Kes käinud Jamaikal? Jagage muljeid palun

Kas keegi on käinud omalkäel just nüüd või veidi tagasi ?Loeks hea meelega blogisid.

Kas siit vaatasid juba?

0
0

Käidud paar aastat tagasi. Mis täpsemalt huvitab?

0
0

Tõstan siis veel kord teema Jamaika teemad ülesse, kuna SIIT seda küll ei leia, seal toredad blogid küll, aga mitte Jamaika kohta või ma ei oska leida. Kõik huvitab, kuna kavas omal käel minek, ostetud vaid lennupiletid, kuidas oleks parem liikuda, kuhu piirkonda valida majutus, kus selle aja jooksul jõuab käia ja kuhu pole ehk mõtet minna, sest lihtsalt puhata  tahaks ka. Tänulik igasuguse info eest, lihtsalt tundub et 3 aasta tagune  ehk selle muutliku maajao kohta juba vananenud. Loeksin ka hea meelega mõnd blogi, sealt korjaks endale huvitava kõige paremini välja.

0
0

Siia ka terve hulk blogisid kokku koondatudP.S. Youtube'is terve hulk vloge Jamaikalt, äkki hoopis sealt mõnda vaadata?!

0
0

Käisin 1,5a tagasi. Kingstonis, Ocho Rios ja idakaldal. Jamaika on kindlasti põnev. Palju "tänapäevasem" kui ma sinna minnes arvasin. Poes on suht sama kaup nagu Prismas ja suht sama hinnaga. USA lähedus annab muidugi hindades tunda ehk siis odav riik ta pole, välja arvatud kohalik rumm baaris (€1.6-€2.5). Reggae muusika on tänavapildis ja kohalike seas pigem haruldus. Üldse rasta kultuur tundus olevat kodutute pärusmaa ja paljud rastad ka tänaval magasid. Marley muuseumi sissepääs 25$. Tegin eeltööd ja liikusin ringi autojuhiga, võib arvestada ca $80-$100 päev, pluss kütus. See pole küll odav, kuid kuna olin seal vaid alla nädala, siis pigem maksin autojuhile kui oleks ise sebima hakanud. Räägiti, et turismi piirkondadest väljaspool on ohtlik... ma seda ei tunnetanud. Kuigi jah, väga igale poole ei roninud kah.Käisin Reach Fallsil (kärestikuline jõgi ja joad), mis oli päris äge. Seal (jah niisama jõe peal) edasi liikumiseks võib kasutada giidi abi (ca $50). Kuna seal osad kohad suht ohtlikud, siis pigem maksta giidile, kes eluaeg seal elanud kui ise aega raisata ja kohapeal mõtlema hakata kuhu astuda. Muide giid tõi mu GoPro põhjast ära (sukeldus maskiga) kui see oli ühes kiire vooluga kohas sticki otsast ennast ise maha kruvinud. Pärast oli küll hea video, kus kalad seda põhjas uudistamas käisid :DKlubid pole suurem asi. Tasuta wifi, kanged kokteilid on märksõnaks. 

1
0

Tere!Sai käidud ca 2 aastat tagasi. Majutust soovitan ainult Negrilli. Lennujaamast Negrilli taksoga ca 60usd.Kuidas kokkuvõtteks ütelda, kui ostid avastamist ja kõrgkultuuri, siis seal seda pole. On supper rand ja soe soe meri, reggae ning mõnusad peod rannas. Kuritegevus on suur, peab valvel olema. Õnneks kuulsime ühelt giidilt "lugusid "alles viimasel päeval, muidu oleksime vist ainult hotellis istunud :) Reisisime omal käel.Kõik oleneb eelarvest. Odav seal just pole. Meil oli seekord low budget ja saime hästi hakkama. Sõitsime ringi koos autojuhiga, rahvuspargis (Ocho Rios - turistikas) öine ujumine, jm kuid lõpuks oli ikkagi rand ja meri see, mis meid köitis. Vajad vaksineerimispassi tollis või 100$https://trip.ee/foorum/uldfoorum/vaktsiinipass-jamaikal

1
1

TereSai just tuldud Mehhikost ja oleks Jamaikast huvitatud järgmist reisi plaaniks just sinna,kui on kedagi kes veel käinud jagaks infot,ette tänades.

1
0

Käidud siis paar aastat tagasi omal käel. Montego Bay, Ocho Rios, Port Arturo ja Negril. Linnade vahel liikusime suurte liinibussidega, mugav, kiire, odav ja turvaline, piletit on vôimalik bussijaamast otse osta. MB-s ja Negrilis kohapeal taksodega - hind lepi muidugi kokku. Eks oleneb sellest kus varem on käidud. Meie jaoks oli Jamaika tegelikult pettumus - kuna palju kogemusi mujalt Lôuna- ja Kesk-Ameerikast, Kariibidelt. Ootasime rohkemat. Palju kiidetud imeilusaid randu eriti ei näinud - igal pool suur prygimägi, aga eks ilmselt oleme näiteks Tulumi valge rannaga ära hellitatud. :) Ja meile oli just Negril kôige suurem pettumus. Kohalik tänavatoit on suurepärane, rumm samuti. Head ja odavad. Inimesed yldiselt ka mônusad, aga arvesta, et oled siiski kôndiv rahakott neile. Igasugu "suitsu-kraami" pakutakse päris vabalt igal pool. Majutusega vôid alt minna kui bronnid näiteks Bookingust ega oska kaardilt vaadata kui kaugel-kôrgel see koht on. Nii tuligi meil esimesest apartmendist MB-s alla linna ja tagasi saamiseks vôtta takso - 10usd, samuti Negrilis. Tark on vôtta endale nendeks päevadeks nn kohalik taksojuht - ootavad siin igal pool ja alati. MB-s on hea suur kaubanduskeskus - hea suur valik kôike. Soovitan kindlasti Montego Bayd - ikkagi suurem linn ja veidi melu, ka paar ok randa koos atraktsioonidega - saad rattaga merele (sunwaveminiboatadventures) ja Ocho Riost. Seal rannas mônus Reggea hostel majutuseks, linnas Kilpkonnade park Turtle River Park ja ca 3 km kaugusel Dunn's River Falls. Tark jala minna mitte kallist raha taksole kulutada. Negril kindlasti siis kui pole nn muud pôhja all :). Kingstoni jätsime meie meelega pärast paari päeva kohal olles vahele - ei tahtnud silmad ees-taga-kôrval enam ringi käia. Ei tea, kas seal 3 aastaga on miskit ikka väga muutunud. Endise politseiametnikuna sain sisse ka MB turistipolitseisse. Tööd tehakse hoolega, et linna turvalisemaks saaks, kuid kabinettides on arvepidamiseks siiani suured, liialdamata ca 1m x 1m suured raamatud, kuhu kaebused-avaldused käsitsi sisse kantaks. Maja peale oli paar arvutit ka, aga need väga aeglased :). Kaardimaksed ja ATM-d toimivad kenasti. No igatahes naudi - feeling on hea, meri mônus, kohalik toit ja jook veelgi mônusamad. 

0
0

Veel üks hea teemakohaline blogi-reisikava:https://laamann.ee/jamaicareis/14. veebruaril on Tallinnas tulemas ka reisiõhtu - Jamaica, no problem!https://www.facebook.com/events/635427893541484/

0
0

...vaata Yaad pilte: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1808365349197653&type=1&l=567bbc1b4f

0
0

...ja videod:https://www.facebook.com/pg/TarrviLAAMANN/videos/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased