Island päripäeva

Üritan panna kokku Islandi reisi kava, mis oleks päripäeva (millegi pärast kõik käivad vastupidi, aga kuna lähen septembris, siis käiks kõigepealt põhjas ja siis lõunas. Ootaksin veidi mõtteid ja tagasisidet reisikava osas, sest nagu olen aru saanud, on Islandil vägagi vajalik majutuse ettebroneerimine (mida ma üldiselt tavaliselt väldin), seega üritan majutust paika saada, et oleksid normaalsed mitte liiga pikad sõidupäevad. Aega on 8 ööd, jõuan kohale hommikul ja tagasilend ka hommikul. 1 päev - Lennujaam - Snafellsnes poolsaar 2 päev Snafellsnes (praamiga Stykkishólmur - Brjánslækur?) - ööbimine kuskil poolel teel edasi Husaviki suunas?3 päev - teekond kuni Husavik4 päev Husavik - Seydisfjordur (hommikul vaalavaatlus)5 Päev Seydisfjordur - Hofn6 päev - Hofn - Vik7 päev Vik - Seljaldsfoss8 päev Seljadsfos - lennujaama lähedal ööbimineKuidas teile tundub? Kus võiks vähem/kauem? Kas see praamisõit tasuks ära ja oleks mõtet sinna üles minna või veeta kuskil mujal rohkem aega? Lõppu jätsin hästi lühikesed vahemaad, aga seal vist palju vaadata ka. Reisil kaasas ka 2-aastane laps, seega tahan planeerida nii, et ei oleks väga pikki sõidupäevi. 

Tere!Ise lähen samuti septembris. Ainult, et laevaga ja oma autoga. Panen siia oma kava, Võimalik, et leiad midagi.

1.   päev- 330 km. sõitmist. Seikleme Põhja-Islandil. Sadam- Myvatni järve ümbrus. Umbes 8-9 h. (a'- 4 h. puhast sõitu ). Vaatamisi ja sisse ronimise kohti on tahtmise korral palju. DETTIFOSS-Euroopa võimsaim juga. Ööseks sätime ennast otse GODAFOSSI juurde.

2.   päev- 350 km. a'- 5 h. sõitu uude majutuskohta. Praktiliselt puhas sõidupäev. Kui jääb midagi ilusat silma, jääme seisma. Majutusest umbes 10 min. sõidu kaugusele jääb  DEILDARTUNGUHVER. Deildartunguhver, Euroopa suurim kuumaveeallikas toodab igas sekundis 180-200 liitrit 100-kraadilist vett.

3.   päev- seikleme Lääne-Islandil ja jääme oma majutuskohta. 350 km. Puhas sõiduaeg 4-5 h. Tunnine laavatunneli tuur. GERDUBERGI basaltsammaste rida, Hellissanduri ja Rifi vahele jääb koht nimega Ingjandshöll, kus noor Kolumbus elas ühe talve aastal 1477 ja uuris viikingite retki läände, Laev oli Rifis. Nüüd siis rohkem kui 500 aastat hiljem on meie kord avastada.

4.   päev- 270km. Reykjaviki piirkond, a' 10 h. sellest a' 4h. sõitu. Alustame 2-4 h. GLYMURI matkaga Öö pealinnas. HELESININE LAGUUN. Sild Ameerika ja Euroopa vahel, PERLA,HALLGRIMSKIRKJA, Vana sadam oma maailmas tuntud burgsiputkaga ja HARPA

Variant B- keskendume GLYMURI ja THINGVELLIRI matkale ning pärast pealinnale ning jätame Helesinise laguuni ja silla ära. Minu nägemise järgi ei ole just suur kaotus. Myvatni juures on täpselt samasugune laguun ja hulka odavama hinnaga. Päeva läbisõit 195 km.

5.   päev- „Kuldne ring“ + sõidame nii sügavale ja kaugele sisemaale (HIGHLAND) kui ise julgeme ja meie auto võimaldab .240 km. Puhas sõiduaeg 4 h. Ajaliselt läheb ilmselt suhteliselt pikale. Kohti, mida vaadata ja kuhu sisse ennast kasta on tahtmise korral palju. HRUNALAUG (kohalike poolt tehtud looduslikud ujumishütid) ja muidugi GEYSIR,GULLFOSS, KERID.  Päeva lõpuks peaksime jõudma ära käia ka ühel Islandi pärlil, mis veel ei ole turistilõksuks muutunud-HAIFOSS. Heast teest jääb umbes 8 km kõrvale kuid peaks olema veel meie autoga kättesaadav ja kui mitte, siis väike matk ei tee ka paha kui ilma on. Avanev vaade igatahes peaks küünlaid väärima. Öö veedame HIGHLANDI matkakeskuses

6.   päeva alustuseks proovime matkakeskusest edasi sõita nii sügavale kui saame Islandi kõige kuulsamale matkarajale LANDMANNALAUGAR (värvilised mäed. Matkaraja enda nimetus on Laugavegur ja aega selle läbimiseks võib arvestada nädalaga).Seikleme Lõuna- Islandil. Puhas sõiduaeg a' 4 h. 170-200 km. SELJAVALLALAUG- nii mõnegi reisiselli arvates looduslikult kõige kaunima koha peal  olev unustatud välibassein. SELJALANDSFOSS ja GLJÜFRABÜI koobaskosk. Ööbima jääme SKOGAFOSSIL otse selle vulkaani jalamil, mis aastal 2010 kogu Euroopa lennuliikluse seisma pani ja kogu maa tossu ja tahma täis ajas. EYJAFJALLAJÖKULL.

7.päev- 220 km. Aeg-? VIK mustaliivarannad koos tapjalainetega FJADRARGLJUFURI kanjon, mida osad loevad lausa maailma TOP 3 hulka.  Lõuna- Islandi liustikud. SKAFTAFELL-i matkakeskus.

8.päev- 320 km. Seikleme Lõuna- Ida- Islandil edasi. Puhas sõiduaeg uude majutusse a' 5 h. JÖKULSARLON-jäämägede laguun. STOKKSNES, Ida-Islandi rannik. Kui ilm vähegi kannatab sõidame läbi kohalike poolt soovitatud ÖXI mäekuru. Tee on lühem ja pilt ilusam. Välja peaksime jõudma Hengifossi külalismajja.

9.päev-192 km. Ida- Islandi rannik. Islandi üks kõrgeim juga –HENGIFOSS. Umbes 2 h. matk. Puhas sõit sadamasse a' 3 h. . Aega on ja kui tahtmist ka, saab ära käia Hafrahvammagljúfur kanjonis. Kõik kokku umbes 5-6 h.

0
0

Käisime Islandil eelmise aasta maikuus, mitte midagi ei broneerinud ette ja kõik sujus hästi. Vbl suvel peab broneerima, septembris... ei usu. Nii et bronnige ära umbes kaks esimest majutust ja vaadake, kui sujuvalt läheb. Kui läheb kergelt, siis võtke edasised kohapeal - olete paindlikumad.Seal sajab ja puhub, mõni päev ei taha te võib-olla autost üldse välja tulla :) Nii et paindlikkus on vajalik. Kui linnahuvilised te olete? Reykjavik ise on ka ühte päeva väärt, või no siis vähemalt poolt.Ja:Ma teeks mis saaks, et kaheaastane jääks koju. Mul on kolm last ja me oleme nendega väga palju igal pool reisinud, nii linnades käinud kui mägedes matkanud, aga laps Islandile - ei ei ei!! See ei ole üldseee väikelastega käimise koht.

1
0

Ja kusagil kolmandaks päevaks on teil koskedest täiesti kõrini, te ei tee neil mingit vahet ja üritate neist ringiga mööda sõita, et ei peaks neid enam vahtima :) Ehk siis, ärge fikseerige oma plaane ära, kohapeal huvid muutuvad. 

1
0

Viil, aitäh jagamast, sain paar head mõtet. Kas see koobas kuhu lähete on Vidgelmir? Tripp, äkki täpsustad, miks Island eriti halb koht lastega on? Mulle tundub just väga hea ja lapsesõbralik. Lähedal minna ka, ning hetkel laps kerge ka, vajadusel saan selga võtta kotiga. 

0
0

Koopa nimi on Vatnshellir, Snaefellsjökull-i rahvuspargis. Kui raha rohkem võid ennast lasta Thrihnukagigur-i vulkaani sisse (natuke üle 300 euri nägu).

0
0
  1. Seal SAJAB ja PUHUB. Ja no nii, et sõnades kirjeldada ei saa. Lastele ei meeldi. Täiskasvanu saab aru, et see tuleb ära kannatada, sest ilus loodus ja äge. Laps... tema jaoks on see lihtsalt mingi ekstra jama koht, kuhu ta toodud on.2) Te tahate seal matkata (ilmselt), kaheaastane lihtsalt segab, kuhu ta jätta? Kaasa tassida - milleks????Need lapsed, keda meie seal nägime, ei tundunud kuigi õnnelikud. Üleni kilesse mässitud, emme-issi süles.Me käime oma lastega mägimatkadel. Igal aastal ja alates üsna väikesest peast. Ja no tõesti päris matkadel, nii et telk + nädala toit selga ja mäkke. Me võtame neid kaasa nii linnadesse kui loodusesse, ja neile meeldib ja meile meeldib. Nii et ma olen muidu hirmsasti lastega reisimise poolt. Aga kahene Islandile - siin teeks ma erandi ja ütleks, et ei. See ei ole hea ei talle ega teile. 
2
0

Ok, tripp, ei olnud väga veenev, st ei maksaks eeldada, kui endal lastega Islandil kogemust ei ole. See ainult eeldamine. Kahe aastasega on väga tore matkata, mulle on rõõmuks mitte ei sega.  Kahe aastasele meeldib vihm üldiselt. Porilombid on ka ägedad. Ma lihtsalt mainin, et olen lapsega käinud päris mitmetel reisidel juba (Aasia, Euroopa, Kariibid.. enne lähme veel Aafrika lähistele jne) ja see pole päris esimene reis. Miks ma küsisin et kas ei ole lapsesõbralik (?) on seetõttu, et saada teada konkreetseid soovitusi. Näiteks kas koobastesse lubatakse lapsega? Kas laevareisidel on lapsed lubatud? Kas soojadesse vetesse (kuumaveeallikad) saab lapsega jne. Kas hotellides üldjuhul pakutakse lapsevoodeid ja kas väikelapsed ööbivad tasuta.  See oleks nagu selline oluline info mille põhjal hinnata riigi lapsesõbralikkust :)

0
0

Ise broneerisin majutused Airbnb kaudu paar kuud ette, väga hea kogemus - saad kohalikega suhelda ja näed, kuidas nende kodud välja näevad. Isiklikult soovitaksin farme, kus on hobused, lambad.. Idüll!Inimesed on seal ülisõbralikud ja lahked, uksed alati avatud.. Facebooki lehelt "Islandi eestlased" tasub samuti küsida, Reykjavikis leiab toa ka mõne eestlase juures.Hinnad olid juulis ikka väga krõbedad, alla saja euro kahele inimesele midagi väga elamisväärset ( privaatne tuba, voodipesu, dušš, TV, wi-fi) vist ei olnudki. Septembris ilmselt hinnad poole odavamad, seega reisimiseks soodsam.Kusjuures ühinen "tripi" arvamusega, et need kosed on ainult postkaartidel muljetavaldavad ja superägedad, kohapeal nagu väga elevust ei tekita. See "Seljalandsfoss" näiteks tundus küll väga tavapärane kosk olevat.. Gullfoss ehk oli tõesti vaatamist väärt, seal on lähedal ka Gaysir geisrid, nii et see kant võiks täiesti nimekirjas olla.Pigem ongi huvitavamad kohad geisrid ja väävlihaisust suitsu välja ajavad kraatrid. Ja muidugi termaalbasseinid, aga mitte see Blue Lagooni turistikas, vaid looduslikud, kuskil kolkakülades (näiteks Reykir-Grettislaug), mis turistidest puutumata on jäänud.Jahe tuul, pilvine ilm, vihm ja udu on muidugi märksõnad, millest Islandi puhul ilmselt mööda ei saa, kui just väga ropult ilmadega ei vea.Soovitan alla laadida offline kaardid koos ööbimiskohtadega või võtta kaasa paberkaardid, sest internetilevi on seal nii nagu ta on - vahel on ja siis jälle pole.. 

0
0

Tegime mõned aastad tagasi päripäevaringi juulikuus 10 ööbimisega kohapeal ja päeva läbisõiduga max 250 km, kuna soovisime teekonnal võimalikult palju sissepõikeid teha vaatamisväärsustele. 3 täisealist, tempo mitte tormamine, s.t. hommikul välja 11-12 ja õhtuks kohale hiljemalt 19 enne pimenemist. Arvestama peab, et sõit võtab google.map märgitust vähemalt 2 korda rohkem aega koos vahepeatustega, kui ei sõida just kogu aeg A1. Sõitsime Toyota Avensisega.Näiteks teekonnale Olafsvik-Stykkisholmur-Stadur (174 km 3H) kulus terve päev. Stykkisholmuris läks 3,5 H, et käia laevaga ümbruskonna lindude saari uudistamas (otsi väikese aluse reise sadamast). Soovitan kõigile. Tagasiteel visati võrgud vette ja kogu seltskond sai tõesti kõhu täis värsketest merekarpidest (avati laeval ja sai sidrunit ka), mille eest maksame siin ulmelist hinda.Lisan lihtsalt veel märksõnu kohtadest, mis jäid kõige rohkem meelde: Snaefellsjökul, Myvatn, Hveriri termaalala, Jökulsarlon, Skaftafell liustik, koskedest Skogafoss, Godafoss, Dettifoss ja Gullfoss (rohkem tõesti pole vaja vist aega raisata), Lisaks, kui teele ette jääb, siis Krysuviki termaalala ja Gunnuhveri kuumaveeallikas.Kui aega vähe, võiks minu meelest Vik vahele jääda (seal mõned ilusad rannakaljud), kuid selleks, et sõita kaatriga Jökulsarloni jäämägede vahel, peab olema eelnev  broneering.Sellel teekonnal on hulgaliselt maalilisi vaateid.Juulikuus läks ka õhtuti nii külmaks, et võttis lõdisema. Vihma õnneks ei olnud.Loodetavalt on sellest infost kasu Islandile reisijatele.

0
0

Landmannalaugari värvilised mäed on ka kindlasti vaatamist ja kasvõi väikestki matka väärt, sealsamas ka looduslik termaalbassein.

0
0

Nii, nüüd olen tagasi. Alustuseks tuleb kohe kinnitada, et Island on suurepärane sihtkoht 2 aastase lapsega. Üldiselt väga lapsesõbralik ja lapsega teha palju, matkata, koskesid vaadata, soojas vees ujuda, lambaid ja hobuseid vaadata. Lihtsalt super, lapsele ka väga meeldis.Ilmajutt on ilmselt pigem müüt, jah oli vihmaseid päevi, aga oli ka päikeselisi. Ei olnud päeva mil päike poleks paistnud, ning iga päev sai ka paar piiska. Nii et tasakaalus. Sellist ilma, et ei taha autost välja minna, oli täpselt ühel hommikul. Meie lõplik reisikava:1 päev - Lennujaam - Snafellsnes poolsaar  2 päev Snafellsnes - Akureyri (pikk sõit, oleks vaja veel üht päeva siin kandis)3 päev -  Akureyri - Myvatn (hommikul vaalavaatlus, õhtul basseinid)4 päev - Myvatn - Hvammur (Vök basseinid siin lähedal olid super! 5 Päev Hvammur - Hofn6 päev - Hofn - Vik7 päev Vik - Hella8 päev Hella - Keflavik (oleks võinud veel üks päev olla siin)9- tagasilendPilte ja muud juttu siin:https://www.facebook.com/HelenaReisid/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased