Indoneesia reisikava

Suur maa, palju valikuid aga vähe aega on põhjuseks, et ei oska otsustada. Plaanis Singapurist lennata Indoneesiasse. Aeg on paraku piiratud max 10 päevaga. Olen läbi lugenud suure koguse reisikirju, kuid otsus sihtkohtade osas on jätkuvalt langetamata. Sooviks näha nii kultuuri, loodust kui ka nautida rannamõnusid. Kas Jakartasse üldse minna? Kas üheks sihtpunktiks võiks olla Yogiakarta? Balit püüaks võimalusel vältida.

Kas teadjad inimesed oskavad anda sihtkoha soovitusi? Ette tänades.

Mis plaan on, kas kultuur või puhkus? Selle ajaga suurt ei jõua jah.

Jakartal ei ole mõtet. Yogias tegevust jätkub, kohapeal on valida odavaid tuure ümbrusesse. Meie valik oli Bromo vulkaaniala-2p, Borobudur ja Prambanan-1p,lisaks linn ise. Ülejäänud aeg kas rannapuhkus või läänepoolsed kenad ja põnevad loodusalad.

Plaanis on pigem kultuur ja loodus. Päevitaja ei ole, kuid paar korda mõnusal rannal vedeleda oleks hea. Sooviks muidugi paljusid ja erinevaid piirkondi väisata, kuid aeg paneb piirid. Komodo oleks ju ka vaffa. to Tera - saan aru, et olid Yogya piirkonnas? Kaugele sealt rannad jäävad?

Meil randade jaoks aega ei jäänud, kuid otse lõunasse peaks olema "mustad liivad" ca 30 km ja Yogiast edelasse 165 km Pangandaran- jutu järgi idülliline suvituskoht. Üldiselt sõitsime alates Bogorist kuni Yogiani (Bromoni) mööda väiksemaid linnu ja põnevaid kohti.

Miks Sa Balit pelgad, kas kõrvus kellegi arvamus, et see liiga turistikas? Kui see Su esimene Indoneesia trip ja 'sooviks näha nii kultuuri, loodust kui ka nautida rannamõnusid', siis just Bali saar on minu arvates see koht, kus need kolm komponenti 10(!) päevaga ilma suurema rapsimiseta kätte saad. Ei pea ju ilmtingimata minema kõige rahvaohkematesse kohtadesse. Liida sellel veel Bali kagukülje all olev Nusa Lembongan paariks päevaks ja Su soovid saavad täidetud. Kui veel rohkem siputada tahad, võta plaani ka Komodo või Rinca. Lisaks on mitmetel lennufirmadel otselennud Singapuri ja Bali vahel. Kui huvi on, siis siin minu Indoneesia kogemused piltide kujul http://kaidohaagen.com/gallery_291705.html

Yogyakarta. ca 4 päeva: Borobudur ja Prambanan templid, Sultani palee ja Water Palace, linn, elu. Võib minna ka vulkaani vaatama.. . Elu odav, turistidele palju võimalusi loodud.. Loe: www.yogyes.com Hotell keset linna, Sultani paleest 10 min jalutuskäigu kaugusel: http://www.yogyes.com/en/yogyakarta-hotel/budget/duta-garden/

Siis lennukiga Balile, võta näiteks see hotell , sa ei kahetse: http://www.booking.com/hotel/id/puri-santrian.en.html?aid=311984;label=puri-santrian-sOjUqEo3DUysb9PDX0q6lwS6392174473:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;ws=&gclid=COO4rZ3-_rMCFbB3cAodiB8Akg

Mine ka üheks ööks põhja-Balile, Lovinasse, hommikul kalapaadiga delfiine vaatlema. Tagsiteel külasta "Temple on the lake" ja "Temple on te sea" (Tanah Lot) http://www.tanahlot.net/home/

saad põneva reisi!

Suured tänud! Kas ma just Balit pelgan aga loetu põhjal tekkinud überturistikas mulje tekitab tõesti vastakaid emotsioone. Aga nii palju kui ka ei otsi, jõuan lõpuks ikka ringiga Balile tagasi. Hetkel üks alternatiiv on Semarang ja sealt bussiga Yogykartasse.

Jakartast hoia eemale. Mul oli endal natukene aega tagasi sama küsimus. Nüüd käidud ja julgen Jakartat soovitada vaid siis kui lennukit vahetama pead. Ööbimiseks vali siis hotell Amaris(lennujaama lähedal).

Bali - nii ja naa. Mägede piirkond keset Balit on väärt kulgemist. Candikuning´s on VÄGA ilus järveäärne park koos templi ja puhta ja korras aiaga. Taamal on mäed, pilved ripuvad templi taga järve kohal....ilus idüll. Linnas sees on ka megasuur "botaanikaaed". Botaanikast on asi kaugel aga see maa-ala on tõepoolest tohutu, pigem selline suuuuuurte muruväljakute ja mõnusate puhkealadega arboreetikum. Kui ikka sellest liiklusest, ummikutest ja mustast õhust kõrini saab, siis on see hetkeks tõeline paradiis. Kohalikud kasutavad seda kohta ka usinalt. Turiste oli millegipärast napilt. Kliima on mägedes meile paras, öösel pole konditsioneeri vaja. Ilusad vaated, roheline jne. Ubud meeldis mulle ka. Mitte, et just vaimustunud oleksin aga Bali linnadest kõige nauditavam. Palju kohvikuid, mõnusaid kodumajutusi. Linna piiril(teisel pool ahvimetsa on paar matkarada mis kulgevad riisiterrasside vahel. Väga, väga nauditavad rajad.

Valge liivaga rannad leiad vaid kagu - lõuna - edela piirkondadest. Mujal on must liiv. Lovinast hoia eemale! Räpane rand, VÄGA intensiivne müügitöö(praegu on madalhooaeg). See delfiinide vaatlemine näeb välja pigem nii, et toimub delfiinijaht. Kui vähegi loomasõber oled, siis hakkab valus.

Kuta tähendab seda, et oled sattunud suurlinna. Tallinn on selle kõrval agul. Kui tahad šopata ja pidutseda, sekka ka pisut rannas vedeleda, siis ehk küll aga kui juba nii kaugele üldse rännata, siis tahaks ikka teistmoodi tegelikkust. Vähemalt minu leksikas. Permuteran´s(loodeosas) on suhteliselt normaalne rand.

Mul hakkas Balil kitsas. Sõna otseses mõttes. Rahvastiku/rollerite tihedus on USKUMATU. Ummikud, ummikud ja veel ummikuid. Kõikide ümbruskondade vabad töötud hinged suruvad ennast Balile lootuses seal tööd saada ja kanda kinnitada. 33. kilomeetri läbimiseks läheb aega üle tunni. Kellaajad ei mängi mingit rolli, ummikud on kõikjal ja kogu aeg.

Amed´i piirkond on ka rannaleboks hea valik. Seal on küll must rannaliiv ja põrgukuumus(ega seal ilmaasjate soola mereveest ei tehta)aga loodus on ilus ja hotellid on hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Amed´s soovitan: http://www.booking.com/hotel/id/solaluna-beach-homestay.en.html

Eestlase ettekujutus puhkusest on tavaliselt rahu, vaikus, puhtad hingamisteed ja päevitunud jume. Balilt saad vaid viimase.:)