Johannesburg

Plaan veeta 10 päeva Johannesburgis ja ümbruses. Soovitage kuhu tasub minna. Kas oskate soovitada soodsat transporti, väga suuri riske ei tahaks võtta.

Kas on mingi erilisem põhjus, et just Johannesburgi minna? (wild guess: odavad lennupiletid?). Lihtsalt Johannesburgi näol ei ole tegemist päris sellise sihtkohaga, kus niisama uudishimulikult ringi luusida.

Wild guess läks kümnesse aga eks tõmbab peamiselt loodus, sellepärast ongi plaan pigem ümbruses liikuda, mitte linna pidama jääda.

Johannesburg ise on Peldik .. suure P tähega.

Lihtne on sealt Krugerisse saada.

Kui ranna soovid on - siis tund aega lennukiga v 600km autoga on Durban. Olen ise selle korra läbi sõitnud kõige hirmsam pole. Soovitav on see reis pooleks teha - ja jääda päevaks-pooleteiseks Drakensbergi. Ilus mägismaa.

Durbanis on soovitatav olla mitte päris kesklinnas, mis ei ole kõige ohutum vaid 15km põhjapoole Umhlangas.

Soodsast transpordist ma ei julgeks rääkida - LAV-s on ainult 1 reaalne transport ja see on autorent. Yhistransport selles riigis p6him6tteliselt puudub.

Ma ise rendin autot tavaliselt Budgetist kust saab suht talutava hinnaga VW Polo.

Pimedas pole soovitav jala yldse liikuda. peale mõõdukat alkoholi kogust tuleb siiski rooli istuda.

Soovitused eelkirjutajatel juba antud. Lisan vaid, et Durbanisse saab väga hästi rongiga. II klass on sobiv. Krügeri Rahvusparki saab kahel moel. Kas ühineda mõne suurema grupireisiga või üürida auto. Ise seigelda on seal keeruline. Esiteks ei tea ise kohti, kus lõvid lamasklemas käivad ning teiseks on Aafrika metsikul loodusel omad reeglid, mida põhjamaalane ei tea. Isegi auto akent ei tohi avada, rääkimata suvalises kohal autost välja ronimises. Ööbida tohib ainult selleks ettenähtud laagripaikades ehk kämpingutes. Mõni päev enne meie pargikülastust oli gepard nahka pistnud ühe kohaliku teejuhi, kes end hetkeks unustas ning bussi ukse juures suitsetas. Johannesburgi eeslinn on Soweto. Selle nägemine on meeldejääv, kuid jällegi ei soovita seda ilma kohaliku saatjata teha. Johannesburgi kesklinn on valgele samuti väga ohtlik. Kogesime seda omal nahal. Jalad värisevad siiani,kui sellele mõtlen. Naaberriik Mosambiik on ohutum, kui maamiinid välja arvata. Seal suhtutakse valgesse kui jumalasse ning keegi otseselt ei ründa. Ainult arvutamine käib neil meist erinevate reeglite järgi. Bazaruto arhipelaag oleks midagi sukeldujatele. Bussiliiklus lõunast põhja toimib.

Suurlinna külastamiseks ei peaks tõesti nii kaugele lendama. Palju ilusamaid ja turvalisemaid linnu lähemal küllaga. Ise käisime loodust-loomi, põlisrahvaste elu- olu, head infrastruktuuri ja kliimat nautimas. Johannesburgi torne nägime vaid lennujaama tulles-minnes. 10 päeva on paras autoreisiks marsruudil Joh.-Blyde River kanjon-Krügeri park- Svaasimaa(kindlasti soovitan)-St.Lucia-Drakensberg-Johannesburg. Ilma rendiautota omalkäel minnes sellist reisi küll ette ei kujuta.Teed on väga kvaliteetsed, liiklus hõre, kiirus ka väiketeedel kuni 120km/h. Kohalikud on ise küll roolis uskumatult uimased, aga teedel on laiad peenrad, kuhu aeglased eest põikavad. Ise sõitsime telgid katusel maastikuautoga, kuigi 22 ööst katusel magasime ainult kuuel korral. Osa öömaju bronneerisime internetis, osa otsisime kohapeal, 4 ööd saime Eesti turismifirma kaudu. Viimane variant on kallis ja mõttetu. Krügeri pargis (eraparkide kohta ei oska öelda) võite oma autoga sõita täpselt samu teid mööda, mida kasutavad kohalikud safarifirmad s.t. ka nemad ei tohi suvalises kohas põõsaste vahele keerata. Organiseeritud safari puhul on mõned eelised: -kui üks sama firma auto leiab midagi huvitavat, kutsutakse raadiosaatja abil ka teised kohale (loomad tavaliselt ootavad nii kaua) -juht-giid omab infot loomade elu-olu kohta -õhtune safari lõpetatakse pimedas, kiskjad rohkem liikvel. Väga hea mulje jäi Svaasimaast, tasuks kindlasti minna, kuni riik pole veel välja surnud (40% elinikest HIV-positiivsed). Viisat pole vaja, raha on sama. Ainult L.-Aafrikasse tagasitulekuks on vaja korduvviisat.
Kui Teil küsimusi on, võin vastata. Kaardi ja interneti abil saab kodus kogu programmi kokku panna.

Tänan soovituste eest. nii oligi plaanis, et Jo-brugis ainult esimene öö veeta, olen tänulik kui oskate majutust soovitada, ja siis edasi rendiautoga, ehk jõuame ka Kaplinnas ära käia, siselennud on suht soodsad. natuke küll hirmutasite ära nende inimsööjatega :)

Rohkem kui neid inimsööjaid peate kartma kohalikke. Endal Kaplinnast kaks väga ebameeldivat kogemust, hea et veel elu sisse jäi. Suurlinnad on ikka väga ohtlikud. Ei tea, kas see ööbimine Johannesburgis ikka hea mõte on. Pigem soovitaks otse lennujaamast auto rentida ja kohe minema. Auto uksed hoidke linnades lukus ka sõidu ajal. Kaplinnas üritasid kaks kaabakat mulle foori punase tule ajal sisse istuda, aga õnneks olid uksed kinni.

Vaatasin ise ka neid soodsaid Johannesburgi pileteid ja hakkasin resismõtteid mõlgutama, kuid isu läks üle, kui meenusid ebameeldivused Kaplinnas. Johannesburg pidavat kordades ohtlikum olema. Muidu on LAV igati tore maa ja loodus fantastiline, aga suurlinnades on kõhe ja põhjusega. Pead olema valvel ja pidevalt hindama riske. Kui pätid tulevad ligi, peab ikka elu eest karjuma hakkama. Mulle oleks konkreetselt nuga kõhtu torgatud, kui ma seda näpunäidet ei oleks järginud. Õnneks kuuldi appihüüet ja kaks meest jooksid appi. Kurikaelad panid jooksu ning isegi rahakott jäi alles. Olevat tavaline, et noaga ka susatakse - see ju tühiasi, üks käeliigutus ainult.

On samuti kiire (1-nádalane) Lõuna-Aafrika reis plaanis, lend Johannesburgi, sealt edasi Krúgeri parki (lend Hoedspruiti). Peatume kahes erinevas safari-lodges, mõlemad asuvad Sabi Sand'sis, mis on Krúgeri pargiga úhenduses olev era reserv ja olen selle kohta vaid positiivseid kommentaare kuulnud. Pikemalt oskan kommenteerida mais, kui reisilt tagasi. Auto rentimise kohta olen kuulnud niipalju vaid, et Krúgeri pargi úmbruses pidavat teed vága kehvad olema, samas eestlasele vast ei midagi uut ega hullu:)

Krügeri pargi ümbruses on teed mu meelest vägagi korralikud. Korralik asfalt pea igalpool. Auto rentimist tasuks kindlasti kaaluda. Kindlasti tuleb uksed sõidu ajaks alati lukustada ja silmad lahti hoida.

Johannesburgi kohta võib üht-teist lugeda siit blogist, rendiauto asemel on alati võimalus ka Krügeri tuur võtta (paar ideed selleks leiab siit).

Isiklik arvamus on, et Kaplinn on ikka kõvasti turvalisem kui Johannesburg.

Kui tagasi olete reisilt, siis kuulaks rõõmuga värskeid kommentaare ja kasulikke vihjeid majutuse jms kohta. Mis kuupäevadel te reisite? Meil reisi algus 27.05.

!

Trip.ee palub postitajal kasutada suurtähti lause alguses!

Reis on meil mai lõpus, tagasi jõuame 1. juunil. Teie reis on siis kúll juba alanud, aga muljeid jagada võin muidugi ikka.

Durbani ja selle ümbruse kohta võin ma soovitusi jagada. Olen seal viibinud korda 20. Kui kellelgi on täpsemaid küsimusi - andku teada.

Eelmine aasta mais sai 15 liikmelise seltskonnaga see retk ette võetud. Algul lend Kapplinna, vahepeal siselennuga Jogannesburgi ja sealt edasi Krügerisse. Lend LAV-i ja tagasi oli bronnitud Saksast, mingi Emiratesi soodukas. Lennukid olid super-luks. Kohapeal seiklemine oli tellitud läbi Golf Classicu reisibüroo, mingi tore saksa tädi Krizten aitas kõik kenasti ära orgunnida. Retk Johannesburgist Krügerisse ja tagasi oli Nomad Toursi safariautoga. See oli elamus omaette, auto oli nagu loomaveoauto kus roolis kaks kohalikku tumedanahalist. Kõik sujus imehästi, hoiatati küll et ohtlik jne. Kapplinna kesklinn oli G4S turvamehi täis. Põhiline tüütus olid kohalikud kerjajad, kõige parem rohi nende vastu oli anda üks Eesti kahe kroonine ja kui küsiti et mis see siis oli hea vastata et mine panka ja uuri järgi. Reeglina tippi oli vaja anda igalpool, elu ise suht odav. Siselend Kapplinnast Johannesburgi kestis ca. kaks tundi. Lennuk oli hästi korralik Boeing. Johannesburgi kohta hoiatati küll, et jube ohtlik, seal pandi meid kohe loomaveokongi ja sõitsime Krügeri poole minema. Auto oli ülilahe; aknad käisid alla ja õlled sai jääkasti panna. Krügeris on küll nii, et tasub võtta kohaliku juhendamisel varahommikune Game Drive. Hommikul näeb kõige rohkem ja saab fantastilised pildid. Õhtune Game Drive on natuke kehvem, siis läheb ruttu pimedaks ja häid pilte teha ei saa. Küll lõvisid kohtab pigem õhtupoole, hommikul nägime ainult lõvikutsikaid. Igatahes fantastiline maa, kuigi Aafrika kohta tundus kuidagi üle tsiviliseeritud.

Helahela Kirjutasid, et võid anda soovitusi Durbani kohta. Olen sinna minemas. Viibin 4-5 päeva. Mida kindlasti peaks proovima, mida kindlasti ei tohiks proovida?

Tänud ette.

Ok. Alustuseks - Durbanis endas pole eriti mõtet peatuda. Umhlanga on koht kus sa olla tahad. Durban ise on suht "eluohtlik" paik niikui sa rannast eemale satud. Ilma autota saab ka keeruline olema.

Durbani rannas on Ushaka keskus - kus on suured akvaariumid ja niisama meeldiv "veepark" kus 3-4 tundi mööda saata. Lisaks on Ushaka keskuses väga hea restoran nimega Cargo Hold, kus saad süüa vaadates haisid.

Umhlanga on peamine ranna koht - head surfi võimalused, paadiga saab delfiine vaatama sõita, meeldiv rand jms. Paar talutavat baari ning meeldejäävaks elamuseks soovitan Cottonfieldsi karaoket neljapäeva õhtul :) Kui muud ei saa, siis nalja kui palju.

Umhlangas on Gateway - lõunapoolkera suurim kaubanduskeskus. Ameerikalik Mall milles on: 3 kino(kokku 24 saali); teater; sadu poode; kardirada; ylik6rge seesruumdies ronimiseks m6eldud sein ja kunstsurfirada kymneid restorane ja palju muud. Sinna on vabalt v6imalik end unustada vähemalt pooleks päevaks.

Ballito on meeldiv koht ka kuhu niisama sõita p2evaseks ajaks.

Kui sul on auto - siis ma ise olen paar korda sõitud Hluhluwe/Umflozi rahvusparki. Kui sa nii pool 6 alustad siis suudad Hluhluwele tiiru peale teha ja ära näha enamuse olulisematest loomadest. Kui raha rohkem, siis väga mõistlikus hinnaklassis on Bayete Zulu private reserve, kus antakse syya ja viiakse dziibiga loomi vaatama palju lähemale kui sa oma autoga saad.

Durbani ymbruses on suurepärased golfirajad mida ka soovitada võin.

Niisama ei oskagi rohkem kirjutada - kysige lisaks.

PS. R6hutan! Yhistransport puudub. Rentige auto!!