Viimased kommentaarid

Unustasin- Pak Barast Koh Lipele saab 2h, Koh Lantalt oli vist aeg 5h.

Krabilt Koh Lipesse saamine oleneb hooajast. Meie olime seal madalhooajal (augustis) ja siis sai Koh Lipele vaid Pak Bara kaudu, kuhu pidime Krabist bussiga sõitma, kuid septemberi keskelt kuni mai (kui ma ei eksi) saab Koh Lipele ka näiteks Phuketi või Koh Lanta kaudu kiirpaadiga. Koh Lipe oli isiklikult minu lemmikkoht Tais, kuid seda ka madalhooaja tõttu- seal oli vähe inimesi, kuid vihma saime väga vähe ja seda ka öösiti. Soovitan väga võtta snorgeldamise trip Ko Adang saarele ja ronida üles vaatepunkti, kust saab Koh Lipe saart näha ülevalt ja see on maaliline vaade! Kui praegu läheks võtaks ka sukeldumise, kuid sel ajal ei olnud veel naisel sukeldumisekursust tehtud ja otsustasin oodata (tegi selle Floresel Komodo lähedal).

Koh Pha-ngan on iseenesest ka väga tore koht ja sinna tasub pikemaks minna, kui Koh Lipele (olen ise seal 2x käinud). On rohkem tegevusi ja rohkem turistikas saar, kuid vau- efekt jääb siiski Ko Lipele. Nii läbipaistvat vett ja ilusaid randu kindlasti Koh Pha-ngan'lt ei leia :)

Kas keegi siin on vahepeal Vaikse Ookeani saari külastanud ja oskaks vastata. Millist saart eelistada- Tonga, Vanuatu, Samoa või on kellelgi veel mõni soovitus? Eesmärgiks oleks matkata, näha kohalikku kultuuri, sukelduda/snorgeldada ja lihtsalt puhata. Minna on plaan 2016. juunis ja eelarve on pigem tagasihoidlik ehk siis võiks kulutada pigem vähem, kuid kõik oleneb kvaliteedi ja hinna suhtest. Lennupiletite hinnad ei huvita, kuid ööbimiste hinnad kohapeal ja toidu hinnad pakuks huvi (väljas söömised ja hinnad poes). Tunnen kaasa eelmisele küsijale, kes ebaõiglast kriitikat sai ja kui infot anda ei ole või ei taha, võib üldse kirjutumata jätta.

Ette tänades!

Nõustun Martin Sepaga- 1000EUR on piisav, et 2 inimest kuu aega Tais ära elatada, kuid sõltub hooajast ja kuhu minna. Käisime tüdrukuga 2015 aasta juuli-august 4 nädalat. Ei ööbinud dormides vaid private lodge, guesthouse vms. Väga puhtad kohad ja enamasti merevaatega, mõnedes kohtade basseinid jms olemas ja väga romantiline atmosfäär. Kohapealt ette broneerimata saime endale toa hinnaks 13EUR öö(keskmiselt). Rolleri saab rentida enamasti 3-6 eur päev (24h). Söögile kulub täiesti asukohast sõltuvalt ja street food on Tais maailma üks parimaid. Pad Thai, mis oli ülimaitsev maksab 1-3 eurot peaaegu igas kohas (mis ei ole hinnatud restoran ja tuntud kõrge hinnaklassi poolest). Toit on igal pool väga maitsev ja odav. Endal läks õlle peale ilmselt rohkem, kui toidu, kuid siiski saime väga hästi hakkama. Rentisime rollerid, kasutasime Google maps-i ja sõitsime kohaliku transporidga sentide eest. Tuk-tuk'ga sõites tingi ALATI hinda ja kui võimalus sõida meetertaksoga või jaluta(Tais ohtlik ei ole ja alati leiab lahedaid kohti ringi jalutades, reis ei tohiks olla kiirustamine ühest kohast teise). Kasutasime ronge, mitte turiste vedavaid busse. Bangkok-Hua Hin- Koh Tao-Koh Pha-ngan, Krabi-Koh-Lipe oli meie marsruut. Ostsime piletid ise, mitte reisiagentuuridest.

Eurod tasub Eestist kaasa võtta ja kohapeal vahetada. Meie ei võtnud ja maksime päris suured summad ATM-st väljavõtmise eest.

Mainin ära, et olen Tais käinud 2 korda, mõlemad kuu aega veetnud. Esimene kord läks raha rohkem, kuna käisime sõpradega ja siis kulus rohkem.

Kõik on mugavuse küsimus ja Tais sa võid saada väga head ööbimised, toidud, rannad ja matkad väga hea hinnaga (või maksta vahenduse eest turismifirmadele ja sõita koos teiste turistidega ringi). Meile meeldis privaatus ja ise asju korraldada, mitte koos hordide turistidega "pilt ära teha ja edasi minna". Kõik on enda suhtumises ja kui raha vähem saad sama või parema elamuse, kui ise organiseerid. Ja kindlasti soovitan seljakotti, kuid ei ole mõtet palju asju kaasa vedada. Nagu varem öeldud, siis riiete pesu ei maksa palju ja kõik triigitakse korralikult ära ja antakse pakitud kujul tagasi ka- väga hea teenindus. Käisime madalhooajal, kuid vihma peaaegu ei näinud. Kui kõrghooajal minna arvesta, et P.-Tai on tunduvalt odavam, L.-Tai saared kallimad. Reisida on Tais iseenesest väga lihtne. Edu!

Küsin ja ise vastan. Kes huvitatud, siis leidsin ühe lehekülje, kus on up-to-date info olemas ja väga hästi kijreldatud. Teistel lehtedel enamasti (vähemalt) kuni 2a vana info.

http://ineedtoiletpaper.com/short-guide-banda-islands/

Tere

Ärataks seda teemat ellu, kuna plaan Banda saari külastada. Siin foorumis on selle kohta väga vähe infot. Kas keegi on ka vahepeal käinud selles piirkonnas.
Plaan oleks lennata Ambonisse ja sealt laevaga Banda saartele sõita. Olen lugenud ka vana 2010a LP-d. Seal toodi ka see koht välja, kui ühe parima kohaga Indoneesias. Plaan oleks minna septembris elukaaslasega koos. Endal on tehtud ka Open Water Scuba Diving kursus ära ja võimalik, et huvi ka sukeldumise vastu. Kuidas on praegusel ajal sealse turisimga? Kas piirkonnas mingisuguseid backpackeritele mõeldud hosteleid (või guesthouse või muud sellesarnast) on? Kuidas on praegused hinnad ja saartevaheline transport. Ajaliselt oleks Indoneesias aega olla 1-2 kuud. Kui kellelgi on kogemusi selles piirkonnas, siis ootaks huviga tagasisidet. Samas on huvi ka Kei saartele mineku vastu. Kui on pakkuda Indoneesias veel huvitavaid ja vähemkülastatuid saari, siis ootan igasugust infot ka nende kohta.

Pole küll seni sukeldudes haid näinud (Tais Ko Taol ja Lõuna-Aafrikas Sodwana Bays), kuid oleks tahtmine pigem näha. Olen nõus- Suure valgega kokku ei tahaks kunagi saada, kuid on väga palju hai liike, kes sukeldujat kunagi ei ründa. Ei tea kas vastab tõele, aga olen kuulnud, et sukelduja on hai silmis suurem objekt(eriti kuna väljahingatav hapnik teeb nende silmis veel suuremaks ja lestad). Haid ei pidavat endast suuremaid objekte ründama.

Oleks küsimus 60 päevase viisa kohta. Kui Helsingist eelnevalt viisa taotleda, kas sinnalend peab kindlasti märgitud olema. Ei ole pileteid ostetud ja kuna täpselt ei tea veel, millal sinna lendab Taist, siis kas nad aktsepteerivad seda?
Riigist väljalennu pilet on olemas. Kas kellelgi on kogemusi sellega?

Tänud!

Estraveli kampaania, mis veebruaris vist oli. Ja Airasia :)

Lennupiletid on jah nii, et alguspunkt on Helsingi-Frankfurt-Delhi ja tagasi Singapur-Frankfurt-Helsinki. Bali tuli sisse hilisema otsusena. Algul ei olnud plaani sinna minna, nüüd piletid juba ostetud, seega ei hakka enam ümber mängima seda. Lennupiletid, reisikindlustus ja India viisa kokku läheb 825 eur (sisaldab kõiki lende- kokku on neid 7). Ma ei leia, et veedan väga palju aega transpordivahendites. Ainult lõpuosa on kiireloomulisem. Indias ja eriti Nepaalis on kavas rohkem ringi liikuda (Indias võtan suuna kohe Nepaali poole ja vaatan kohtades ringi, mis samas suunas jäävad. Nepaalis on Kathmandu ja selle lähedal asuvad kohad plaan läbi käia. Bali jääb tõepoolest natuke välja, aga samas ei olnduki plaan Kuala Lumpuris kaua olla, pigem läbi põigata ja lihtsalt linna korra ära näha. Singapur on suhteliselt kallis ning seal ei ole ka soov üleliia kaua aega veeta. Siiski 2 täispäeva on aega ning usun, et nende jooksul jõuab nii mõndagi näha.

Plaan on esialgsest väga palju muutunud. Olen samuti teinud juba sellise tabeli, kuhu minna, mida teha ja kaua seal viibida. Seetõttu plaan muutuski. Ja kui reisi ajal tekib ajapuudus kuskile jõudmisel, saab alati lende kasutada :). Plaanis on lendudele jõuda ja muu on selline, et vaatab kas ja mida jõuab selle aja sees.
Nii annab ka väikese ülevaate, kuhu tagasi minna ja mida vältida.

Ma tänan info eest. Leidsin mõningaid uusi ideid nendest soovitustest.
Ma ei leia üldse mõtet, miks sa seda facebooki siin Trip.ee-s mainima hakkasid, aga see selleks.

Ma ei näe põhjust, miks peaks kuu aega ühes piirkonnas olema. Ma ei otsi mingit päikesereisi. Olen nõus, et paari päevaga ühes kohas palju ei näe. Viimased sihtkohad ongi ainult läbisõitmiseks või peatuskohad, kuna on strateegilised lennutee punktid. Kui ma tahaks turismireisi, siis võtaks 2-3 nädalase paketi Goa-sse.

Ei saa aru, millepärast alati kritiseerima peab kõiki ettevõtmisi. Ennegi seda kuuldud. Hiljem ettevõetud asja ära teinud ja edukalt!

LP-d on kõikide riikide kohta olemas, nagu ka palju infot. Rohkem infot ei ole kunagi veel halba teinud.

Oleks tänulik, kui keegi peale kritiseerimise teaks soovitada, mida ise mõnes neis paigas teinud on või mis ei meeldinud seal (mida võiks vältida). Ei ole vaja kuulda asju "ei saa, mõttetu, hullumeelsus" või muud sellist.

2008a. suvel läksid piletid Frankfurt-Bahia, Bahia-Frankfurt maksma koos kõikide maksudega 298 euri. Lendasin Condoriga> http://www9.condor.com/tcf-eu/index.jsp

Küsiks huvi pärast, et palju sellise reisi eelarve võiks olla? Hakkas endalegi see huvi pakkuma =)

Kui Barcelonat külastasime ööbisime Youth Hostelis, mis oli La Rambla tänava ligidal ja samas kõigile suht lähedal. Barcelonas on üldiselt metrood hästi ühendatud, niiet jõuab kõikajle kiirelt. Hostelis oli palju noori üle maailma ja üldiselt rääkisid kõik inglise keelt. Oli hea kogemus, sai uusi sõpru. Turvalisuse koha pealt öeldes võibolla niipalju, et eks igaüks kardab seal natuke oma asjade pärast, kuid üldiselt oli seal kõik väga OK! Hind oli kuni 25 aastaseni 16 euri (2007 aasta detsembris olid hinnad vähemalsti nii)
=)

to Rännumees

P2ris nii me ei tulnud siia, et ei teadnud mida peale hakata. Aga alati on ju hea teiste ideid kuuulda, et mida teha v6iks. Peale selle olen sellist tyypi kes reisi t2ielikult ette ei planeeri vaid lihtsalt l2hen ja vaatan millistesse seiklustesse satun=).
Hetkel oleme aga hoopis Paraguays ja imestan, miks trip.ee-s s6nagi selle riigi kohta pole:O. Linn on m6nus ja odav, hea toit ja lahked inimesed.

Olime Salvadoris umbes nadala, muidu m6nussoe sealhetkel, aga oositi ringi jah liikuda ei saa:(. Ookeanis sai kaia ja muidu suhtpalju kultuuri aga ohtlik linn. Tulime bussiga Foz do Iguazusse, siin r22kitakse palju inglise keelt ja muidu suht m6nus linnake,aga praegu siin suht kylm, tahaks soojemat. Kas tasub minna Argentinasse ka? Tahaks muidu Buenos Aireses 2ra k2ia, aga seal suht kylm hetkel.
Soovitusi mida teha? 19 juuli laheb lennuk Salvadorist Frankfurti:)

Tere,
On plaanis samuti Brasiiliasse minna ca 3 nädala pärast. Kas Ülikooli tõendist on ka mingit kasu. Et ei ole niisama looder, kes tahab parema elu peale minna. Muidu käin kooli kõrvalt tööl ka aga see on selline veits kahtlasem variant. Ja kuidas see tõend palganubriga numbriliselt välja võiks näha=)? Ette tänades.

Kas selliseid pakkumisi tuleb ehk veel selel firma poolt. Plaanis oleks minna ka Venezuelasse, aga enne juuni lõppu ei saa:(

Üks võimalus on palverännakutel osaleda, mis sealpool toimuma peaks. Kui ise minna siis nagu eelmine postitaja ütles, ei tasu telki kuskile nähtavalsse kohta panna, kuna see tõmbab vargaid ligi ja neid on seal rohkem kui kuskil mujal euroopas vist :D. Ise käisin ka eelmine suvi nii telk seljas ja sai hakkama kll, aga kohta on väga raske leida kus ööseks telk panna. Mõnikord olime öösel kuskil pubides ja siis päeval magasime rannas, kuna seal on palju inimesi ja siis päevasel ajal nii ikka külge ei tulda. Ja tähtsaid asju kindlasti mitte kotis hoida vaid enda lähedal taskus vms.
Aga kindlasti minge. See reis annab kogemusi väga palju juurde ja pealegi on see fun ka! Jõudu teile tegemistes!

Käisime detsembri alguses Barcelonas. Ujuma küll ei läinud, sest polnud rätikut kaasas sel hetkel, aga jalad sai küll vette kastetud ja minu arvates oli seal detsembris soojem vesi kui meil suvel Eestis :D