trip-krainetrip-ukraine-dark
Juhiload

Tere,

Kas EL-i juhiload kehtivad Indoneesias ? Tekkib probleem kohaliku politseiga ? Või mõistlik võtta ikkagi rahvusvahelised juhiload (vihik A6 formaadis) ?

Balil rolleriga sõites saime igatahes trahvi (pane kiiver ka pähe). Rahvusvaheliste tagaküljele on vähemalt kirjutatud, et kehtivad Indoneesias, aga eks see oleneb konkreetse politseniku suvast.

Indoneesias võib turismipiirkondades mõnda aega olla kõrgenenud politsei valve seoses 2002 Bali ööklubide pommitajate hukkamisega.

minu arust on see üks idiootseim eestikeelne sõna, isegi kui see ei haaku teemaga, karjun vastu ON OLEMAS JUHILUBA , ja õigeim vaste on juhtimisõigus. Isegi kui need idoneeslased oleks barbarid , siis tolliaja arvestaks nad ikkagi ka turisti dokumendiga. MjaM-ile kui sa kiivrita sõudu eest trahvi said, siis ajuinvaliide ei peaks trahvima.

Punkel läks hulluks, kahju:( Kus nüüd need kirjavahemärkide lõukoerad on, palun tõlkige ta postitus. Probleem Indoneesia kohaliku politseiga tekib ikka, kui tema küsib raha ja sina ei taha maksta. Eestlase juhiluba vaatab ta nagu surnud rotti ja küsib, mis plätakas see on - teda ei huvita, kas Eesti on EU-s või kas sellist riiki üldse kuskil on. Turistipesas on liikluspolitsei väga rahamaias, kuid turistipolitseiga hirmutamine (ning kuri eestikeelne sõim) rahustab neid veidi ja päris jaburatest nõudmistest loobutakse. Kaugemates kolkakülades ei küsi keegi midagi.

ongi inimesed ära hirmutatud ja üritavad alati igale paberile, veel ühte paberit juurde võtta. Tavaline turist ei pea mingit lisapaberit omama, kui ta sõidab riiki mis on liitunud Viini teeliikluse konventsiooniga (http://en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Convention_on_Road_Traffic ) , rahvusvahelist juhiluba on vaja, siis kui reisitakse riiki, mis ei ole sellega ühinenud, või kavatsetakse seal juhiluba vahetada. Sama hästi võiks nad ju su passi ka mittearvestada.

Ei võta ise ega ole soovitanud ka teistel inimestel mingit paberimappi reisile kaasa võtta. Kui sa nüüd veel korra loed, siis minu postituse mõte oli, et suvalisel indoneesia tänavapolitseinikul on sügavalt kama mingist Eestist ja Viini konventsioonist (mõlemast on tal ikka väga ähmane ettekujutus). Kirjutasin ju ka oma eelmises postis, et oma õigusi tuleb kaitsta, kuid juba jaurava politseiniku käest ilma sentigi maksmata pääseda on suht vaevarikas (nii siin, kui sealpool ekvaatorit). Vahel on mõttekam maksta trahvi suurusjärgus 50-100 EEK, kui tundide viisi jaurata ning nui neljaks oma õigust taga ajada. Olen erinevates riikides autoga sõitnud - Indoneesia kahjuks ei kuulu nende maade hulka, kus mõni politseinik oleks endast turistile jätnud mulje kui meeldivast ja abivalmist ametnikust.

Trahvi sain aktsepteeritava juhiloata sõidu ja kiivrita sõidu eest. Tänu sellele tegin "vihiku", mis on Tais järgi proovitud, et töötab. Mind need lisagrammid ei häiri. Parem kui rohkem pabereid ette näidata.

Kas Malaisias saab sõiduautot rentida Eestis väljaantud juhiloaga? Selles nn. Viini nimekirjas seda riiki pole.

Kui seda 175 kuupsendist üldse sikkliks nimetada saaks. Aga minu arust on malaisias takso odav, niiet mis selle autoga ikka nii väga teha?

Suur tänu kõigile kes vastasid ja sulle punkel " juhiluba, õigus mis annab midagi juhtida ehk juhtimisõigus" - selgituse eest. Igaks juhuks lasin teha selle A6 vihiku, et vältida võimalikud probleemid kohaliku politseiga, kehtivus aeg on 3 a. mis on piisav, et kasutada järgimise aasta ka Hiina reisil.