Islandile novembris?

Hei hei, leidsin hea hinnaga lennupiletid Islandile novembris ja kuna olen alati tahtnud sinna maale minna siis hirmsasti kibelen neid ära ostma. Ainuke asi jäi kripeldama on see,et siis vist lühikesed päevad juba ja ilmad suht jahedad? Ilmselt telgiks ja söidaks rendiautoga. Kui keegi käinud sellel ajal, äkki teaks nöu anda ?

Me käisime juulis ja ööbisime kohaliku eestlase juures, kes rääkis, et peale sept pole sinna mòtet enam minna.. kuna sealne maantee on meie mòistes ikka väike tee, siis need suletakse tihti, sest ilmaolud halvad jt et peaksite oma puhkuse veetma kuskil hotellis vms. Samuti kuna ühest sihtpunktist teise sòitmine vòtab meeletult aega, siis jääte kiiresti pimeda peale ja näe suurt midagi.
Samuti ei kujuta seal ette telkimist. Seal ikka päris jahe ja tuuline, aga no mònele selline ekstreemsus meeldib ☺️

Suured tänud :) ma siis uurin ja mötlen veel asja korralikumalt läbi :)

Ei telgi sel novembris enam midagi.

Sõltuvalt novembrist on sel ajal isegi eestis tavatelkimine keeruline. Aga telgitakse ju ka mäestikes ja poolustel. Küsimus on lihtsalt selles, kas sa tahad sellist varustust kaasa vedada. Spets telk, magamiskotid jms - pagasi arve kompenseerib juba mõne majutuse. Kasuta pigem Couchsurfingut, saad elamusi ja inimlikult ööd veedetud. Väljaspool pealinna ei ole ka airbnb nii kulukas.

Novenbris minekuks peab sellise enesepiinamise jaoks ikka karmavõlg megasuur olema, oli augustiski mõnel pool sellist ilma, et tahtmine oli autost pilt teha ja väljumata edasi sõita :)

@Karvane - kõlab ägedalt, mul tekib sellise kirjelduse peale just vastupandamatu soov sinna minna, kuigi kaarmaga on kõik korras :)

Olen ka ise eeltööd teinud ja uurinud hilisema külastamise kohta, kuid senini on jäänud mulje, et teede sulgemine võib plaane oluliselt muuta ning reisi ettearvamatuks muuta.

Teede sulgemise võimalus ka suureneb ilmaolude halvenemisega, mine parem suve lõpus, siis kuivem ka. Me käisime väikese autoga paljudes F-teedega ligipääsetavates kohtades, kuigi F-teede mõiste on ka natuke devalveerunud, meil võiks siis lõunapoolsete maakondade kruusateed kõik olla ainult maasturitele mõeldud. Landmannalaugurisse siiski ei saanud, veetakistus osutus liiga sügavaks, ka mõned linnamaasturid keerasid seal otsa tagasi:)

Tänx :) ma mötlesin ümber jh, kuna endal load alles käes, siis pole ma veel talveoludes söitnud :D teeksin suhtkoht kiire löpu endale seal ma arvan vb ka kenas kohas jälle polex viga :D aga jätan siiski vist kevade- suvesse selle tripi, plaanin siis novembrix midagi muud ;)! Suured tänud köigile :D

Endal okt lõpp minek ja niipalju kui uuritud sai siis midagi ületamatut ei pidanud olema. Telgis ei ööbi ja pikemaid sõite ei plaani. Soe pole seal vist kunagi :D

Selline plaan endal.

Lõunapool oli augustis suisa palav:) Põhjas kogu aeg vist väga kehva.