Jõulud ja aastavahetus 2016 Filipiinidel

Reisime 20-7 jaan Filipiinidele Manilasse. Plaan oleks ElNinol ja Boracayl ära käia..Kas keegi reisib samal ajal?!Kust kannataks siselende ette osta!?kas yldse kannatab? Kas hotellid peaks juba ära bronni a ja kuidas köige möistlikumalt El Ninosse saaks? Kaua laevaga kestaks sinna?! Kui keegi on samal ajal reisimas äkki pakub seltsi!?

Viibin Boracayl novembri algusest kuni detsembri lõpuni. Täpsed kuupäevad veel selguvad. Siselennud teinud Cebu Pacificuga. Kui praegu piletid ära osta siis võib päris odavalt saada. Ise tavaliselt üle 30 euro maksnud pole edasi-tagasi piletite eest. Hotelli võiks Boracayle ära bronnida kuna sellel ajal on seal väga palju turiste. El nidos olin ise kaks aastat tagasi ka jõulude ajal ja ette ei bronninud. Samas suurt valikut polnud ja alles olevad olid üpris krõbeda hinnaga. El nidosse saab kõige mõistlikumalt kui lennata Manilast Puerto Princessasse ja sealt edasi siis bussiga El nidosse. Laevaga peaks vist pilet isegi kallim tulema ja pikem on see sõit kindlasti seega ise ei näe mõtet. Samas kindlasti kogemus omaette.

Sooviksin ka aastavahetuseks Filipiinidele minna. Kust leida kõige soodsamalt lennupileteid? Plaan viibida nii Cebu saarel kui ka külastada Boracay'd. Manilas tahaks ka kindlasti ära käia. Oskab keegi nõu anda?

Manilas küll suurt teha pole! Elnidosse läksime soodsa kalameeste paadiga(mis oli tehtud siis nö mugavamaks ja mahutas u 10 reisijat mugavalt pinkidele. Kui ma valesti ei mäleta, siis läksime Puerto Princesast ja u 4h. Vaated olid ilusad!!! Aga merehaiguse tabletti vaja võtta, kel sellega probleeme! Tagasi tulima nö marsa bussiga, tee oli ikka väga hull, kruusane ja mägine ja auklik jne- samas see oli aastaid tagasi, nüüd vbl teed korras, siis teetööd käisid ja aega võttis sõit kauem kui paadiga! Nüüd läheme vaatame uuesti Filipiinid novembris üle! Kindlasti lebotame Boracayl ja seekord vaataks teistele saartele nagu Bohol jm.

Princesast El Nidosse sõidab autoga 6-8 h ja paadiga umbes 15 tundi olenevalt ilmast

Kui plaan ainult El Nidosse minna, siis on mõistlik otselennuga Manilast. On küll kallim, aga jääb PP-El Nido pikk sõit ära.

Reisime ise veb-märts. Hetkel trip.ee ju soodsaid pileteid saada, ostsime siit samas 540-nega :) Lennud viivad kõik ju Manilasse, sealt edasi. Hetkel panime Bohol hotelli kinni, nädal seal...edasi Puerto Princessale, hetkel mõtleme kuhu kas oleme Coronis, El Nidol või San Vicente piirkond ( pidi palju lähedal asuvaid paradiisi saari olema, samas rahulikum kant, paarikestele reisijatele...ei pidavat kohalike naisi olema,keda lantida, mille peale mehed kohale jooksvat :D :P Kuna reisime Hiina uusaastal siis juba vaatasin,et tuleb plaan paika panna ja bronnima hakata,võib ju bronnida "tasuta tühistamise" varjandiga,kui soov muudatusi plaanides teha!

Hetkel siis saab soetada edasi -tagasi lennupileteid 522EUR'i eest Tallinnast Manilasse. Lennuperiood: jaanuar -märts. Vt: http://trip.ee/content/erinevad-lennufirmad/tallinn-manila-tallinn-al-522%E2%82%AC.html

tere, ostsin piletid kahele tallinn-shanghai 17.12-3.01, sealt plaan siis filipiinidele lennata, hetkel pole häid hindu manilasse või mõnesse muusse linna. Kas peaksin ikkagi praeguse hinnaga ära ostma, kuna sel perioodil hinnad aint tõusevad või tasuks veel oodata? äkki cebu pasific laseb hindu alla? air asia ei lenda üldse sel perioodil, mis on imelik, schedule näitdab et 23.0ct lõpeb. oleks hea meel kui saaks 200€ kanti shanghaist filipiinidele pileti, on see üldse reaalne? ja muidugi otsime ka seltskonda :)

Manilas üldiseltt keegi ju ei puhka,kõik sealt edasi. Ma samas aga ei tea kas Shangaist on otselende nt Cebule,Bohole ( lennujaama nime peast ei tea, googelda), Puerto Princessasse..( El Nido piirkond). Puuri aga edasi.Suht pikk lend ka,et loota 100 euriga saada...

Üldiselt on nii, et saartele otselende Shangaist ei ole, kõik läbi Manila. Saaks Manilassegi enam vähem hinnaga, sealt edasi juba odav. mind huvitabki see, kas tasub jääda mingeid ime hindu ootama või peaks ikkagi võtma Shangai-Manila-shangai 280€ nägu ära ja eraldi veel juurde saarte lennud. NB! kel huvi, siis jõulud-aastavahetus saime Tallinn-shangai-Tallinn 460€, paar päeva tagasi ostetud, leidub veel sama häid hindu momondo kaudu :)

Oleme 18-24.12 Palawanil ja 24-31.12 Cebul ja Boholil ja sealt tagasi Hongkongi. Manilast Puerto Princesasse oli Air Asiaga odavam, ülejäänud lennud Cebuga.

Me oleme 19.12-23.12 El nido, 24-29.13 Bohol ja 30-2.01 Boraclay. päris tihe graafik tuleb, aga millestli loobuda ka esialgu ei taha. Äkki on siis lootust veel mõnda eestlast seal kandis kohata :)

Ise olen Filipiinidel alates kolmandast detsembrist. Kuni 19 Boracay ja edasi hetkel ei tea.

Kas aastavahetusel on veel eestlasi Boracayl?

Meil kokku 4 täisk. + 4last puerto galeras 18-25. Boracayl 25- 1 jaan.

Pilet Tal - Hong-kong - Tal oli 358.-, see hind oli märtsis

Meil ka plaan Filip. minna veebr.lõpp, märts. Reisime sinna esimest korda seega pilt üsna udune. Teeme antud ajahetkel kodu tööd ja info üpris seinast seina. Meile jäi küll silma Tallinn-Cebu oleks mõtekam ja sealt juba edasi oleks ehk lihtsam liikuda saartele. Olemegi dilemma ees kuidas lend planeerida. Kindlasti tuleb silmas pidada lendude vahesid, see kogemus on meil olemas kus lendude vahe nii lühike et tormasime kottidega mööda lennujaama teisele lennule.Tundub et hotellide bronnimisega nii kiire ei ole, neid saite kust vaadata tundub olema.

Ma olen Boracayl hetkel, aastavahetusel, kuni veebruarini välja.