Jakartast 7-12 päeva Indoneesias - kuhu?

Tekkis variant, et minna Jakartast Indoneesiat avastama. Endal on esialgu pilk peal peamiselt Javal nagu Yogyakarta ja Borobudur ja Bromo, aga ka Belitung. Aeg pole tegelikult piiratud ja randa otseselt ei otsi, aga kõik soovitused mõne hea ranna kohta on samas väga teretulnud. Jätaks Bali seekord välja.

Florese saar peaks olema selline kena koht kus parajasti nii kümme päeva ringi vaadata. Lennata Labuan Bajosse, sealt paaripäevane trip Komodo draakoneid vaatama, siis edasi Rutengi ja Bajawa kaudu Ende suunas, vahepeal trip Wae Rebosse ning külaskäik Benu ja Luba küladesse, vaadata üle Kelimutu värvilised järved ning minna Maumere suunas, teha peatus Koka rannas, Maumeres ronida Egoni vulkaani otsa ning seejärel lennata Maumerest läbi Bali või Labuan Bajo tagasi Jakartasse.Ise tegin enam-vähem sellise tripi eelmisel aastal ning Florese saar on üks ilusamaid kohti kus ma käinud olen. Reisiblogi ka siin: http://maailmas.blogspot.com.ee/search/label/Flores

Nõustun rrannega. Olen Indoneesias 3 kuud rännanud ja Flores on tegemiste mõttes üks ägedamiad kohti. Juba Laboan Bajos on palju teha - saab linna kõrval asuvatesse mägedesse matkata ja sealt on väga ilusad vaated panoraamvaated. Komodo rahvuspargis on üks maailma ilusamaid sukeldumise kohti (võrreldakse Raja Ampatiga). Rinca ja Komodo saartel on väga ilus matkamine ja saab näha Komodo varaane. Saare teisel pool on eelmainitud tegevused. Ise sai rolleri rentida ja sellega mööda saart ringi sõita. Kui Kelimutu juurde minna, siis oleks mõistlik siselend võtta, kuna see on liiga kaugel, et minna mööda maad. Arvestades, et saart löbib vaid üks "peatee", mis läbib mägesid ja sõidu keskmine kiirus on väga-väga aeglane. Togiani saared on väga ilusad, aga sinna saada on keerulisem. Lend Gorontalosse ja sealt 12h praam saarele. See on siiski sukeldumise ja niisama lõõgastumise koht. Elekter 4h päevas, internett puudub ja vahepeal on kõne/SMSi jaoks signaal olemas. Samas on tegu minu jaoks Indoneesia ja üldse Kagu-Aasia ühe kõige ilusama kohaga (snorgeldamise, sukeldumise ja randade mõistes). Märksõnad on lõõgastus ja rahu.

Minu prioriteediks oleks Paapua, Wamena. Kuniks seda vana aega seal veel on, kui veel on. Ja siis kõik muu. Flores on super.

Tänan soovituste eest! Tegite otsustamise lihtsamaks. Ja samas keerulisemaks. Peab seal kandis vist ikka pikema reisi tegema. Flores ja Paapua ei kõla üldse halvasti.

Mina soovitaksin Sumatrat. Sinna ei ole veel turism mürinal sisse murdnud. 

Raja Ampat -imelised rannad ja uju nagu akvaariumis.  Öömaja võiks olla eelnevalt broneeritud, et keegi sadamasse vastu tuleks, Käisime, eelmise aasta detsembris ja läheks tagasi (muideks vana aega Wamenas pole, aga mägedes küll).