Jordaania viisa Wadi Arab piiripunktist

Tere,

enese rahustuseks küsiks üle, kes hiljuti käinud Eilatist Aqabasse, kas Wadi Arab piiripunktist
saab viisa probleemideta ja Jordan passi olemasolul see tasuta, küsivad nad seal veel lisadokumente?

Eelmine nädal käisin.

Israel võttis 20 euri riigist lahkumise eest, Jordaania pool lõi templi passi ja raha ei võtnud.12 päeva pärast läksin tagasi Israeli ja ei maksnud midagi.Mul Jordaania Pass puudus tasuta sain.

Aqaba kaudu sisenedes on viisa tasuta. Ka ilma Jordan Passita. Tingimuseks on see, et olete Jordaanias vähemalt kaks või kolm järjestikust ööd. Kui olla vähem, siis saab viisa ikka, aga Jordaaniast väljudes võetakse viisatasu.

Suur tänu selle info eest! Kulub endal ka ära kuu aja pärast.


kas Ammani Lennujaamast riiki tulles on ka viisa tasuta, st.sisenemistempel? ja kui olla riigis vähemalt 3 päeva, siis ei võeta ka lahkudes raha?

kas lennujaamast linna on ka busse, transfeere vm peale takso?
Plaanin Aqabast praamiga Nuweibasse minna. Mida siin teadma peaksin? Palju maksab? mis aegadel väljub jne?

@Anne Sulb:

- Lennujaamast sisenedes on viisa tasuta ja tagasi tulles ka raha ei võeta, kui oled 3 ööd. -- Vabandust: Viisa pole tõesti tasuta, maksime kohalikus rahaga sulas, kaardimakse võimalus oli ka. Aga enam ei mäleta kui palju.. ligi 40 dinaari nägu. Jõudsime kohale väsinuna, peale ööd Paphose lennujaamas ja asjad olid hommikuks üsna hägused.
- Lennujaamast linna liigub buss lennujaama eest. Pilet oli vist 3 dinaari nägu, saab osta sealt samast lähedalt putkast (musta värvi pisike putka). 

Tasuta viisa on ainult Aqaba kaudu saabudes. Vahet pole kas maismaapiiril või lennujaamas. Mujalt sisenedes on viisa tasuline.


Tasuta viisa saad vaid siis, kui ostad eelnevalt Jordan Passi - https://www.jordanpass.jo

Jah, Ammanis ei ole tasuta viisat. Tasuta võid saada siis, kui su reis on ostetud Jordaania reisikorraldaja käest, mis ilmselt on vähetõenäoline. Jordan Passi puhul on viisa lihtsalt hinna sees, mitte nüüd tasuta :)