Itaalia trip rendiautoga

Tere!

Plaanis minna 10. - 17. mail Itaaliasse. Milan Bergamo lennujaamast plaan võtta auto ja on soov mööda Itaaliat ringi sõita. Palun soovitage kohti, kuhu sõita ja mida külastada. Ise eelistaks rohkem maalähedaseid ja looduskauneid kohti, aga vaataks ka paar olulisemat vaatamisväärstust linnas (nt Pisa torn jmt). Kui pika tiiru jõuaks Itaaliale peale teha 7 päevaga ning millised majutused oleks mõistlik broneerida (s.t. et kas apartment, hotell, B&B vmt)? Majutuse eelarve oleks ca 500 eur 7 öö kohta. 2 täiskasvanut + 3-aastane laps.

Täiendus: palun soovitage ka, kuidas on mõistlik Itaalias süüa? Kas majutada end igal juhul apartmentisse, kus on kööginurk ja saab ise süüa teha või on restoranides hinnad mõistlikud ja tasub väljas pigem pizzat süüa? :)

Kuigi kipun ka ise vahel üle planeerima ja tahaks kõike korraga ära vaadata, siis soovitan siiski omast kogemusest valida seekord nädalaks vaid Pôhja-Itaalia. Näiteks vaadata üle kuulsad järved (Como, Garda, Maggiore), väiksemad linnakesed (Arona näiteks), ja need suuremad linnad ka Põhja poolt (Milano, Veneetsia, Verona jne)

Teinekord teed eraldi Kesk-Itaalia / Toskaana ja kolmanda reisi Rooma ja Lôuna-Itaaliasse, neljanda reisi eraldi Sitsiiliasse jne.

Kui aga kindel soov Pisa torn kohe seekord üle vaadata, siis lihtsalt pead arvestama mingi 3,5-4 tundi vaid 1 suuna autosõidu peale.

3
0

Kui Pisa torni eesmärk vaadata, siis Cinque Terre linnakesed ja Toscanas mitmed looduslikud termid, millest Terme di Saturnia päris hea elamus. Küll on see umbes 2.5-3 tundi autosõitu Pisast.

Loomulikult on vaatamist väärt ka Firenze, kus mitmed kuulsad muuseumid ning katedraal.

Selles osas nõus, et vältida liigset autosõitu, siis võiks keskenduda väiksemale alale, et saada rohkem naudingut õues viibides. Majutuse hinnatase sel ajal juba üsna korralik, seega eks omajagu väljakutse juba selles osas eelarvesse mahtuda, aga väiksemates kohtades peatumisel võiks see reaalne olla.

2
0

Väikese lapsega reisides võiks vaadata majutust linnast välja - Itaalias on vahvaid turismitalusid ning B&B majutusi, kus laps saab vabamalt ringi käia, rahu, mõnusad maarestoranid lähedal, mänguväljakud. Linnadesse võib väljasõite teha, aga ööbida siiski maal või mõnes väikelinnas.
Majutusi võib otsida Google Mapsi abil, sisestada sinna soovitud hinnavahemik 2ses toas (nt kuni 100€ öö) ja siis skrollida kaardil ning kui mõni koht silma jääb, siis vaadata lapsevoodi olemasolu.

Teine soovitus on mitte püüda tervet Itaaliat 7 päeva ja väikelapsega vallutada, sellest pole mõnu ei endal ega lapsel. Pigem valida 2, max 3 majutuskohta ning igaühes olla vähemalt 2-3 päeva, tehes ümbruskonda väljasõite. Üks nendest võiks olla Põhja-Itaalia järvede kandis, teine nt Põhja-Toskaanas (Pisa-Lucca-Firenze joonel). Sealtkandist soovitaks näiteks omapärast ja rahulikku spaalinna Montecatini Terme'i.

Firenzesse võib minna, aga lapsega pole see nii nauditav, üsna turistikas. Autoga sinna minnes soovitav jätta auto kiirteeäärsesse Guidoni parklasse, seal parkimine kuni 10h vaid 1€ ning tramm T2 viib veerand tunniga otse vanalinna. Üleüldse tasub võimalusel kesklinna sõitmist vältida või olla ettevaatlik, kuna paljudes linnades kaameratega sõidupiirangutsooni ZTL, kuhu loata autoga sisenemine lõpeb üsna korraliku trahviga. Kindlam ja turvalisem on parkida mõnes parkimismajas, need leiab näiteks Easypark äpis või Parkopedias.

Itaalias on tavalistes, turistikohtadest väljas söömine päris taskukohane. Suure pitsa saab normaalses pizzerias juba 8-9€ eest, pudel veini juurde 12-14€. Isegi Firenzes piisab kui turistikohtadest paar kvartalit edasi minna ja leiab normaalseid kohti, kindlasti odavamaid kui Eestis. Kui võimalus olemas, siis hommikul võib jah putru-pannkooke majutuses süüa, aga õhtusöök väljas on seal isegi keskmisele eestlasele täiesti taskukohane. Arvestada tuleb et poppides kohtades eeldatakse reserveeringut, seda saab teha, aga ka hindu ning soodukaid saab kui reserveerida mõne äpi kaudu (The Fork, Opentable, Quandoo jne, ühe artikli sel teemal leiab siin). Lõunasöögiks pakuvad paljud kohad päevalõunaid, ka need on soodsad, reeglina alla 10€.

3
0

Kui suund on Toskaanasse, siis väikese lapsega võib olla tore külastada Pinocchio Parki https://www.pinocchio.it/en mis on Pisast mingi ca 40 km kaugusel. Selline veidi vanaaegse tundega :) tore ja üsna rahulik kohake ning minu arvates just väiksematele lastele sobiv. Ka kuumal suvepäeval kannatas olla kuna suurte puude all on üsna varjuline. Seal lähedal peaks olema ka liblikapark. Ise pole seal konkreetselt käinud, kuid mõnes teises riigis sarnases kohas oli samuti täitsa tore ning 3 aastasele võiks meeldida küll.

0
0

Kas see Guidoni parkla asub Viale Alessandro Guidoni tänaval? Centro storico lõppjaam Firenze on mingi 9 peatust sõita trammiga?

0
0

@Rein Reinhold, asukoht Google Mapsis on siin: https://maps.app.goo.gl/Zno2f6aFLrsTXa2T9 tramm Unitá peatusesse vanalinna piiril 11 peatust. Alternatiiv on parkla San Donato kaubakeskuses: https://maps.app.goo.gl/eHsLHjE8hpdyqMXn7 trammipeatus kohe parkla ees ja saab shopata ka, 1€/h

1
0

Villa Constanzas on samasugune "pargi ja reisi" parkla, kust tramm kiirelt otse linna. Ise olen kasutanud sealset bussijaama, kus ööbuss keerab kiirteelt maha, võtab rahva peale, ning põrutab edasi.

Nende lugematute ZTL tsoonide pärast linna tihti keeruline tõesti saada.

0
0

Buldooza, tänud, sain selgust ja mapsi kaardid annavad hea pildi.

2
0

ZTL tasub jälgimist, paar reisi Itaaliasse on minule maksnud rohkem kui minu 75+ riigi liiklustrahvid kokku (ok, tegelikult autot olen kasutanud ilmselt alla pooltes külastatud maades).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased