Ischgl mäeolud-pilet ja majutus

Tere,

jaanuari lõpus plaanis 5-7 pealise kambaga Austriasse Ischgl suusakeskusesse minna. Ehk on siin kedagi, kes seal varasemalt käinud ja oskab soovitusi jagada mõnes küsimuses:

  1. Uurides mäepiletite hindasid jäi silma, et pakutakse kahte suusapassi: SILVRETTA SKI PASS (€273.50) ja VIP SKI PASS (€233.00)Tegemist siis 6.päevaste passidega. Saan aru, et soetades Silvretta ski passi saab lisaks Ischgl/Samnaun keskustele sõita ka Galtür, Kappl and See keskustes. Aga kas on mõtet? Mäe kaarti vaadates on Iscghl piisavalt suur ja 6. päevaks enam kui küll?

  2. Suurem osa sõidavad meil offpistet ja rajad väga ei tõmba, seega offpiste võimalus on kohustuslik. Oleme kuulnud, et Ischgl on väga ülerahvastatud ja puudri-olud praktiliselt puuduvad Kas on ka nii?

  3. Enne kui sukeldun internetiavarustesse majutust otsima on ehk kellelgi kohe soovitada apartmenti? Võiks olla jalutuskäigu kaugusel keskusest (suurematest suusaliftidest), köögi ja võimalusel saunaga. Või teab keegi mingit kohaliku kodulehekülge, kus kodumajutust pakutakse.

Absoluutselt igasuguse info eest juba ette tänulik :)

  1. Kui ei ole just väga sportlikud ja nõudlikud suusatajad, siis piisab Ishcgl / Samnaunist rohkem kui küll - tegemist on ikka suure kuurortiga, lisaks peab arvestama, et Šveitsi poolele minek / tulek võtab päevast jupi aega ära. Küll aga on nad mõlemad üsna rahvast täis, s.h ka jaanuari lõpus - selles mõttes on kõrvalmägedel kindlasti rahulikum.

  2. Kuivõrd ise ei tegele, siis vaid silma järgi hinnates - võrreldes mõne teise kuurortiga on seal offpiste sõitu kindlasti vähem näha - eeldan, et see on tingitud kehvematest võimalustest. Rahvast on muidugi palju, eriti tüüti on õhtupoole Samnaunst tagasitulek.

  3. Olen ise olnud http://www.gradiva.at/, julgen soovitada. Aga nagu kõik Ischglis sees olevad asjad - kallivõitu. Soovitud näitajatega korteri eest (6-7 inimest) arvestage jaanuarilõpus vähemalt ca 2500-3000 euri nädal. Kindlasti eesldab see magamist ka läbikäidavas toas ning üldiselt magamist 2-kohalistest vooditest (s.t DBL on Austrias reegliks). Odavam majutus algab mitmed head kilomeetrid väljapool Ischglit.

vt ka http://www.trip.ee/content/austria-suusakuurortite-majutus.html

  1. www.ida-ischgl.at. Asula servas, 10 minutit liftini. Suusakapid lifti juures, pole vaja majja tassida. Iga päev soome- ja aurusaun, mõnus konte kuumutada peale mäel rassimist.

Aitäh vastuste eest. Hakkasin ka juba St Antoni ja Myrhofenisse majutust otsima. Eks lähiajal peab otsustama, kuhu ja mis.

Ei usu, et seal paksult rahvast on, suur kuurort ja jaanuar ka veel... Olime eelmisel aastal märtsis St.Antonis ja nt Lech-Warthi pool oli seal ikka väga-väga laialt ruumi. Majutusega tasub kindlasti juba tegeleda, sest ilmselt on Teil ka hind oluline. Ise olen kasutanud seda kodukat http://www.homeaway.co.uk/

40 EURi kuuele päevale lisaks juurde on nii väike vahe. Pigem on see võimalus minna kuskile sinna nõlvale, kus on vähem rahvast. Tobe on ühel hetkel alla jõudes avastada, et oih, ma ei saagi selle tõstukiga üles. Kõik Austria kuurortid on suured. Seal polegi sellist kohta, kus oleks vähe rahvast... Suuremad puudri võimalused on siiski jah St Antonis. Eelpoolmainijatel õigus- sellises kohas sellistel tingimustel käid appartemendi eest välja nädalas 3-4 tonni. Samas 5-6 kilti eemal saad öömaja kätte 1000-1500 eest. Kui 40 euri piletina on liiga palju maksta, siis 1500 ööbimise eest on ikka selline raha,mida ma küll üldse pole nõus välja käima. Pigem elan kaugemal. Mõned lingid, kust saaks leida ööbimist: http://www.bergfex.com/ischgl/unterkuenfte/ www.Booking.com

https://www.interhome.com/austria/

Mujal külades: Galtür, Kappl and See; on majutus tunduvalt odavam kui Ischglis endas. Suusabussid sõidavad tasuta külade vahel piisavalt tihti nii hommikul kui õhtul. Off-piste oleneb väga palju lumeoludest, kui piisavalt lund ei ole, siis osad pikemad offid, mis tulevad Ischgli ülevalt mööda kõrvalorgusid alla külla, on lihtsalt rohumaad madalamal. Galtüris on super ilus vaade veehoidlale ja ka täitsa kesktasemel offi (üks eriti lahe looduslik pipe, kus sai ka kahjuks luumurru ära nähtud), paljud off'i nõlvad, aga olid kivised ja oleks tahtnud veits paksemalt lumekatet. Galtür on võrdlemisi madal.

NB1! kaardimakstega on mingi jama seal, ainult Master deebet sobib. Visa ja Maestrot ei tunnistanud ükski pood, ega suusapassi müügikoht. Õnneks meil seltskonnas üks inimene oli Mastercardi omanik. Afterski jaoks võtke sularaha.

NB2! Sveitsi poolele sõitke seljakotiga, alko (gin,rum etc) on väga odav seal.

Selle viimase soovituse kohta ütlen seda, et Samnaunist tagasi ülesse jõudes puistatakse seljakotid Austria tolli poolt tihti läbi. Seega tasub jälgida, et palju ja mida tuuakse. Märtsis sai Kapplis peatutud. Kuna oli auto siis polnud probleeme Ischglise saamisega. Nädalaga sai käidud nii nii Kapplis, Ischglis kui ka See-s suusatamas. Ischgli kõrval tunduvad need teised nagu mahajäetud, seega nautisin seal sõitmist rohkem isegi.

Atomicule.

Millal see probleem nende kaartidega oli? Lähen dets lõpus, siis tean arvestada. Kusjuures kevadel Söllis polnud kellelgi mingite kaartidega probleeme- kas see on ainult Ischgli teema, või siis Samnauni oma.

Jaanuar 2015. Sama kaardimakse probleem oli ka kuskil väikelinna kohalikus supermarketis enne Ischglit (Austria, Lõuna-Saksamaa). Samnaunis kaardiga maksmisel probleemi ei olnud ja sulas sai seal ka eurodes maksta.

Kottide puistamist ise ei näinud/kogenud, aga hea teada.

Austria toll on eriti õhtupoolikul mäeharjal piiril täitsa olemas. Olen ise samuti näinud kottide ülevaatamist, jäi siiski mulje, et lisaliiter schnappsi neid eriti ei häirinud. Pigem olid teemaks luksuskaubad - kallid kellad, ehted, disainerriided, sigarid, parfürmeeria jms, mis Samnaumis samuti väga soodne tänu maksuvabastusele. Aga selge see - kast konjakit seljakotis võib probleemiks osutuda, sellisel juhul tollimaks koos lisadega kindlustatud. Ischgli kodukal ka selle kohta info olemas http://www.ischgl.com/en/dutyfree-shopping-samnaun-switzerland. Aga ega nad kõiki vaata - näo järgi ilmselt. Uus kuldkell käe peal võib tähelepanu tõmmata.

Kopsik, kas Sa tead ka midagi kaartimakseraskustest?

Oleme olnud Zell-am-See ja Kapruni kandis,on olnud probleeme kaardimaksetega.Mõni ei taha aksepteerida väikemakseid,alla5-10euriseid.Zimmerites ja Penzionites on sullis parem maksta,pole terminale.Saksa ketid,a-la Lidl,Penny,Aldi,Norma ei võta meie kaarte.Ja veel,tütar sõitis Kaprunis lauatades oma Swedi kaardi pilbasteks.Aga,edu.

Ischglis (ega ka teistes suuremates Austria kuurortites) minul küll kaardimakseprobleeme pole olnud (kasutan Maestro deebetit ja Visa Gold ning Amex Gold krediitkaarte), s.t mitte rohkem kui Alpi suuremates kuurortites ikka. See omakorda tähendab, et mäepileti, suurema suusalaenutuse, mäerestorani, toidupoe, suurema ööklubi ja kallimate külarestoranide eest saab üldjuhul alati kaardiga maksta (s.h krediitkaardiga), Amexi peale kipuvad aeg-ajalt jonnima. Majutus (v.a kallimad hotellid) ja väiksemad baarid on valdavalt krediitkaardivabad ning deebetitest läheb paremal juhul kaubaks (kohalik) Mastercard/Maestro. Olin Ischglis küll viimati paar aastat tagasi aga raske uskuda, et sellise kategooria kuurortis asi hullemaks läinud on, pigem hakkavad nad ka Alpides üldiselt normaalsele maailmale selles kontekstis iga aastaga üha rohkem järgi jõudma. Ehk mingis ajutise iseloomuga süsteemihäired?