Itaalia (Pompei/Vesuuv)

Tere Huvitab, kuidas on lihtsaim viis pääseda Napolist Pompei ja Vesuuvi juurde? Kas Vesuuv on Pompeist vaid jalutuskäigu kaugusel? Kas päev on piisav et seal ära käia, kui Napolis eriti ringi vaadata ei tahagi (plaan minna hommikul Roomast Napolisse, siis Pompei-Vesuuv ja siis õhtul jälle tagasi Rooma). Ehk oskab keegi head nõu anda.

1
2

Vesuuv on Pompeist ikka rohkem kui jalutuskäigu kaugusel. Kilomeetreid ei oska öelda, aga juba mäe otsa, kust edasi tuleb jalgsi minna annab bussigagi sõita. Selleks, et Pompeis ka kõik ära vaadata, läheb pea pool päeva.

0
0

Jõuda Roomast Napolisse, sealt Pompeiisse ja veel Vesuuvi otsa tundub pigem kahtlane. Kui tuled autoga siis võib-olla veel kuidagi. Mõeldes enda peale, siis sai ööbitud Pompeii külje all, hommikul sai ära käidud Vesuuvi otsas ja ülejäänud päev läks Pompeii varemete peale. Ja õhtuks me jõudsime Napoli lähedale. Ilma autota oleks ka sellise tripi tegemine keeruline, sest Vesuuvi parklasse (e sinna kohta, kust hakkab jalgrada) annab ikka sõita.

0
0

Kuidas Jaanuaris Roomast ilma autota Pompeisse/Vesuuvile saada. Kas toimib mingi otse transport või peab Napolisse sõitma ja sealt ümber istuma? Reisimees, kus sa Pompeis ööbisid? Ja seda ka, et kas väikeste lastega seda sõitu ette võtta on mõistlik. Lapsed kärudes ja ise tatsama ei pea.

0
0

Ööbitud sai Pompeii varemete vahetus läheduses asunud kämpingus.

0
0

Sai käidud septembris, on olemas 3-päeva piletid pompei-vesuuv-ja linn mis jäi muda alla(gerkula) jaanuaris on jama, sajab palju, tasub minna märtsis. Pompeis aga jagub terveks päevaks vaatamist, ja nii ongi 3-päeva tegemist palju

0
0

mida need kolmepäeva piletid endas sisaldavad? transporti, majutust? Vbl räägid täpsemalt. Jaanuar vist jah, Itaalia reisiks halb aeg, kuid kuna terve jaanuarikuu võimalus Roomas tasuta korteris elada, siis nagu minemata ka ei tahaks jätta.

0
0

Ainus võimalus kiiresti saada, on sõita rongiga Rooma-Napoli ja sealt edasi "Circumvesuviana" (kohalik raudtee). Ümber istumiseks tuleb lihtsalt Napoli Centrale all olevasse Circumvesuviana jaama (Napoli Garibaldi) minna. Saadan ka lingi, mis küll tundub olevat ainult itaalia keeles aga äkki on kasu: http://www.vesuviana.it/Reteeorari/Ferrovia/Orario

0
0

aitäh!:)

0
0

Jah, aitäh! Ise lähme aprillis ja tundub tõesti, et päev läheks liigseks kiirustamiseks. Rooma-Napoli-Pompeij marsruudi olen endale selgeks teinud. Kas keegi teab ka palju maad Pompeist Vesuuvi autoparklani on - kas seal on mingid bussid? Autoparklast peab siis jala edasi minema.

0
0

Vesuuvist mitu korda mööda sõitnuna tundub see tavalise kõrge ja ilmetu mäena. Pole raatsinud aega seal käimisele kulutada. Vesuuvil käinutelt sooviks muljeid, mis neid sinna tagasi tõmbaks? Pompei varemetes on küll huvitav. Vesuuvi purske tagajärjel 6 meetri paksusest tuhakihist välja kaevatuna on seal kõik nii ehe, nagu inimesed oleks just-just kuhugi kadunud.

0
0

Sai ka ise seal otsas ära käidud ja seda rohkem nagu sellepärast, et Vesuuv on nö. "must see" nimekirjas sealkandis olles. Eestlase joaks on vulkaan kui selline ikkagi eksootika ja juba seetõttu peab seda lähemalt nägema. Lisaks siis see story koos Pompeiga juurde. Ise olin rahul, et sain ära näha lähedalt vulkaani kraatri, kõrgelt ümbruskonnale pilgu peale visata ning natuke oma füüsist proovile panna sinna üles ronides. Teist korda ma üles enam ei läheks.

0
0

Käisime eelmisel suvel. Vesuuvile ei roniks ka mina teist korda - tegelikult tavaline tuhane mägi ning ka kraater on juba täiesti kinni isegi rohelus juba põhjas(viimane purse vist midagi 65-70 aastat tagasi). Samas mulle Pompei jättis sügava mulje. Suhteliselt hästi säilinud ja väga suur objekt vaadata. Seal läheb miinimum 5-6 tundi kui oled vähegi vana ajastu huviline siis see koht jätab mulje kindlasti pikaks ajaks. Seal Napoli kõrval veel teinegi tuha alla jäänud linnake mida siin juba mainiti Herkulaneum . See on väiksem kui Pompei kuid tasub ka vaatamist samas soovitan kõigepealt minna Herkulaneumi ja siis alles Pompeisse. Nende kahe koha peale soovitan võtta ühe terve päeva. Lisaks soovitan Capri saart. Sinna saab laevaga nii Napolist kui ka Sorrentost ning saare tippu saab sõita trossiga toolil istudes ja sealt on ilus vaade. Samuti olid seal Capril mingid suht huvitavad koopad, mis mul kahjuks ajapuudusel vaatamata jäid. Liikuda soovitaks ikka rendiautoga muidu tundub suht ebamugav.

0
0

Napolist sõitsime Pompeisse. Kuna olime tubakad, ostsime kohe ametliku pileti. Pärast avastasime, et lõunapoolt linnast saab paari kohaliku värava kaudu otse tasuta sisse. Mujal väravatel on ikka mõni valvur ees. Jalutasime seal oma 3 tundi, sest ootas ka Vesuvio. Kui oled Pompeis käinud, siis Roma jätab oma mõne kivipostiga juba väga lahja mulje. Pompeist sõitsime rongiga tagasi Napoli poole teise tuha alla jäänud linnakese jaama (nimi ei tule meelde), seal kohe jaama tagant läheb Vesuviole odav buss. Ka taksojuhid on kohe pakkumas, kuid kirvehinnaga. Buss peatub mäel platsil, tuleb veel 200m kõrguste vahet ise tõusta, tee on lihtne, ka vanurid jalutasid. Kraatri servapidi lõunasse ainult jalutada saabki, umbes kolmandik kraatri ümbermõõdust, mujal pole teed. Ka oli seal serval 3-4 müügikohta, kus ikka Kristuse pisaraid ja kivimitest ehteid müüdi. Kraater ise on seest tühi, alla ei saa. Nägin suitsu vaid kolmes kohas, seegi oli vaevaline. Olulisem on aga ilm, sest sellest sõltub vaade lahele ja ümbrusele. Vinega pole mõtet üles minnagi. Kena oleks kindlasti päikese tõusu ja loojaku ajal aga siis buss ei käi. Mälu järgi oli kell 18 aeg, mil tuli alla viimane buss. Mahajäänuid jahtisid juba taksojuhid. Jala alla tulla on oma kümmekond km. Tuttav käis ka Pompeist jala otse kraatrile, kuid ütles, et see polnud lõbus ja aega võttis ka palju. Sobib vaid noortele. Ega seal kauem olla saagi, 19 paiku läheb ruttu pimedaks. Saime sellest aga sellise kogemuse, et järgnenud rühmale tegime vastupidise kava - algul Vesuvio ja siis Pompei on arukam, sest oled ajas vabam, ei sõltu viimasest bussist. Meil lihtsalt vedas, et jõudsime. Romast ühe päevaga mõlemad käia on kahtlane. Rongiga tulles kindlasti mitte, autogagi peab seda tegema jooksuga. Caprile kulub samuti 1 päev. Kas Napolist või Sorrentost. Capril sõltub Sinise koopa sissesõit lainetest, sest paat võib lainega avast sisse mitte pääseda. Mul kord õnnestus, teine kord mitte.

1
0

No ma ei tea kuidas sa seal Vesuuvil mingit suitsu nägid see pidi küll mingi muu suits olema. Aga äkki nägidki - keegi võiks veel seda vesuuvi suitsu kommenteerida kas tõesti keegi on seal suitsu näinud?

0
0

See suits, mida sealt kraatrist tõusmas võib näha, on tegelikult veeaur. Tavaline nähtus mitteaktiivsete vulkaanide kraatrites.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased