Ischgl - St.Anton 27.12.2009-02.01.2010

Sõidame aastavahetuseks suusatama/pidutsema Ischgli ja St.Antonisse. Elamise bronnisin Piansi - s.o 20 km mõlemast suusakeskusest. Seal käib ka suusabuss aga üldiselt oleme oma autoga ja ilmselt kasutame enamasti oma transporti. Küsimus siis suurele ringile - kel kõige värskemad kogemused

  1. Kuidas on hinnad (õlu/söök) 2.Kui rasked rajad? Olen käinud mõned korrad Austrias varem ja tean et punasel ja punasel rajal ikka võib olla suur vahe ;-). Eelistaksin ikka laugemaid ja laiemaid radu. Nt. Zell am See kojutuleku rada oli täielik košmaar minu jaoks - kohutavalt järsk. Kuidas Ischglis ja St.Antonis kojutuleku radadega lood on - kas targem tõstukiga alla tulla päeva lõpus. Ja kuidas Sveitsi poole minekul rada on- kaardil näitab, et sinna läheb ainult punane rada - samas Sveitsis pidavat olema palju siniseid radu. Et siis kuidas ma sinna saan? Ühesõnaga igasugune info ja muljed teretulnud!

Õlu mäe peal maksab tõenäoliselt 3-5 EURi ringis, supp 5-6 ja praed 10-30. Piansis tõenäoliselt 20-30% odavam.

Ischgli radadest - koju laskumine on tõepoolest algajale või muidu nõrgale keskmisest raskem. Seda eelkõige selle tõttu, et rajal on mõningad suhteliselt järsud (algaja jaoks) pudelikaelad ja rahvast on Ischglis ikka PALJU. Soovitan kodulaskumise võtta ette veidi varem, a la kell 15.00 või siis nii hilja kui võimalik. Veidi lihtsam on Ischgl Ost (100m kaugusel jääb Nikis Stadl) võrreldes Ischgl West osaga (nn Karu baari juures).

Samnauni on mõistlik minna tõepoolest mööda pikka punast rada; kaardi peal peaks olema paremal üleval. Tehniliselt midagi keerukat ei ole, algus on tõenäoliselt veidi ülerahvastatud. Tagasi Shveitsi poole keskusesse (Alp Trida) saab suure gondliga ning sealt siis omakorda tooltõstukiga Austria-Shveitsi piirile, kus on võimalik juba Idalpi laskuda.

Soovitan enne reisi keskenduda ka ÜKE-le - siis tunned oluliselt rohkem sõidurõõmu!

0
0

St Antonis pole käinud, kuid igal poole on kirjutet, et rohkem on radu keskmise ja suurte kogemustega sõitjaile.

Ischgli osas on lauriandresel tuline õigus. Karubaari juurde laskumisest sulaselge rõõmu tundmiseks pead end suuskadel VÄGA vabalt tundma. Minu soovitus, õpi kiiresti ära- siis on need kitsad pudelikaelad fun.

Aga varakult, ca 15 paiku allatulekul on ka teine praktiline vajadus, siis saad oma gängile Karubaaris laua ära võtta, sest siis, kui mägi kõik korraga hakkab tühjaks voolama, ei saa seal enam muud kohta, kui oma vertikaalse projektsiooni jagu põrandapinda. Rohkem seda lihtsalt pole. Ja "Karubaar" on minu arust see asi, et kui sa pole seal pidu pand ja sealt edasi "Lehmalauta" keskööni kestvale ahvtepaatile läinud, siis sa pole Ischglis käinud! IMHO

0
0

Noniii - jätan meelde ja käin ära - kasvõi käpuli :-) ja pärast muljetan. Aga kui kellegil veel midagi lisada siis .... andke tuld. Ja siis veel - kuidas selle kelgusõiduga lood on- lugesin mingit üsna ekstreemset kirjeldust sellest, ajas lausa hirmu nahka. Tullakse sealt ikka enamasti tervete luude-kontidega alla.

0
0

Ischgl. Rajad sellised et kui paar musta nõlva kõrvale jätta, siis nad ikka ongi sellised punased-sinised. Šveitsi minnes pead arvestama ka sellega et tagasi tuled Euroopa liitu. St. mäe tipus on ka tollipunkt, ning aeg ajalt seal lastakse ka seljakotid lahti pakkida. Et uuri enne mis summa eest kaupa võib maksudeta EU-sse kaupa tuua. Näiteks üks tuttav ostis kella, mis oli kõvasti üle maksuvaba osa (tunduvalt odavam kui meil sama asi) ja sseda ei saanud kuidagi kontrollis tõestada et see oli mitme peale ostetud. :)) Maksis ka trahvi. Üldiselt ei kontrollita aga vahel juhtub. Üks järsem nukk on sinna minnes, kus järgneb ka väike tõus ja lauge osa, nii et seal tuleks panna hooga niipalju kui julgust on. Sama ka tagasi tuleku koha pealt. Et gondlile saada tuleb pikk lauge osa kerge langusega. Lauameestel tükk nihelemist. Külla laskumisi on 2, millest kaardil parepoolne lõpebki karu baari juures. Samas kohati suht lauge. Vasakpoolne on selline, tõesti paljud on pdanud otstarbekaks gondliga alla tulla. 3 paiku ehk veel vähem, aga kui jää ja vallid segavad, siis kipub olema nii et just seal kus sa keerata tahad on kas vall, jää, või keegi juba seisab seal. :)) Ja päris pikk on. Samas mulle on meeldinud seda sõita. Proovida tasub küll.

Kelgutamine toimub Ischglis suusarajal. Idalpist alla külla. Kui seda üldse kuskil proovida siis just seal. Olen seda proovinud mitmel pool, ning seal saab kohati ikka hoo ka sisse. enamasti kipuvad need kelgurajad suht mõttetud olema.

Hinnad on mõleas keskuses samaväärsed, ehk Austria kallim ots. Naljalt alla 5 EUR õlut (0,5l) ei leia.

Antoni rajad ehk on natuke järsemad, ja minu arust leiab Off-piste võimalusi rohkem aga ka ei saa öelda et midagi rasket oleks. Kui suusad on ikka all olnud, siis saab sõita küll. Kui keegi on päris esimest korda siis temale ehk on natuke raskem päris algajale sobivaid radu leida. Lech ja Zürs on selline piirkond kus on rajad kergemad ja laiemad. Sini-punased. Musta nagu ei mäletagi hetkel.

Isegi ei oska öelda kumb koht rohkem on meeldinud. Mõlemad on sellised kus olnud korduvalt ja eks lähen veel :)) Ischgl näiteks ööbimise kohana meeldib mulle rohkem. Tunduvalt väiksema pinna peal. Jätab sellise kompaktsema mulje. Antonis on vahemaad jalgsi liikumiseks pikemad. Arvestama pead kindlasti sellega et autole parkimiskohta ei olegi nii lihtne leida. Hotellid enda ette reeglina ei luba.

0
0

Paar asja tuli veel meelde Iscgli kohta. Need mida silmas pidasid Šveitsi sini-punaste radade all on tõenäoliselt Alp-Trida org. See on küll Ausrtia poolel. Nii Samnaunis kui Alp-Tridas tuleb hoolega ilma vaadata. Olen seal olnud nii, et päikesepaistest lumetormini läks umbes pool tundi. Kuna tagasi tulekuks Ischgli poolele pead tulema üle tipu (nime ei mäleta), võib juhtuda et tõstukid pannakse lihtsalt kinni, ning siis oled seal kus pool oled. Kui juba üle selle nuki saad, siis on võimalik ilma tõstukiteta Idalpi ja sealt alla välja jõuda. Muud võimalust tagasi saamiseks ei ole. Kui nii juhtub, siis on juba soovitav ruttu Samnanuni magamiskoht leida. Bussliiklus Ischgisse puudub, ning taksoga on mälu järgi mitusada kilomeetrit kõige lühem tee.

0
0

Üks täpsustav küsimus - mis selle "karu" baari ametlik nimi võiks olla? No et mitte maha magada - lausa hirm kohe selle ees, et aeg seal jääb jällle nii lühikeseks, igale poole tahaks jõuda ju.

0
0

Trofana Alm. Asub samanimelise hotelli küljes, ära tunneb karu järgi. Kui valid kodulaskumiseks Ischgl-West, siis saad otse treppi. Kui on überkallid suusad, siis need tasuks muidugi ära peita või lukustada (iga aasta vist mõni eestlane on ilma jäänud :-(, kui uskuda grupijuhti; endal üks tuttav jäi eelmine hooaeg ), tavalisi mainstream suuski ei puutu keegi. Soovitan sees viibida suusasaabastes, siis on kindel, et tantsides või liikudes keegi varbaid ei lömasta :-).

0
0

Pigem St.Antonis seal on rada ägedam, Ichglis pidi vahepeal kelku järgi vedama, mägi nii lauge ja veel, meie olime jaan. teine nädal Ichglis ja siis on venelastel jõulud ja neid jätkus ikka igale poole. Kelgumäel sain konkreetselt venekeelse sõimu osaliseks, et mis ma ees koperdan, nende rahvuskaaslased olid troppi kogunenud ja neist oli võimatu mööduda. Nädala lõpuks oli nendest pling-pling tädidest ja vokitokidesse röökivatest idanaabritest kopp täiega ees. Aastavahetus võib seal sama olla ja nähtavasti Antonis ka, need ju nende jaoks mast-kohad. See külas on ka kelgurada, mingi 11 km. pikk, Ichgliga võrreldes oli see ägedam.

0
0

Väga hea info jälle. Ikka mõnna koht see trip.ee ! Kummardus tegijatele!

0
0

Oleme nüüd omal käel käinud autoga 4 korda. Soovitaksin parkida auto töstuki juurde, mille kohanimi Alpe Rauz. s.o kui Viini poolt läheneda St Antonile, köige viimane. Tuleb läbi Antoni ja St Christophi söita. Seal on ka kell 10.00 veel ruumi, parkimine tasuta, saabastega vaja köndida u 50m. Oleme olnud ikka avamise ajaks platsis ja esimene tund on mägi tühi, saab muretult lasta 3 laskumist. Siis hakkavad St Antonist inimesed ka jõudma sinna, neil vaja mitme töstukiga söita, natuke sabades ka seista päeva alguses, aga see on meie arvamus vaid, ei pruugi koikidele sobida. Sain aru et olete autoga. Ja sealt parklast edasi läänepoole 15 min söitu ja Lech-Zürs. Oleme pannud auto Lechis köige viimasesse parklasse, mis ülisuur. Tõstuk viib rajale nr62, kust peab siis rajale 34 minema ja sealt saab igale poole. Katsuge minna nii körgele kui saab, seal on radu, mida ei näe alt. minu kogemus on suusataja oma, äkki aitab teid. Ise tuleme sealt ära 26 dets hommik, läbi Müncheni. Kui on miskit autosöidu kohta küsida, küsi aga! . . . Lause ja kohanimed algavad suure algustähega!

0
0

Ilusaid Jõulupühi kõigile! Meie stardime siis homme varavalges! Lund peaks igal pool küll ja rohkemgi veel olema - nüüd jääb üle loota ainult, et teed normaalsed ja et mägedel ikka päikest näeks!

0
0

Oleme nüüd õnnelikult ja õnnelikena tagasi. Kõik oli super - nagu ikka! Nuriseda tahaks siis võiks nuriseda selle kallal, et päikest saime vähe näha. Mis mägedesse puutub siis Ischglś ürna järsud nad ikka, aga mitte midagi hullu!! Ja kojulaskumise raga mu meelest veel kõige laugem :-)) - super super vahva on sõit Samnauni - aga muidugi soosis ka illm meid sel hetkel - päike paistis ja olime ainsad rajal! Nii et andke aga tuld Alpidele!!!! Vägev!

0
0

No aga kas 100 meetrise sabatantsuga ühe suure õnneliku perekonnana Karu baarist Lehmalauta ka ikka õhtul vindise peaga keksisite? Ei suuda kõrvuni muiet vältida seda igaõhtust traditsiooni meenutades. =o)

0
0

Piinlik tunnistada - aga ei :-(! Me suutsime ennast niiii ära väsitada mäel iga päev ja jäime sinna koguaeg nii kauaks, et peo panekust suurt asja ei saanud - mis on ikka eriti imelik arvestades et meie seltskond koosnes noortest meestes vanuses 21-25 ja kes Eestis ei jäta ühtegi võimalust pidu panna vahele. Esimese korra asi vast :-). Karu baaris olime ühel päeval ainult ja sedagi mitte väga kaua ja ühel õhtul olime Nikiś Stadl-s pisut kauem - mulle meeldis Karu baar rohkem - see ikka 100% after ski!!! Nikiś stadl - seal ikka rohkem tavalisete riietega ja sätitud inimesed olid. Aga jah - mäed lõid ikka pahviks poisid! Nüüd mõtlevad tagantjärele, et oleks ikka pidanud olema/käima/tegema jne.... :-) hilja selleks korraks!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased