väiksemate lastega Mumbai+ kohe Andaman on üsna suur väljakutse. See pole mingi Tai saar.Mu tol ajal 5a. tütar talus normaalselt toitu,nii et põhja alt ära ei löönud, aga sai mingi putuka käest hammustada nii et terve jalg paistetas korralikult üles.

4
0

Ma olen Andamanidel käinud lausa kaks korda - oleme seal ka andresk-ga kohtunud :) Minu tripid sinna jäävad ka pigem veidi kaugemasse minevikku, seega asjad võivad olla muutunud.

Lastega pole ma seal käinud - aga kindlasti sõltub palju sellest, kui vanad lapsed on ja mis neid huvitab. Endale nt on olnud põnev vesilennukiga lend Havelockilt Port Blair'i. Port Blairi lähedal paiknev mahajäetud ehitustega saar oli ka väga huvitav.

Havelock ja Neil island on siiski puhtalt rannapuhkuse sihtkohad. Kindlasti saab seal snorgeldada - aga vähemalt 8-9a tagasi olid korallid saarestiku ümber haigestunud (coral bleaching), mistõttu kuuldavasti ei olnud sukeldumine seal tol ajal just eriti huvitav. Ma lõpuks sukeldumas seal ei käinudki, aga kui praegu satuks - kindlasti läheks.

Havelockil oli ühe tädikese putka, kus tädike tegi maailma parimat, absoluutselt hämmastavalt head mangosmuutit. Me käisime seal 3x päevas :)

Laias laastus pead arvestama, et Andamanid on pigem siseturismile suunatud, ja pole klassikaline turismisihtkoht.

Mulle igatahes väga meeldis. Aga see sõltub sinu ja su laste ootustest, reisihuvidest jne. (Siinkohal tervitan sügavalt Prantsuse Gujaana vihmametsast - mis kindlasti pole samuti klassikaline reisisihtkoht, aga mulle meeldib :) )

3
0

Mumbai väikeste lastega on ekstreemne. Lastele pole seal mingit tegevust. Kui sõidate ainult taksoga ja elate kallites basseinidega hotellides siis veel. Rongiga ei saa üldse sõita lastega. Meil oli pidevalt tegu, et saaks rongist õiges peatuses maha. Täiskasvanud mees ei suuda läbi inimeste massi end läbi suruda. On küll naiste vagunid, kuhu lapsed saavad ka, aga sealgi nägin rüselust. Ma rangelt ei soovita Mumbaid väikeste lastega!!!

4
0

Mumbai väikeste lastega on tehtav, kui võtta juhiga takso. Indias on see päris levinud, pakkujaid leiab guugeldades 'mumbai sightseeing taxi', takso hind peaks 8h ja 80 km eest olema ca 2200 INR ehk 25€, näiteks https://www.mumbaicabs.in/fullday-car-hire-mumbai.html# vaata enne järgi et mis võiks lapsi huvitada, vali 2-3 kohta välja, telli takso lennujaama ning lase tal nendesse kohtadesse viia. Lõpuks hotelli või lennujaama tagasi. Mingit ühistranspordiga liikumist pole vaja, see tõesti liig ekstreem.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased