Internet Phuketis

Tere! 

Sõidan esimest korda Taisse Phuketile ning sooviks teada, kuidas seal on internetiühendusega? Reisil olles on vaja paar päeva tööd teha ning videokoosolekutel osaleda ja mõtlen, et kas seal on enam-vähem igal pool selleks piisavalt hea internet? Või oskab keegi äkki soovitada mõnda hotelli, kus on ise käinud ja on väga hea wifi ühendus? Eestlased on vist pigem harjunud väga kiire internetiga ja kui mõnel hotellil on kirjas, et neil on high-speed wifi, siis see vist ei pruugi alati meie kriteeriumitele vastata.

Või peaks ostma telefoni kaardi sealt ja siis jagama hotspoti?

Mina ütleksin, et Phuketi saar on isegi Eestis mööda läinud oma 5G võrguga. Hetkel on Phuket juba 80% ulatuses sellega kaetud.

Kui tahad kohaliku sim kaarti, siis soovitan AIS, kuna nendel on kõige suurem leviala kogu Tais.

2
0

Nagu mujal vähejõukas Aasias, wifi ja optiline kaabel pole seal eriti levinud ja internet tähendab mobiilset internetti. 

Hotellide wifi on reeglina aeglasem ja katkevam kui mobiilne internet, seega mõttekas on igal juhul võtta see ja tekitada hotspot.

Ega enamikesse hotellidesse ka mingi optiline kaabel ei tule, levitavad samamoodi mobiilset netti seal klientidele. Kvaliteet sõltub toa asukohast ja sellistest asjadest ennekõike.

1
0

Siit näeb tüüpilisi pakette, igal pool mõne minutiga ostetav.

https://www.truemoveh-thailandsim.com/

Enamikel SIMidel on reegel, et Messenger, Facebook, Skype, Whatsapp jne ei võta interneti andmemahtu ja et nende kaudu tehtavad videokõned jne on n-ö tasuta.

1
0

Endal ka AIS kaart sees.Tõõtab väga hästi.30päeva kaarti eest küsiti esinduses 350 kohalikku.

1
0

WiFi on Phuketis korralik paremates hotellides, mujal on nii ja naa. Osta Phuketi lennujaamas SIM kaart, suht odav, pole vaja muretseda ja ühendus kõikjal olemas.

1
0

@ improved

Ma tean, et sõnumite saatmine sellistes äppides on enamikul juhul turistipaketis tasuta. Küll aga ma ei ole sugugi kindel selles, et nii kõned kui ka videokõned on tasuta.

Näiteks, kui võtad lahti sellesama lehekülje, mille lingi sa andsid ja avad paketi kirjelduse lõpus "Terms and Conditions", siis allapoole kerides tuleb kõikide suhtlusäppide kohta selline jutt:

Service Limitations of Free use of Applications

Functions not participating in this promotion:

Check-in / Location / Games

Live

Free call / Video call

Links to other pages / Locations

Notification (Whatsapp)

Location tweet (Twitter)

TikTokil on eriti pikk piirangute rida jne.

0
0

Ma pole juba 6 aastat Tais uut SIM'i hankinud (kasutan AIS lepingulist) ega ei ole seetõttu praeguse olukorraga eriti kursis. Aga igatahes varem pidi väga tähelepanelikult jälgima, mida nimelt sulle müüakse.

Täiskiiruse saamiseks pidi kindlasti paketi nimetuses sisalduma kas "Maximum Speed" või "Max Speed". Muudel juhtudel oli tegemist piiratud kiirusega paketiga (nt. 4 Mbps). Non-Stop Internet tähendas seda, et pärast väikeses kirjas olnud andmemahu ärakasutamist hakkas internet venima nagu tatt kiirusel 384Kbps (0,384 Mbps). Nägin isegi sellist paketti, kus 30-päevase "Unlimited speed" paketi puhul 15-ndal päeval interneti kiirus kukkus maa lähedale ja sinna jäigi kuni kuu lõpuni.

Võimalik, et nüüd on olukord muutunud aga soovitaksin kriitiliselt suhtuda turistidele mõeldud kaartidesse ja tähelepanelikult enne ostu uurida, mida täpselt oma raha eest saate.

1
0

Just tulin ja oskan konkreetselt kahte hotelli soovitada. Kata ranna lähedal Blu Pine Villa & Pool Access ja Patongi vahetus läheduses Phuket Marriott Resort & Spa. Mõlemil väga korralik internet toas ja territooriumil. Ei mäleta, kummas mõõtsin - kui numbrid ikka üle 100 lähevad, ma kodus võin sellest ainult unistada. Selles mõttes, et meil tuleks sama taseme eest päris palju raha välja käia. Aga hotelli tutvustustes kirjas, kas toas internet toimib. Lähedased juba pikalt Tais, teevad kaugtööd hotellide interneti peal, pole kuulnud, et probleeme oleks.

0
0

Phuketi lennujaamas on võimalik sim osta ka praegu või sõidutatakse kohe hotelli ära?

0
0

Saab praegu Phuketi lennujaamas sees enne testimist osta. Tõesti, operaatorit ei mäleta, aga 5 GB oli üsna odav ja töötas probleemideta nii Phuketis kui Khao Lakis.

0
0

Keegi eSim ka proovinud on ja oskab midagi soovitada?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased