Jamaika reis

Plaan reisida Jamaikale,oodatud on selle reisi kohta koik motted ja muidugi vajalik info mida peaks teadma. Soov oleks nautida nii kultuuri ja puhata monusalt.

See on hariv, tanud sulle Andres,uks kusimus oleks, milline koht algajale minejale valutum.Olen reisinud peamiselt Aasia maades, see sihtkoht ikka v'ga uus kogemus.

kuna ise pole seal käinud, siis raske öelda. Ühele meeldib see, teisele teine.
Soovitan tripi foorumit googeldada ja nt ka Tripadvisorit. Googles kasuta nt otsingusõnu Most visited, Top 10 Jamaica travel experiences, Jamaica's Most Beautiful Beaches, jne. Tundub, et seal olles oleks rõhk erinevatel randadel ja mida kohalikud pakuvad (laevasõit, snorgeldamine jne). Ehk võtad kohaliku lennu mõnele muule saarele ka jne jne.

Käisime selle aasta alguses ja läksime ikka väga suure eelarvamusega. TA-st praktiliselt infot ei leia, kuna Jamaica puhul on seal juttu põhiliselt ainult AI resortidest. Kartsime nii oma turvalisuse kui ka kõige muu pärast, kuna igalt poolt jäi silma kui ebaturvaline ja kriminaalne seal on. Kindlasti on kohti, kus see ka on nii, kuid meie sellistesse kohtadesse ei sattunud. Pimedas ja üksi kuskil ringi ei kakerdanud. Nii sõbralikke ja siiraid inimesi pole me varem kuskil kohanud. Samuti pole kuskil varem saanud sellist positiivset shokki....Meie võtsme enamuse majutustest airbnb-st, mida kavatseme ka järgmisel korral kasutada. Külastasime Negrilit, MB-d paar päeva ja Treasure Beachi, mis avaldas enim muljet. Kui küsitakse, mis konkreetselt, ei oskagi vastata, aga tagasi läheks just Treasure Beach-le. Liikusime ainult route taxiga, mis odav ja pääseb pea igale poole. Kui pole ajalimiiti, soovitan. Takso kallis. Anna teada, mis konkreetselt huvitab....vastan kui oskan.

Kõige valutum koht tundub ikka Negril olevat. Kingstonisse võiks ilma tungiva vajaduseta mitte minna (omad kogemused). Negrillis tasub vältida ranna poolt asulasse minekut, sealt, kus on vaja kohalikke elanike majade lähedusest suurele teele jalutada ...võib verbaalset halvakspanu kuulda ning ka mõni rasta võib teemaksu küsima tulla...
Montego Bay erilist muljet ei jätnud. Igasuguseid koskesid tasub külastada ja sealse Black Riveri krokusid ka vaadata. Aasiaga võrreldes on Jamaika igatahes palju kallim koht kus puhkust veeta ning mitte just nii turvaline.
Kuigi õhtuti on rannas mõnus kanepi aroom üleval soovitaks seda siiski mitte osta, võimalus on, et seda müüb mõni narkopolitsei ja ka pärast reisilt Euroopasse saabudes ei pea lennukilt tulles kutsu pärast võpatama:)

Millega olete läbinud vahemaad Montego Bay -> Negril, Montego Bay-> Port Antonio. (Taksod, bussid) Millise ajakuluga ja rahasummaga neid vahemaasid läbides peaks arvestama?

Leidsin uudise, et alates 19.jaanuarist hakkab ka Knutsfordexpress käima nende linnade vahel 26$ eest inimene. Kas on kellelgi kogemus nende bussidega?
http://www.hotelmockingbirdhill.com/new-express-coach-montego-bay-to-port-antonio/

Ehkki olen hulgaliselt netis leiduvat materjali läbi töötanud pluss hulgaliselt raamatuid läbi lugenud, küsin siin nõu suuremate reisikogemustega rändurite käest seoses sihtkohariigi valimisega.
Puhkuseks planeeritud 2 nädalat (jaanuar/veebruar), minek Soomest viimase hetke lennuga. Vietnami viisad on tehtud (sest see oleks esimene valik), aga piletihinnad sinna jäävad kardetavasti seoses uue aasta tulekuga nii kõrgele, et reisieelarve seda ilmselt välja ei kannata.
Tai oleks esimese aasia reisina kindlasti mugav ja lihtne... aga pigem eelistaks ikka turimindusest veel rikkumata ja ehedat Vietnamit.
Kolmas valik on Mehhiko (Yucatani poolsaarel olen käinud, aga vaadata on seal küll ja veel), siis Jamaika ja Kuuba. Olen aru saanud, et viimastes riikides hinnatase suht sarnane.
Mida reisilt veel ootame, on ilus loodus, rikkalik kultuuripärand, maitsev kohalik toit, snorgeldmine ja kalapüük.
Olen tänulik, kui keegi hääd nõu annab!