Jagage Turu juures oleva 250km Arhipelagi ringtee kogemusi!

Plaanis suvi 2015 ring ette võtta 4 autoga.
Mida vaadata ja kui palju aega teil seal kulus? Meil plaan reede hommik- pühap õhtu see läbi vaadata.
Kus ööbisite? Plaan telkidega metsas või telklas ööd veeta.
Tänud vastajatele!

Kas see ring on ka autoelamuga läbitav? (Inglise- ja saksakeelses tekstis sellest juttu ei olnud, soome ja rootsi keeled kahjuks minu kõvasse pähe ei hakka).

Liisu37 (ja ka teised) -- Soome igaüheõigus lubab igal ühel looduses vabalt liikuda ja ka ööbida maaomaniku loata. Seega Soomes on täiesti võimalik valida endale sobiv lahesopp või metsaserv ning seal takistuseta telk püsti panna tingimusel, et ei häirita kohalikke elanikke ning ei tekitata kahju loodusele. Ainult lõket ei tohi looduses maaomaniku loata teha.
Hea on teada, et Ahvenamaal kehtivad veidi teistsugused reeglid, sealhulgas n.ö. "metsik" telkimine ei ole soositud ja on äärmisel juhul lubatud piirangutega ühe öö jooksul jne.
Samas kämpinguid on Soomes tõesti palju ja Saaristo tasub avastamist.

Mina sain 2013 küll ühe tasulise praami. Haagissuvilaga edukalt läbitav. Thlp! Suvel nädalalõpudel praamijärjekorrad nagu meil saartel. Ja kohalikel väidetavalt eesõigus.

Me sõitsime selle ringi läbi juulikuus 2011a. Tõsi ta on, ka minul oli ainult üks tasuline praamisõit. Reisi toredaim osa ongi ühelt saarelt teisele ülesõit. Ööbisime kämpingumajades, mis meie pere neljale liikmele olid ideaalsed.
Muidugi turismi kõrghooajal oli kohati majutuse leidmine probleem, kuid lageda taeva alla ei jäänud me kordagi.
Ringi läbisime kolme ööbimisega ja kui pikemalt mõnele saarele pidama ei jää, siis oli see küllaldane aeg ka kohapeal ringi vaadata.
Vahvat reisi teile!

Liisu ja Tohoh mitme päevaga tiiru tegite?

Telkinud oleme oma seltskonnaga metsikult Eestis, Lätis, Leedus ja ka eelmine aasta Soomes Verla- Repovesi- Kotka- Loviisa tiirul.
Meil on päris suur seltskond 12-15 inimest, päeva lõpp etteennustamatu kohapeal, õhtuti eelistame isekeskis päevasündmusi muljetada ja rahus ja vaikuses mõne õlle libistada ja magama minna.
Telgid-matkatoolid- gaasigrillid kaasas- lõket pole vajagi, ja ega telklates ka privaatlõket teha ei tohi ja võõrastega jorisemine pole meie teema.... Õhtul teeme kiirgrillil grilli, hommikul gaasipliidil kohvivee ja kiirtoidu soojaks... enda järel jätame alati koha puhtamana kui enne oli- oleme ka eelnevat prügi põletanud-metsast kaasa võtnud...

Ringi teeb vast päevaga ka ära. Meil läks kolm. Siis pikemal ringil.
Kui siit altpoolt alustada, s.t. päripäeva siis selle tasulise laevatee lõpus oli vahva kämpa, uks oli kinni, number uksel. Lahke peremees palus end sisse seada, et tuleb hommikul. Kedagi teist ei olnud, kala näkkas hästi, hämaras oli vahva eemal mööduvat suurt Silja reisilaeva vaadata. jne.

Palju raha maksite cämpa eest? Kuidas seal viitadega on? Kui palju kodutööd tegite või läksite lihtsalt viitade järgi? Me Googel mapsi zuumides vaatame mis fotosid näitab, kus midagi huvitavat-seal ka pilte tehtud loogikat kasutades... Mis abimaterjale veel kaasas oli?

Soome kämpingud on suhteliselt odavad, neid on palju ja Soome teed on väga hästi viidastatud.
Vähemalt osad Soome kämpingud leiad näiteks siit.
Google Maps oskab ka kämpinguid näidata

Turu ja selle ümbruse kohta on kohalikult turismiinfo lehelt isegi eestikeelne turismiteatmik saada.

Kämpa hinda ei mäleta.
Kodus natuke uurisin, kuskilt poest või turismiinfost võtsin kaardi ka. Kenasti saab ka viitadega hakkama.Praamid lasevad kogu aeg edasi tagasi ka pooltühjana. Algul oli ilmselt endalgi kõhklusi kahtlusi, kuid asi sujub kenasti .

Tere.
Sama plaan, sõita läbi Turu saarestiku ring mais. Pole enne kordagi käinud tahaks teada kuidas on Turus parkimisega, palju maksab ja kuidas saab maksta? Esimene öö plaan veeta Turus hotellis, ehk oskab keegi soovitada head hotelli. Omale jäi silma Omena hotell aga seal miinuseks see et pole parklat. Samuti kui keegi oskab täpsemalt soovitada ringipeal olevaid majutusi, oleks teretulnud. Telkija pole niiet telkimiskohti pole mõtet pakkuda.

Tänud.

Ayvar, kuidas ring läks? On keegi seal juba see suvi käinud? Paluks kommentaare, meil järgmine nädalavahetus plaan sinna minna! Tourest turistikaart jämedaks liiklemiseks kaasas :-)

Olen ööbinud Turus laevhotellis ja seal lähedal ei ole parkimisega mitte mingit probleemi. Hommikul oli vara vaja Ahvenamaale suunduvale laevale minna ja nii saigi tehtud selline valik. Ei kahetse, öömajas kõik vajalik olemas + korralik hommikusöök.

http://www.booking.com/hotel/fi/laivahostel-borea.et.html

Tulime ca nädal tagasi perega saarestikuringilt. Kõigepealt võtsime Naantali turismiinfo punktist Saarestikuringi (Rengastie) kaardi ning lahkelt pakuti juurde ka leht praamide väljumisaegadega. Väga abivalmis neiu, kes ka ise olevat selle ringi läbi sõitnud, soovitas siis meil alustada teekonda "vastupäeva". Võtsime ette suure ringi ning sinna jäi üks tasuline ülesõit (auto koos reisijatega 35 eur) Dalen-Mossala. Kui muidu väljuvad praamid/parved non-stop ning reeglina üle 10-15 min ootama ei pidanud, siis Dalenist väljuvad praamid vaid 4 korda päevas ( kl 11.15, 13.15, 15.15 ja 17.45). Tegime saarestikule ühe päevaga ringi peale ning õhtul kl 22 ajal jõudsime viimase saare peal olevasse Sollideni kämpingusse (väga puhas, looduskaunis oma järveäärse rannaga koht). Majutus 4-le 60 eur (tekid-padjad sealt, aga oma linad kaasa). Aga sõita iseenesest väga lihtne, sest pidevalt Rengastie viidad tee ääres ei luba ära eksida. Hea meelega vōtaks järgmisel aastal väikese ringi ette, et nii mõneski armsas kohas pikemalt peatuda.

Nii. Ringilt tagasi, jagan kohe muljed ära kuni veel meeles. Startisime reede hommik 8.00 laevaga. Turu poole sõites kasutasime navis võimalust "väldi kiirteed"- nägi kohaliku elu-olu ja mägesid üles-alla rohkem kui kiirteel. Salos tegime lõunapausi. Esimesse päeva jäid peatuspunktid
( 1 ) Väike puukirik tee ääres 60.381575, 22.412141
( 2 )Kuusisto Bishop’s Castle ruins (kindluse varemed) - 60.40704, 22.47415 Tasuta, päris palju ringi vaatamist
( 3 ) Linnuvaatustorn 60.39353,22.46213 Väike ja väeti, kuid vaade lahele kena- metsmaasikaid sõime ka kõhu täis
( 4 ) Mingi monument tee ääres 60.288105, 22.261681
( 5 )Suusahüppetorn metsas 60.199587, 22.055238. See ka parkla kahe matkaraja alguseks. Peale suusahüppetorni ülevaatamist läksime pikemale 4,5km matkarajale mille kaugeimas otsas saare kõrgeim mägi ca 60m kõrge, väga ilusa vaatega järvedele- metsale- saartele. Kuna kell oli juba palju ja kõht tühi, otsustasime sinna samasse parklasse telkima jääda. Wc oli olemas, muu vajalik omal kaasas.
Teisel päeval läks teekond nii-
( 6 )Energia (tantsu) ringid metsas, vana veski 60.200891, 21.880139
( 7 )Runar torn, künka otsas 60.127975, 21.643817 Oli kahjuks suletud
( 8 )Järvineni vaatetorn 60.216182, 21.303236 Kõrge künka otsas, väga kena vaade
( 9 ) Mossala praami oodates käisime cämpa taga ca 500m kaugusel oleva künka otsas oleva vaatetornis 60.288264, 21.438503
Napilt jõudsime viimasele tasulisele praamile (16.15). 35euri auto, inimesed tasuta (hinna sees).
( 9 ) Norrby matkarada, 2,5km, 3mäetippu, viimasel vaatepukk. Tasub läbi teha. Siin lõppes teine päev. Otsisime vaikse metsatee, telgid püsti, kiirgrillil söök soojaks ja magama.

  1. päeval hommik tegime pikema sõidu poolenisti Väikest Ringi läbides
    ( 10 ) Naantali. Seal Navigeerides läbisime autodega kogemata jalakäiate peatänva :-). Turistiinfost saime 5km matkaraja kaardi 6km kaugusel.
    ( 11 ) Matkarajal 60.460231, 21.935033 läks omal süül aega pisut kauem, kui plaanitud. Seega 17.00 tuli hooga minna 190km et 19.20 sadamasse 20.00 laevale jõuda.
    Kokku läbisime 600km 51 liitri kütusega, paagitäiega saime täpselt hakkama. Aega oli täpselt parasjagu, rohkem poleks jaksanud matkata. Loodan et tulevastel matkasellidel abi muljetest. Matkahunt