Jaanuaris Mehhiko/Kuuba

Plaan minna Jaanuar 2018 puhkama.. miskit erilist seljakotireisi ei otsi kui siis sooje ilmasid, merd/liiva :) Olen palju kaalunud Tai'd see aastaaeg, aga kuna pole varasemalt ise reisi planeerinud siis väike kartus sees ja eelistaks pakettreisi. Türgist/Egiptusest isu täis seega jäid hetkel silma Mehhiko ja Kuuba. On kellegil kogemusi pakettreisiga Mehhikosse/Kuubale ? hetkel olen kasutanud otsimiseks lastminute.ee ja http://www.thomson.co.uk lehte. Kas on keegi käinud pakettreisiga antud maades ? On soovtusi/kogemusi jagada ? :)

Sai just käidud jaanuaris/veebruaris. Kuubal on see periood turismi kõrghooaeg, enamus turiste just siis käibki - ilmad on üsna head, suvel oleks liiga palav. Siin trip.ee keskkonnas on Kuuba kohta üksjagu postitusi ka olemas, nii et edu avastamisel. Ma isiklikult soovitaks Kuubat omal käel avastada, sest tihtilugu see pakettreis sisaldab endas 7 päeva Varadero hotellis olemist ja rannas päevitamist, aga see õige Kuuba jääb ikkagi nägemata. Maitse asi muidugi :)

Aitäh vastamast :) Võtan nõu kuulda

Käisime samuti selle aasta jaanuar/ veebruar Mehhikos, Yukatani poolsaarel. Sama teema Kuubaga ehk sellel ajal seal kõrghooaeg ja turiste palju. Ilmad on väga head, kuigi saime ka paar korda vihma, 3 nädala jooksul. Tuuline on seal kogu aeg, sellega tuleb arvestada, kui just kuskil keskmaal ringi ei rända. Soovitan samuti Yukatani omal käel avastada, on kindlasti soodsam ja näeb rohkem. Kõik hirmulood, mida netist ise avastasin enne reisile minekut, ei vastanud meie puhul tõele. Tegin ise 20ks päevaks reisipaketi ja endalegi üllatuseks töötas see suurepäraselt. Meie muidugi rändasime palju ringi, samas jäi päikese võtmiseks küllaldaselt aega. Rentisime auto ja sõitsime kokku ca 2100 km, seda polnudki nii palju, kui algselt arvasime. Majutuskohad panin kõik eelnevalt kinni ja kasutasin selleks enam jaolt Airbnb-d. Ma lihtsalt ei ole seda meelt, et pean hommikul hakkama mõtlema, kus ma järgmisel õhtul ööbin, nii seljakotikas ma ei ole. Kuna ma käisin nii Kariibi mere poolsel küljel, kui ka Mehhiko lahe poolsel, siis rannapuhkuseks ma eelistaksin siiski Kariibi mere poolset, rannad ilusamad. Samas veetsime 2 päeva ka Bacalaris järve ääres, kus päikest sai võtta ala betooni peal, siis sellegi poolest meeldis see koht mulle tohutult. Vee värvus ei taha kuidagi ununeda. Seega, kui sul vähegi on aega, siis tee omale reisiplaan ise! Kui on küsimusi, küsi julgelt!

Ok, Spiig, äkki räägid veidi rendiauto võtmisest, et kas kohapealt, või oli enne bronnitud? Kuidas liiklusega sujub ja kas oli kokkupuuteid politseiga? Lugesin hiljuti reisiraamatut, kus soovitati kõik olukorrad lahendada ilma politseita, kuna need pidavat asja ainult hullemaks tegema? Samas...kui juhtub midagi rendiautoga, on politsei kaasamine nagu vältimatu :) Et kuidas tegelikkuses tundus, või polnud üldse mingit kokkupuudet jamadega? :) Puerto Rico liiklust iseloomustaks ma sõnadega "suht distsiplineeritud korralagedus", kas Mehhiko kohta võiks sama arvata?

Tere! Meil minek läbi Kuuba Cancuni. Jõuame Kuubale ja paari tunnipärast läheb lend edasi Cancuni.. Kas oskab keegi öelda, kas peame siis selle jaoks tegema ka turistikaardi ja maksm amaalt lahkumise tasu? Nimelt oleme nädala Cancunis ära ja lendame tagasi Kuubale, et sealgi nädalakese veeta. Kas meil siis vaja kahte turistikaarti ja vaja kaks korda maksta maalt lahkumistasu?

Kui oled sinnalennul lennujaama transiittsoonis ja nn. riiki ei sisene ei ole vaja maksta maalt lahkumise tasu. Tegemist ikkagi jätkulennuga.

Aga kui mul lennud Helsinkist Kuubani Air Canadaga ja edasi Aeromexicoga, kas on võimalik, et saan pagasi saata Helsinkist Cancuni? Muidu vist peaks ju Kuubal pagasi välja võtma ja siis vist kúll turistikaarti vaja ja maalt lahkumistasu vaja maksta.,

jätkuks päike12 jutule, et kui aga sul piletid eraldi ostetud, siis pead sisenema Kuubale, näitama ette turismikaardi, minema tagasi lennujaama, lendama Cancuni jne jne. st vajate kumbki kahte kaarti! P.S. vähemalt Havanna lennujaama kodulehe järgi saab kaarti osta ka kohapealt, 22 CUC. See eeldab, et teid lastakse Torontost lennukile ilma kaardi ettenäitamist nõutamata. Võite ka nii teha, et omate vaid 1 kaarti, vajadusel ostate teise kohapeal juurde

Maalt lahkumise tasu minu arust pole, see sisaldub lennupileti hinnas. Vähemalt meil oli nii Aeroflotiga. Kõige lihtsam, küsige enne äralendu seda kellegi töötaja käest

Milord, ega turismikaart pagasile ole, ikka sinule :) su viimasest kommentaarist loen välja, et sa vajad siiski kahte kaarti

pagasi otse Helsingist Cancuni saatmine? Minu arust vist ikka ei saa