Itaalia rongid.

Tere.

Suvel lähen Itaaliasse, liigun rongidega. Hakkasin uurima Italotreno lehte, aga ei saanud hästi aru nende rongipiletite tüüpidest. Millist soovitate võtta, nt Smart või Prima? Kas 14-aastasele on soodustus? Kas need piletid on konkreetsele ajale või minu hilinemise korral saan ka järgmise rongiga sõita? Kodulehel on konkreetne aeg kirjas. Millele veel pean tähelepanu pöörata? Üldse liigume Veneetsiast Bolognasse, edasi on Bologna- Firenze, Firenze- La Spezia ja edasi juba Milanosse.

0
0
1
0

Ok. Aitäh.

Kas selliste vahemaade puhul tasub nende rongidega sõita? Kas buss on halb mõte?

0
0

Buss on aeganõudvam. Lisaks, kui eelistada soodsamaid Flixbuse vms, siis nende väljumised ei pruugi olla piisava sagedusega ja see lisab veelgi ajakulu.
Rongipiletid on pikemalt ette ostes soodsad ja ajavõit on tohutu.

2
0

Vaadake ka TrenItalia Freccia'de hindasid. Võivad olla odavamad, kui varakult ette osta

2
0

Kas koha valimine on alati lisatasu eest?

Bibi, kui varakult? Mul on reis juuli lõpus, millal võiks osta? Kas tasub oodata ja võib osta nt 2 nädalat enne sõitu?

0
0

Odavamaks ei lähe, ainult kallimaks.

0
0

Soojalt soovitan vältida kõiki regio ronge, lihtsalt kohutav sõidukogemus. Mitte mingit konditsioneeri pole ja istmed on reaalselt nii ebamugavad, et üle 15 minuti istuda ei saa. Flixbus on küll oluliselt aeganõudvam, aga bussid on neil uued ja mugavad MB-d ning maksavad kordades vähem kui rongid, mina vaataks neid.

Ja nende pikemate vahemaade puhul ei saa ma aru, miks lennata ei saa? Itaalias võib saada siselennu väga odavalt, eriti kui W6-ga lennata.

Aga noh, eks mõnele meeldibki 45-minutilise lennu asemel kuskil rongis 6h loksuda ja puhkust lihtsalt raisku lasta... Rongi kui sellise mõte on 1-2h sõitudeks, pikematel otsadel neid kasutada on täiesti mõttetu.

1
12

Bussidega peate arvestama, et mitte kõik bussid ei välju bussijaamast. Nt Veronas väljuvad Flixbusi bussid bussijaama ees oleva kiriku tagant. Bussijaama poolt vaadates ei ole Flixbusi busse näha ja meil oli natuke tegemist, et õige peatus üles leida. Õnneks on tänaseks päevaks see juba kaardile märgitud, kõigi linnade puhul nii kindel olla ei saa. Veneetsias oli bussipeatus kodulehel ilusti märgitud. Bussid olid üldiselt väga tühjad, seega oli piisavalt ruumi jalgade sirutamiseks ja sai istme alla lasta teiste reisijate kommentaare kartmata.

Rongide osas eelistan Italo ronge. Tegu on eraettevõttega ja seda on rongide puhtuse ja kvaliteedi puhul selgelt näha. Erinevalt Trenitaliast ei sõltu nad riigi rahastusest ning peavad klientide nimel vaeva nägema. Trenitalia vs Italo hinnad võivad sõltuvalt sihtkohast ja kellaajast üsna palju erineda - mõnikord on ühega soodsam, teinekord teisega.

4
0

Kas bussipileti hind muutub ajas ka?

0
0

TrenItaliaga oli väga mugav sõita. Eriti mugav oli kiirrong ja hind on parem, kui ei lähe tipptunnil. Me sõitsime Roomast Riminisse (kiirong + intercity) ja see läks maksma kolmele 120eur oleks saanud ka alla 100euro, kui oleks valinud regionaalrongid ja 6+ tundi loksunud. Piletid ostsin kuskil kuu ennem. Ümberistumiseks tasub aega varuda, kui konkreetsel liinil pole ennem sõitnud. Lennata on alati parem aga tihti on lennujaamad väljas keskustest aga rong läheb kohe kesklinna enamasti.

5
1

Sõitsin lastega eelmise aasta veebruaris kiirrongiga Napolist Rooma ja tagasi. Kõiki detaile enam ei mäleta, aga väga täpselt on meeles - kui üks täiskasvanu ostis täishinnaga pileti, siis lapsed (12a ja 10a) said tasuta sõita. Igaühele oma istekoht ka.

Väga kiired ja mugavad on kiirrongid Itaalias.

1
0

Ise olen Itaalias rongiga reisimiseks kasutanud Omio äppi, mis annab üsna põhjaliku valiku kohalike rongi-, bussi- ning isegi lennureiside võimalustest, sõiduaegadest ja hindadest. Valikusse kuuluvad kõik pakutavad liinid.

Itaalias rongiga reisida väga mugav, aga paraku enda kogemustest hilinemised üsna tavapärased.

1
0

Järgmine küsimus ei ole küll rongidega seotud, aga kas keegi teab, kus Veneetsias Tronchetto bussijaama lähedal (nagu sai aru, et see ei ole päris bussijaam seal) kohta, kuhu saaks anda kohvrit hoiuks, et paar tundi saaks Veneetsias jalutada?

0
1

Mina nägin neid rongijaamas ehk natuke kõndimist https://www.stowyourbags.com/en/shop/venice/

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased