Jaapanisse taskuraha

Tere,Palju umbes nädalaks peaks Jaapanisse taskuraha võtma?Millised teie soovitused?

Elamine on seal oluliselt kallim, kui meil siin.Aga üldiselt oleneb tasku suurusest.

1
0

50 euri päev min.kuna on mida tarbida.

0
0

Mina näiteks olin üllatunud, et Jaapan (Tokyo, Osaka, Kyoto) pole üldse nii kallis nagu räägitakse. Rongipiletid olid ainus erand, aga söök on samas hinnaklassis nagu Eestis ja kui oleks tahtnud otsimisega vaeva näha, oleks isegi veel odavamalt saanud. Samas arvesta, et taskuraha ei kata vaid sööki vaid ka vaatamisväärsusi jms mida seal teha tahad. 

1
0

Transport on kallim, majutus ka, aga väljas söömine tõesti sama hinnaga või odavam.  Miks nii? Jaapan on viimased 20 aastat olnud deflatsioonipõrgus, hinnatõusu ei taha tulla. See on nende majanduse suurim nõrkus.https://www.inflation.eu/inflation-rates/japan/historic-inflation/cpi-inflation-japan.aspxSee tähendab, et kui Eestis on hinnad viimase 20 aastaga... ma ei tea, kolmekordistunud? Siis Jaapanis on ikka restorane, kus on 20 aastat sama hinnaga ramenit müüdud, pole vaja menüüs hindu muuta.Seega suhteliselt odav on nüüd kõik, mis ei sõltu impordist (sest kogu ülejäänud maailmas on hinnad selle ajaga umbes kahekordistunud). Müüt Jaapani kallidusest ongi pärit sellele eelnevast ajast, kui ülejäänud maailm hinnatõusuga eest põrutas.Aga taskuraha osas on väga raske nõu anda. On võimalik korralikult kulutada ja odavalt läbi ajada.

2
1

Oleneb, kus käid. :)Tulin just Okinawalt ning üllatas, kui kallis seal bussitransport on (võrdluseks - hotell oli 2 ööd 230 eurot kahele ning meil läks reaalselt sama palju transpordile). 

0
0

Oleneb, kuidas reisida. Mina üllatusin ka, et Jaapan on täitsa odav. Pea igas linnas sain 30 EUR/öö eest väikse hotellitoa. Toidu hind ei olnud ka üle mõistuse.Japan Rail Pass tuleb eelnevalt ette osta. Ei ole odav, aga üksikud rongipiletid on veel palju kallimad. PEAB ostma väljaspool Jaapanit!Julgen nüüd ja ka edaspidi soovitada Jaapanit algajale reisijale, kui odavat, ohutut ja huvitavat sihtpunkti.Viide minu Jaapani teemale siin foorumis:https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kust-osta-japan-rail-passJaapani kohalikke hotelle saab broneerida:https://www.japanican.com/

2
0

Eeldusel, et hommikusöögi saab hotellist, jood kraanivett, siis lõuna- ja õhtusöögi võiks saada kokku 2000 jeeniga. Kui rasvavarud on korralikud, söögiisu on väike ja raha ikka üldse ei ole, siis vist piisaks ka 1000 jeenist, et päris nälga ei jääks :-). 2008 esimese reisi Jaapanisse arvestasingi u. 2000 jeeni päeva kohta. Viimased 3 reisi on olnud pigem 5000 per päev. Iga nurga peal müüakse isuäratavaid paksuks tegevaid asju :-). Oleneb muidugi marsruudist, aga minu meelest on regionaalsed JR passid mõistlikumad - aga seda muidugi eeldusel, et marsruut seda toetab,Üldise JR passi miinus on minu meelest see, et see ei kehti Nozomi puhul ning Hikari ja Kodama rongid sõidavad Tokyo-Osaka vahel oluliselt harvemini võrreldes Nozomiga.Enda kogemus siis JR West Kansai Wide, JR West Kansa-Hokuriku, JR East Nagano-Niigata ja JR Kanto (nüüd Tokyo Wide) passidega.Ise ei ole testinud, aga välismaalastele on ka Tokyo-Osaka vahelised lennud ANA või JAL-ga oluliselt odavamad võrredes nende hindaga kohalikele.Regiooni passe saab osta ka väikse lisatasu eest lennujaamast JR kontorist.Kui reisi kestvus on kuni 14 päeva, siis NRT-Tokyo-NRT transpordiks soovitan kindlasti JR NEX piletit. KIX-Osaka-KIX olen teinud nii JR Icoca&Haruka paketiga kui ka kasutanud tavalist nn Rapid rongi. Kui hotell on Namba lähedal, siis on mõistlik kasutada ka Nankai rongi.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased