Indoneesia ja viisavaba sisenemine

Kas kellelgi on kogemusi: kui lennata Jakartasse ja sealt kohe edasi Yogyakartasse, siis kas viisa saamiseks peaksin Jakarta kaudu nn riiki sisenema või saab viisavabalt ka läbi Yogyakarta siseneda? Olen aru saanud, et viisavabadus kehtib vaid teatud lennujaamade kaudu sisenemisele.

Mismoodi sa viisavabalt viisa saamiseks sisened?

Vaata seda, lubatust sisenemispunktid seal kirjas. Ei tea täpselt, kuidas Indoneesias on, aga üldjuhul tuleb immigratsioonitoimingud läbida esimeses peatuses. Viisavabalt saab olla kuni 30 päeva, kui soovid kauemaks jääda, pead tegema Visa on Arrival.

Jah, Jakarta lennujaamas siseriiklikule lennule pääsemiseks pead läbi käima sealsest immigratsioonist, kus saad selle tasuta viisa. Vaata ainult, et valesse st tasulisse järjekorda ei lähe.

Tõesti on väga lihtne tasulise viisa järjekorda minna, ise tegin ka seda teadmatusest.


Jäta kahe lennu vahele piisavalt aega, et immigratsioon läbida.

Edu Borobuduri ja Prambanani külastamisel!

Mingit viisat ei väljastata, lüüakse lihtsalt riiki sisenemise tempel passi ja oledki riigis. Siselendude terminali minekuks tuleb kasutada bussi või taksot, päris kaugel teine.. Tee endale terminali numbrid selgeks, millisesse sa saabud ja millisest läheb kohalik lend. Ise kasutasin taksot, ei viitsinud bussi otsima hakata.

No sa võid ju ise nimetada seda templit kuidas tahad, aga ametlikult on see siiski "free visa stamp".

Minu templid ütlevad küll "visa exemption".

Indoneesias on Eesti passiga ametlikult 30 päeva viisavaba ja mitte tasuta viisa. Seega tempel jah visa exemption ja mitte free visa vms.

Põhimõtteliselt vahet muidugi ei ole.

Kuulasin (soome)  raadiot ja anti teada, et Indoneesia on nõudeid passide väljanägemisele järjekordselt karmistanud. Näraka passiga (määrdunud, mõnelt lehelt tükk väljas sms) pole lubatud üle piiri tulla. See on ka mõnedel Soome reisifirmadel kodulehel kirjas, et pass peab olema "hea väljanägemisega". 


Neile, kes pidevalt sealkandis liiguvad võib-olla ammu teada info? 

Kui passi lehtedelt on tükid väljas, ei üritaks ma sellega ühtegi riiki siseneda, vaid vahetaks uue vastu.