Viimased kommentaarid

Oleneb, kus käid. :)

Tulin just Okinawalt ning üllatas, kui kallis seal bussitransport on (võrdluseks - hotell oli 2 ööd 230 eurot kahele ning meil läks reaalselt sama palju transpordile). 

Just käisin Simoni teenuseid kasutades 28. septembril Hiina müüri Mutianyu osas ja ta teenis vaid kiidusõnu! Olime kahekesi, kokku läks 140 eurot - hinna sees siis nii müüri külastuspiletid (läksime üles suusatõstukiga, alla tulime kelgutades), privaatautojuht (autos konditsioneer, pakkus nii külma vett kui snäkke)). 

Meil oli 9h kahe lennu vahel aega, saime tunniga viisasabast läbi, Simon juba ootas meid. Tund sõitsime Mutianyule, 3h saime müüril olla (sularaha tasub kindlasti kaasa võtta, kui tahta suveniire osta või midagi mekkida, väga hea külm õlu maksab müüril ca 10 eurot), tund jälle tagasi ning saime veel ka lennujaamas aega parajaks teha. 

Ta tervitab ka kõiki Eesti turiste, kes temaga reisinud on :) 

Antiigihuvilistele on seal piirkonnas väga palju vaatamist - Pompeiist ägedama mulje pakkus mulle aga näiteks hoopis Herculaneum (ühtlasi on ta veidi odavam ja vähem turiste). Julgelt soovitan hoopis Paestumisse minna - Suur-Kreeka aegadest jäänud templid mõjuvad väga suursuguselt.

Ischia saar oli väga mõnus ja ilus, aga võib-olla ka seetõttu, et kuna olime offseasoni ajal seal, siis maksime 5* hotelliöö (ja 20+ basseini) eest kõigest 30 eurot nägu. Sama Capriga. Praamipileti tasub ette siiski ära osta, sest vahel nad võivad teha väga palju suurema ja ootamatu allahindluse. :) 

Napolis soovitan külastada maa-alust linna: https://www.napolisotterranea.org/en/naples-underground/

Kui küsimusi tekib kas keele või majutuse vms koha pealt, võib mulle alati kirjutada :) Buon viaggio!

Mina kogun lumekuulikesi (mis on omandanud minu tutvusringkonnas nime "tšaka"). 13-aastaselt alustasin, nüüd olen 26 ja kokku on neid üle 80. 

Läksime otse taksojärjekorda, tore juht oli, rääkis kell 7 hommikul (ja 11 tundi lennanud) tüdrukutele rõõmsalt, mida tasub külastada, kus süüa jne. Taksomeeter tiksus normaalselt, maksime Downtowni sõidu eest vast 16 Singapuri dollarit. :)

Ühel õhtul proovisime äpiga, aga mitu autot tühistas meie tellimuse. Ootasime siis jälle järjekorras, aga vähemalt sai koju :)

Käisin septembris-oktoobris ning peagi lähen ka uuesti :) Imeilus ja äge maa, kohalikud uskumatult sõbralikud (kui vähegi korea keelt purssida, on nad veel sõbralikumad).

1) Lennujaama jõudes tasub tõesti kohe ära osta kohalik SIM-kaart. Pakutakse erinevaid firmasid, kasutasime KT oma - pakkumine oli 5 päeva, 10 päeva, 30 päeva, kõik piiramatu internetikasutusega. Kuna olime kaks nädalat, ostsime 10 päeva õiguse (maksis ligi 30 eurot) ja lootsime kuskilt pärast linnast 5 päeva oma juurde saada, aga sellega tekkis natuke komplikatsioone ehk nüüd on meil korea telefoninumber. 

2) Lennujaamast tasub kohe ära osta ka automaadist omale transpordikaart  (Tmoney card, maksis vist 4000 woni ja neid on erineva kujundusega, alates Line Friendsi karukestest lõpetades bändide piltidega) ning sellele automaadist ka raha peale panna. Transpordikaarte saab osta ka tavalisest 7 Eleveni poest. Minu suureks üllatuseks kehtib see kaart terves Koreas ehk kui me Jeju saarel sõitsime bussiga ringi, toimis kõik täpselt samamoodi.

3) Nelja peale oli meil igasugu pangakaarte ja natuke sularaha. SEB kaardid nõnda hästi ei töötanud kui Swedbanki omad ja tõsi ta on, viipekaardid on väga vajalikud. Näpuga allkirja panemine oli mulle ka esialgu huvitav.
Sularaha on väga vajalik siis, kui tahad osta näiteks 2000 woni eest mõnd tänavatoitu, suveniire vms. Muidu poodides (ka väikestes toidupoodides) on kaardiga maksmine väga teretulnud, korealased ise kasutavad mobiiliäppe. 

4) Google maps seal nõnda hästi ei tööta, kaardirakendustest tasub alla tõmmata Kakao Maps. 

5) Väga äge piirkond Seoulis on Hongdae, kus melu on öötundideni - väga palju on seal tänavamuusikuid ja -tantsijaid, kes kaverdavad Kpop-hitte ja muid lugusid. Ühtlasi on seal ka väga palju kilakolapoode, kust leiab kõike meelepärast.

6) DMZ-tsooni tasub kindlasti külastada, meie kasutasime sellist firmat nagu Jin tours. Ostsime veel sellise (90-eurose) paketi, millega oleks pidanud saama Panmunjomi rahukülla, ent kuna Lõuna-Korea ja Põhja-Korea hakkasid siis miine demineerima, jäi see reis ära. Suur oli meie üllatus, kui pärast lubatud alade külastamist öeldi meie neljasele seltskonnale, et nii, teil tuleb nüüd bussist lahkuda, teie tuur jätkub teises kohas. Meid viidi uhke BMW bussiga kuskile Põhja-Korea piiri äärde sööma (siit tuleb mainida, et sealne bibimbap oli imeline!) ning viidi veelgi rohkem piirialadele ligemale, meile tehti privaatne tuur Ganghwa saarel, kust nägime ka Põhja-Korea poolel inimesi riisipõldudel, rattaga sõitmas jne. Väga-väga silmiavav kogemus!

7) Lotte World on tõesti veidi kallim, aga õigel päeval minnes - nädala sees ning tuleb kindlaks teha, et ei ole mõnd koolilaste vaba päeva, sest neid juhtub ka tihti olevat - on järjekordi vähe ning terve päev väga-väga mõnusalt veedetud. Kes teatud Kpopi gruppe fännab, omab seal palju äratundmisrõõmu. 

Ilmselgelt on mul veel palju mälestusi, kui tahad, võid mulle eraldi kirjutada :)