Itaaliasse nädalaks oktoobris, mõni romantiline ilus koht?

Tervist, tekkis siis mõte koos naisega minna oktoobris Itaalisse või Sitsiiliasse nädalaks lihtsalt puhkama. Sooviks leida mõnd sellist ilusat ja rahulikku pisikest linnakest, kus lihtsalt olla kahekesi ning nautida veini sööki ning olustikku. Kuna eriti Itaaliast suurt midagi ei tea ning tegemist oleks esimese kaugema lennureisiga, siis äkki oskab keegi soovitada mõnda toredat kohta ja mõnda mõnusat hotelli või mõnda head näpunäidet.

Ette tänades
Ragnar

Kas olete kindlad, et teie ettkujutuste väikeseid romantilisi linnu ka päriselt eksisteerib? Küsin ainult sellepärast, et teil hiljem pettumust ei tekiks. Selliseid kohti on täiesti olemas, aga tavaliselt leitakse nad ülesse alles siis, kui neid kõige vähem otsitakse.

Kui see on esimene kokkupuude Itaaliaga, siis arvatavasti ei pettu te kuskil. Head sööki ja mõnusat olemist on saada nii põhjas, keskel kui lõunas. Korralik reisijuht (LP, RG), rendiauto, avatud meel ja natuke raha võimaldavad otsitavat üsna lihtsalt leida.

Parima elamuse saate niikuinii kohast, mida keegi ei oska soovitada.

Tere!

Ise olen broneerinud juba 2 korda siit: hind täpselt see, mis lehel kirjas, ei mingeid varjatud makse ega vahendustasusid:

www.booking.com

Toimib online broneering. Vajalik krediitkaardi olemasolu. Meilile saad kinnituse, mille võid välja printida.
Maksad siis kui hotellis ööbid, aga osa hotelle võib küsida ettemaksu.
Võimalik on hotelle sorteerida distantsi, hinna, populaarsuse ja tärnide järgi.

KOnkreetseid hotelle soovitada ei oska, kuna pole Sitsiilias olnud ega ööbinud. Itaalia on suht "lai" mõiste, sest Itaalia on suur, aga üldiselt soovitan sisestada linna või piirkonna nimi kuhu tahad. EDasi siis vaata hotell oma äranägemise järgi hinna või transpordivõimaluste järgi.

www.ryanair.com

Oktoobriks peaks saama päris hea hinnaga pileti.

Lendab Ta umbes Tartu suurusesse linna nimega Bergamo, mis on ajaloolise poole pealt väga ilus, 40km milanost, Põhja-Itaalias, alpide jalamil.

Ryanairiga tuleb jälgida väga mida te võtate seal. St 0 kotti broneerimisel tähendab kindlate mõõtudega käsipagasit (kuni 10kg) ning 1 kott tähendab 1 äraantavat pagasit (15kg)+ käsipagas (10). Käsipagas on üks ese, ehk sis kui on kaasas nt fotokas, siis see ongi su üks käsipagas. Kõik vajalikud asjad seljakotti on see, mida ma tahan öelda.

Soovitaks majutust siiski kohapeal vaadata. Mõnusad majutuskohad ei ole iialgi suurtes broneerimissüsteemides.

ise just sama reis läbi riia ees millest rääkisin, saime suhteliselt hea hinnaga korteri sinna linna 27ndal augustil võin täpsemalt rääkida kuidas läks. Võibolla võin soovitada isegi majutust.

Veigole- et kindlasti on olemas romantilisi linnakesi, selles ma ei kahtle üldsegi, ja eks see ole kindlasti igaühe enda teha, kui romantiliseks linn teha.
Booking.com-i olen isegi kasutanud ja enda imestusekski see toimis, aga arvan isegi, et ilmselt kõiki toredaid kohti seal kirjas pole.
Bergamot hakkan nüüd kohe uurima, tänud soovituse eest!
Propelleri muljeid ootan kindlasti suure huviga

Lõuna-Itaalias on piisavalt palju linnakesi, kus sa oled ainus välismaalane ja keegi seal ei oska peale itaalia keele midagi. Iseasi, kas sa sinna mingit majutust siit kaugelt bronnida suudad( minu peremees suhtles minuga alguses läbi google translatori ja pärast telefonis ja kohapeal rääkis ainult itaaliat, mida mina ei valda). Nendes väikestes linnades tuleb muidugi kohalikku olustikku sisse minna. Näiteks seal linnas, kus mina olin, avati restoranid kell üheksa õhtul, varem võisid poest saia osta ja espressot lürpida ja kohalikega suhelda :)

Eks tegelikult mul oligi rohkem mõttes Lõuna Itaalia, aga ei välista ka kindlasti mõnda põhja poolsemat piirkonda. Kui saladus pole siis millises linnas viibisite?

Põhja itaalia võlu on järved, Como, Garda, Maggiore vms jpt. Linnadest Milano ning Veneetsia. Ning Stelvio-Davos tee. (Top Gear ;))

Selle linnakese teeb väheke tuntumaks veinisort, mis on antud piirkonnale(Puglia) omane. Edasi pead ise uurima :)

Mõningaid soovitusi on seal:
http://www.trip.ee/node/47611#comment-237301

Matera on kindlasti koht, kuhu mina läheksin :)Kesk-Itaaliast on Siena kindlasti väga romantiline väike linnake, kuigi oktoobris on juba jahe. Kuid kogu Toscanast leiab siiski suhteliselt mugavalt väikseid puutumata paiku, kui mitte tahta liiga kaugele lõunasse minna. Aga Sitsiiliast leiab eriti, üks soovitus: Motta D’Affermo

...on täiesti olemas, just Toscanas. Samuti veini"keldrid". Meie käisime juulis, oktoobri kohta ei oska ilma mõttes midagi öelda. Aga ööbimist otsi agriturismodest (www.agriturismo.net või otsingusse "agriturismo italy"), leiad hulgaliselt mõnusaid majutusi veini- ja oliiviõlitootjate juures, ka eraldi majakeste või apartementidena. meie ööbisime näiteks sellises: http://www.greve-in-chianti.com/forese.htm -- pool majakest Montefioralle kindlusküla müüri all (teises pooles pererahvas, kes arvas, et külalisi peab ikka vahel koduse pizzaga kostitama). Väga armas. Sealt käisime siis rendiautoga sellistes kohtades nagu Siena, Montalcino, Greve in Chianti jt. "veiniteele" jäävad linnakesed (nt. Castellina in Chianti ja Radda in Chianti ja Panzano), San Gimingano, Volterra, Lucca, Monteriggioni, aga ka Pisa ja Firenze. Enamikel neil väikestel linnakestel on üsna kokkuvõtlikud koduleheküljed, kust kõige paremini infot saad. Teele jääb ohtralt kohti, kus saab hästi süüa ja kohalikke veinimõisaid, kus paljudes (osalt küll ette teatades) veine maitsta saab.
Küll juba teises kohas ööbides käisime Cinque Terres, mis on viis imetabast kaluriküla Liguuria rannikul.
Just saabusime, seepärast värskeid muljeid nii täis, et tahaks kõigile soovitada!